Tuniky, kaftany, šátky. Nezbytnosti na pláž pro dámy vyššího věku
Ilustrační foto: ingimage.com a pinterest.com

Tuniky, kaftany, šátky. Nezbytnosti na pláž pro dámy vyššího věku

21. 6. 2019

Rozevláté volné vzdušné haleny, kaftany, tuniky. To je ideální řešení problému, v čem jít z hotelu či apartmánu na pláž. Ano je to problém, tu otázku totiž řeší hodně žen. A čím jsou starší, tím častěji.

Pro většinu žen středního a vyššího věku je nepřijatelná představa, že se mají v plavkách pohybovat i jinde než jen na pláži. To znamená cestou z hotelu, cestou přes letovisko, když si jdou do blízkého bufetu koupit něco k pití či jídlu. V takových případech ženy velmi rády používají větu: Musím na sebe něco hodit. A v tom je ten problém. Něco. Ale co?

Mnohdy vítězí tričko a kraťasy, ale je to zbytečné oblékání se na krátkou dobu. A je to škoda. Existuje totiž mnoho pohodlnějších, zábavnějších a jednodušších možností, co se dá obléknout si na plavky. Obchody a stánky v přímořských letoviscích zpravidla hodně takových věcí nabízejí. Je na každém, jak takový kus oděvu sám pro sebe pojmenuje. Většinou jsou to kusy jednoduše sešitých látek, často jen dva čtverce s otvory na hlavu a ruce. V podstatě kimona, kaftany, sešité šátky. Jsou lehké, vzdušné, často pestré, vzorované, barevné, veselé.

A co je sympatické, většinou se prodávají v univerzálních velikostech. To znamená v jedné velikosti. Jinými slovy, jsou obrovské a vejdou se do nich i dámy hodně baculaté. Nosí je však i mladé dívky i ženy hubené, zkrátka jde o oděv univerzální, jehož účelem je se jen tak rychle zahalit a pak zase s tím kusem látky dolů a šup do vody.

Právě proto je dobré nějaký takový bláznivý kus hadru mít v šatníku a brát si ho k moři. Většina žen, které se s ním seznámily, propadly jeho kouzlu a pořizují si další a další.

Tak tady je malá inspirace, v čem se dá po pláži pohybovat a je úplně jedno, jestli takové oblečení předvádí žena třicetiletá nebo sedmdesátiletá, hubená nebo poněkud více kyprá. Sluší totiž všem, ale co je hlavní: Je opravdu pohodlné.

Hodnocení:
(4.9 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Hezké, přesto že jsem podstatně starší než dámy na fotkách, vybrala bych si. Mám i hodně velkých barevných šátků, které stačí zakrýt potřebné při odchodu, či příchodu na pláž.
Jana Slavíková
Než "nějaké triko", to raději pareo nebo lehké bavlněné, nejlépe tzv. fáčové šaty. Oblečení co nejméně, ale žádné "hadry".
Dana Puchalská
Víc než pěkná móda pro pobyt u moře.
Marie Měchurová
Já to mám tak, že u moře jsem ráda výstřednější, doma bych si to asi nedovolila...pastelové barvy, výrazné šperky....Hezká inspirace...
Jana Gondášová
Moc hezký, používám, místo to nezabere a je to slušivé
Věra Halátová
Na pláži se nepohybuji. Ono to tam většinou ani nejde, V těch levnějších destinacích je "tělo vedle těla". Za nezbytnost považuji něco, na co si mohu lehnout, když nemám na plážové lehátko. Pak na sebe navleču nějaké triko a jdu do hotelu. Nikdo se na nikoho nedívá, nikdo nikoho nepozoruje. Starý je starý a mladý je mladý, ať už na sebe navleče cokoliv. A do kufru nebo tašky sebou na cestování - čím míň hadrů, tím léůe.
Zdenka Soukupová
Ano, krásné rozevláté léto...
Danka Rotyková
Moc hezké.