Jeden den v Bzenci a okolo...
FOTO: autor

Jeden den v Bzenci a okolo...

24. 6. 2019

Rok se s rokem sešel a kolem poloviny června jsme vyrazili s přáteli na kola. Na pár dní, útěk od všednosti.
Bydleli jsme v Bzenci na náměstí, je tam vedle sebe penzion a hotel. Ubytování prima, průměrná cena, byli jsme spokojeni. Restaurace tamtéž překvapila, na Bzenec, vyššími cenami, ale záhy jsme pochopili - obsluhující personál fajn a kuchař vynikající.
Bzenec se ukázal jako velmi příjemné město, všechno, co je třeba k životu, je po ruce. V místě je několik vinařství a konkrétně např. Zámecké vinařství má firemní prodejnu otevřenou nonstop. Všechno ostatní je na náměstí, řezník, pekař, sámoška, trafika, číňan, cykloservis a sport, textil, tři bankomaty.
Okolí přeje cyklistice, samá rovina, plno cest, všude je na co koukat. Okolí přeje i pití vína. A okolí přeje i fakultativním výletům, je tu opravdu hodně cílů, jeden hezčí než druhý.
Utrhl jsem si jeden den a udělal si osobní speciální program....

Hodnocení:
(5.2 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Mirku, to bylo moc hezké putování a víno teče v Bzenci určitě proudem. Ať se ti na cestách daří!
Ilona Kolářová
Vzpomínám si, že si psal už jeden příspěvek o cyklistice. I když je to krajina pěkná, já raději kopce. Jednou jsme se vypravili na kole do Prahy a já myslela, že umřu, protože ta rovina mě úplně ničila.
Jana Šenbergerová
Mirku, váš způsob převedení zážitku do slov a obrázků je nejen poetický, ale svým způsobem i osvěžující. Já bych si na vršku dala asi trochu roztančeného bílého, ale dobrá Frankovka také nemusela být špatná, i když já ji řadím k "chlapskému" pití. Ráda jsem chvíli pobyla virtuálně v Bzenci a okolo, kde to jinak vůbec neznám.
Zdenka Soukupová
Jižní Morava je opravdu krásná. Jezdím tam s přáteli koncem května do sklípků do Dubňan (Hodonín) . Nádherná krajina, dobrá vína, krásné procházky, celkově příjemná atmosféra. Mirku, vím o čem píšete, ale tak pěkně bych to nesvedla.
Naděžda Špásová
Tak tuhle část naší země moc neznám, i když jsem v těch končinách párkrát byla. Určitě moc hezký výlet. :-)
Mirek Hahn
Děkuji pěkně za všechny komentáře. Na zmíněných místech se mi moc líbilo a rád jsem se podělil.
Eva Mužíková
Tento kraj vůbec neznám, díky za přiblížení.
Alena Tollarová
Napadlo mě, že vlastně znám jen Bzenecký ocet :)
Vladislava Dejmková
Kouzelné!
Blanka Macháčková
Mám moc ráda tvá putování a to nejen atraktivnosti prostředí, ale způsobem vyjadřování. A tu práci co to muselo dát.
Věra Ježková
Mirku, prima. Neznala jsem, bylo mi potěšením poznat.
Růžena Kuželková
Pane Mirku,hluboce se skláním nad Vaším podání co slovo,to perla,děkuji K.
Dana Puchalská
Mirku, moc hezký výlet do kraje kde jsem nikdy nebyla. A proto děkuju.
Alena Tollarová
Nikdy jsem tam fyzicky nebyla, ale teď to mám naservírované i s výhledem a vínkem. Miluju ty chvíle, kdy se člověk někam vyškrábe (já nejčastěji na Říp), sedne si, vstřebává klid a skřivánčí zpěv. Líbí se mi to přesunutí děje přímo k jednotlivým fotografiím.
Daniela Řeřichová
Působivá reportáž z mého milovaného Slovácka. Promítly se mi nostalgické vzpomínky na putování tímto mystickým kraje. Srdečný dík.
Alena Vávrová
Ach!! Tu mapu jsem si zvětšila a byla jsem tam po mnoha letech všude znova. "Ta Jižní Morava je přece krásná zem, osázená vihohradem!" Co název obce, to perla a navíc i písnička...Jó, a Frankovka ;-))!
Libuše Křapová
Mirku , váš článek přímo odpovídá zadání nové soutěže :-)
Zuzana Pivcová
Vím jen, že je to vinařský kraj, ale osobně jsem tam nikdy nebyla. Článek se mi moc líbí, nejvíc ty kouzelně komentované fotky.