Cestování časem?
Možná, že toto je ta "má" cesta do budoucnosti :-). FOTO: autor

Cestování časem?

28. 6. 2019

Už vidím, jak se čtenář směje, a právem. Tento sen lidstva se zatím nikomu nepodařilo vyřešit. Ano, několika scénáristům, režisérům a spisovatelům sci-fi se to podařilo, ale skutečnost?

Ale není den, aby se na facebooku neobjevil předmět, událost či foto, které nás nutí vzpomínat na naše dětství či mládí. Tento problém jsem si sám pro sebe i své okolí dokázal vyřešit tak, že jsem napsal knihu o svém dětství a mládí s názvem "Sirotek", kam jsem zahrnul snad všechny své vzpomínky na tu dobu a doplnil jsem je již zapomenutými a ohmatanými fotografiemi.. 

Ale co s cestováním do budoucnosti ? I tady jsem si dovolil napsat knihu o tom, jak si představuji svět okolo nás za pouha pouhých padesát let pod názvem "Hospodyně model 2066". Navíc jsem pořád svědkem toho, jak se při různých opravách objevují tak zvané "časové schránky" ve věžích kostelů a na jiných místech. Tak mne napadlo vytvořit takovou časovou schránku pro mé potomky či kohokoli, kdo ji možná jednou za čas najde. Zase smích? Možná právem, ale já jsem takovou schránku přesto začal tvořit. Můj tatínek před sto lety bojoval za existenci našeho státu jako ruský legionář. Já jsem v roce 1968 prožíval také velké události v naší zemi, které vyvrcholily v roce 1989.

Lidská paměť ráda a často zapomíná. Snad proto jsem do mé "časové schránky" vložil sadu oběžných mincí z roku 2018 a řadu drobností, tiskovin a fotografií, které mohou být pro nálezce po čase zajímavé. Nakonec jsem napsal dopis, který jsem nechal zalaminovat, aby snad odolal působení vlhkosti. Ve skrytu duše si budu představovat, jak snad tu mou "časovou schránku" někdo po letech najde a udělá mu radost pohled do naší doby a našeho současného světa. Muži si prý celý život hrají jako malé děti, no, a tady máte důkaz toho, že se jeden postarší "kluk" pokouší tak trochu cestovat časem do budoucnosti po svém...

Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Ano, určitě to má význam pro rodinu a vlastně nejen pro ni. Nějaký spisovatel to použije do historického románu...
Soňa Prachfeldová
Jednou to potomci ocení si myslím. K vánocům jsem také cestovala v čase, sesbírala jsem z noťasu fotky mých vnuček od dětství , nechala udělat fotky, vložila do alb a věřte měly z toho velikou radost. Vždyť i tu na íčku ve svých článcích leckdy cestujeme časem.
Jana Šenbergerová
Líbilo by se mi být u takového "objevu". Čím starší by byl, tím by to bylo tajuplnější. Píšu si jen deníky, ve kterých kromě počasí a své činnosti zachycuji okamžiky důležité pro mou rodinu, naši republiku i svět.
Zdenka Jírová
Dobrý nápad. Také jsem zapsala do jakéhosi "deníku" události z roku 1989, zejména těch, kterých jsem se sama zúčastnila. Nevím, jestli si to někdo po mé smrti přečte nebo dá do sběru.
Ilona Kolářová
Proč ne, myslím, že to dělá víc lidí.
Zdenka Soukupová
Hezký nápad. Určitě ho jednou ocení Vaši potomci v x-té generaci.
Daniela Řeřichová
Je to prima nápad a myslím, že je realizován v mnoha rodinách různými formami. Já například již čtyři desetiletí vytvářím jednoduchou kroniku, kam pro každý rok ukládám - stejně jako autor článku - fotografie a všelijaké doklady. Mým studentům se kdysi hodily noviny z roku 1968, kádrové hodnocení, letáky ze srpnové okupace. Autentické relikvie konkrétní doby.
Věra Ježková
Hezký nápad, ale ne pro mě. Potomky nemám, sci-fi ráda nemám, potřebu vzkazovat něco lidstvu taky ne. A kdyby někdo o mé jméno v budoucnu zavadil, najde řadu článků a knih, které jsem napsala v rámci zaměstnání.
Zuzana Pivcová
I do vesmíru putovaly různé předměty ze současnosti, tak proč by to nemohl udělat jedinec? Náhodou to je výborný nápad. Škoda jen, že člověk v současné podobě, tedy ten autor, nemůže být u toho, až to jednou někdo objeví. Jestli se bude smát nebo fantazírovat nad tím, co to vlastně je. Jen cestujte dál, díky.
Libor Farský
Výborně !
Libuše Křapová
Tak to je nápad! Že bych také nad něčím takovým zapřemýšlela? :-)
Naděžda Špásová
FB naštěstí nemám, do minulosti se nerada vracím, ale sci-fi mám docela ráda.
Dana Puchalská
A kousek z té knihy bychom mohli vidět, Ne? Docela by mně zajímala.