Fotoreportáž: ZOO Lipsko 1 - fauna
Foto autorka a T. Špásová

Fotoreportáž: ZOO Lipsko 1 - fauna

1. 7. 2019

Minulou sobotu 22.6.2019 mi spadl do klína výlet do ZOO v Lipsku. Musela jsem zastoupit ochořelého dceřina přítele. Ani jsem se moc nerozmýšlela, i když nejsem zastáncem tohoto způsobu chovu zvířat. V zahraničí jsem už dost dlouho nebyla a aspoň jsem si mohla zase jednou užít dceru, syna a vnučku. Lipská zoo je vyhlášená svou velikostí, faunou a flórou. Odjezd byl v 7.00 hod., počasí bylo slunečné, svačina a pití v batohu, autobus přijel skoro včas, výletnici si spořádaně nastoupili a odjezd směr Leipzig.

Lipská zoologická zahrada byla založena 9.6.1878. Rozkládá se na ploše 26 ha vč. 2 ha vodních ploch. Je jedna z nejkrásnějších a na počet druhů nejbohatších zoo v Evropě. Od r. 2000 byl zahájen tzv. Projekt budoucnosti, což znamená vytvořit zvířatům podmínky, co nejvíce připomínající přirozené prostředí, z kterého pocházejí. V současné době se v zoo nachází cca 850 druhů v počtu asi 9 400 ks zvířat. V r. 2011 byl postaven obří tropický skleník Gondwanaland s množstvím tropických rostlin a zvěře, projížďkou lodičkou sopečným kráterem s expozicí vzniku života a mnoho dalších atrakcí. Komplex Pongoland se zabývá chovem několika druhů primátů a slouží i jako vědecké centrum, zabývající se životem těchto zvířat. Podrobnější informace najdete na internetu.

Výlet to byl krásný, zoo splnila to, co slibovala, a to byla zábava, prodíraní se davem dalších stovek návštěvníků, vedro, bolení nohou a únavu. Ale my jsme vydrželi a odváželi jsme si, kromě suvenýrů, i radost z krásných zvířat a přírody. Nestihli jsme slony a ještě pár druhů, ale to nevadí. Jak vypadá slon, víme všichni.

Fotily jsme s dcerou, takže jsem použila i její snímky v rámci rčení, že když dva dělají totéž, není to totéž. V této první fotoreportáži jsem vás seznámila s faunou a v druhé vám nabídnu flóru lipské zoo.

Hezké prožití letních dní všem.

Hodnocení:
(5.2 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Elena Valeriánová
*****
Alena Vávrová
Ráda jsem se podívala do další ZOO. Hodně dlouho jsem v žádné nebyla, až nedávno v liberecké. Dík za pokoukáníčko.
Lenka Hudečková
Nadi, krásné fotky, díky moc :-), jako bych tam byla s vámi .-)
Soňa Prachfeldová
Naděnko super, také nemusím zrovna ZOO, ale když už jedu s vnoučaty, tak si to užívám.
Zdenka Jírová
V Německu jsem před léty navštívila dvě zoologické zahrady - v Drážďanech a v Roztoku. Obě byly pěkné a věřím, že se od té doby určitě ještě vylepšily.Pokud jsou zoologické zahrady malé a nedostává se pro zvířata prostor,také se mi nelíbí. Ale v současné době už se to nestává. ZOO mají význam naučný, jak se jinak mají zejména děti seznámit jinak s živými zvířaty? Určitě ne v cirkuse, to zásadně odmítám. Dnešní zoologické zahrady mají programy na záchranu některých zvířat, která by jinak už byla nenávratně vyhubena. Právě v tyto dny dorazili do Afriky nosorožci odchovaní u nás a budou vypuštěni do volné přírody, aby pomohli zvýšit počet nosorožců v původní vlasti.
Libor Farský
Krásné, děkuji za pokoukáníčko. Zvířátka miluji.
Naděžda Špásová
Ilono, já moc taky ne, ale je to tam fakt hezké. Cirkusy zásadně odmítám. :-)
Ilona Kolářová
Fotky máš krásné, já však zoo neuznávám. Pořád ale lepší než cirkus.
Naděžda Špásová
Všem děkuji a hlavně Janě Š., věděla jsem, že něco zvořu. Jani, díky za upozornění, už je opraveno. :-)
Věra Ježková
Naďo, Hut ab. (Klobouk dolů.) :-)
Jana Šenbergerová
Naďo, krásné fotky. Jen ten nosorožec by tě možná nabral na rohy, kdyby věděl, žes z něho udělala hrocha. :-) Chodím do ZOO ráda, ale cítím se tam provinile, obzvláště pod smutným pohledem opic.
Dana Puchalská
Moc pěkné fotky. Vidíš už tam ani nemusím cestovat.
Alena Tollarová
Mám zoologické zahrady ráda. Nejraději tu pražskou, občas jezdíme do Chomutova, sem tam i do Ústí. Z Tvojí nabídky se mi nejvíc líbí dvě hlavy - žirafí a nosorožčí. Ale reportáž je pěkná celá.
Zuzana Pivcová
Znám jen berlínskou zoo (ne Tierpark). Ta má nevýhodu, že je v prostoru někdejšího západního centra a už se nedá dál rozšiřovat. Mé dojmy z ní jsou smíšené, některé výběhy pěkné, některé zastaralé. Jsem ráda, že jsem se díky Tobě mohla podívat i do Lipska, které jsem neviděla už řadu let.
Eva Mužíková
Tak to jsi si Nadičko mákla, fotky vydařené, prohlédla jsem si je hned dvakrát. Morčátkovské miminko, panda , surikaty, žirafky a irbis... vedou... ale všechny tvorečkové mne zaujali. Díky za prohlídku.