Na návštěvě u MasterChefa
Talentovaná kuchařka Kristína Nemčková

Na návštěvě u MasterChefa

30. 6. 2019

Letos poprvé v televizní soutěži amatérských kuchařů MasterChef Česko zvítězila žena. Nebo spíš ještě dívka, sedmnáctiletá studentka Kristína Nemčková.

Sedíme za nádherného počasí na překrásné obrovské zahradě v pražských Kolodějích a milá dívka se rozpovídá: „O zahradu pečuje hlavně babička a můj táta. Třeba tady tu palmu vypěstovala ze semínka, které si přivezla z cest. A támhle vzadu, když se podíváte, tam pěstuje táta brambory, cibuli, bylinky a spoustu dalšího.“

Do kulinářské reality show ji přihlásila maminka Eva. Její obě dcery – vedle Kristíny má i starší Paulínu – jí od malička v kuchyni pomáhaly. Při soutěži fandil i tatínek Miloš a hlavně babička Pavlína ze Slovenska. Rovněž ta Kristínu při vaření hodně ovlivnila a leccos ji poradila, vyučila se totiž kuchařkou a vlastnila restauraci.

A byla to právě ona, babička Pavlína, která inspirovala vnučku k vydání kuchařky pod názvem #UPGRADE. K vydání knihy použila Kristína i část odměny, kterou získala za vítězství v soutěži. Další část si cílevědomě šetří na studium v zahraničí.

Zaujal mě už ten nezvyklý název #UPGRADE. Jak jste na něj přišla? ptám se. „Ještě než jsem vyhrála MasterChef, už jsme v rodině o vydání kuchařky uvažovali,“ vysvětluje Kristína. „Kniha má zajímavý koncept. Najdete v ní čtyřicet  receptů od mé babičky a devětatřicet mých. No a já ty klasické babiččiny recepty, jako svíčková nebo žemlovka, po svém inovuju. Upgraduju.“

Jak poznám, co je vaše a co babičky? „To poznáte snadno. Babiččiny recepty jsou vyfocené na bílém pozadí, moje na černém.“
Maminka Eva se usmívá: „Já tady pořád běhala s foťákem a nedělala nic jiného, než fotila jídlo.“

Kniha už má ohlasy, čtenáři a čtenářky, amatérští kuchaři, reagují kladně. Často Kristíně píšou přes Instagram Made_by_Kristina, co podle ní uvařili. Z čehož má zase ona největší radost, protože vaření je její život a chce se mu stále věnovat.

Kristína Nemčková, vítězka MasterChef Česko 2019, na závěr přikládá jeden ze svých receptů. Abyste si udělali představu, co má ráda. Další její recepty naleznete na webu www.madebykristina.cz


BORŮVKOVÉ MUFFINKY

Do misky vsypte dva hrnky hladké mouky
¼ hrnku třtinového cukru
dvě lžičky kypřícího prášku
všechno dobře zamíchejte
do druhé misky si dáme jedno vejce
přilijeme hrnek mléka
¼ hrnku oleje
všechno dobře promícháme
přidáme sypkou směs
zamícháme
připravíme si plech na muffiny
vyložíme ho košíčky
naplníme těstem
posypeme borůvkami
pečeme 25 až 30 minut při 150 stupních
a je hotovo!

 

Táňa Nečadová pro i60.cz

 

 

 

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5.3 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Doušová
Šikovná dívčina ,ať jí láska k vaření dlouho vydrží. Dík za recept.
Dana Puchalská
Držím jí všechny palce.
Jana Šenbergerová
Ať se holčině daří. Jíst se bude vždycky , takže dobrých kuchařek a kuchařů není nikdy dost. U nás skomírají restaurace, které nesehnaly žádné.