Zažijte kouzelné výlety v sedle elektrokola
FOTO: Moutfield

Zažijte kouzelné výlety v sedle elektrokola

1. 7. 2019

Kdo to na vlastní kůži nezažil, neuvěří. Cyklistika umí být úžasná i v sedle elektrokola. Možná ještě úžasnější, než očekáváte, protože si jízdu s motorovou asistencí opravdu užíváte a zvládnete toho daleko víc než na klasickém kole.

V určitém věku to asi potká každého. Někdo je v kondici i po sedmdesátce, někomu dochází dech ve čtyřiceti. Jednou prostě přijde den, kdy i sebelepší cyklista pozná, že už to není úplně ono. Svým parťákům, kteří mohou být i mladší, najednou nestačí, neujede tolik, co dřív, každý prudší kopec je problém.

20190603__TAD8400_eRGB.jpg

Krosová elektrokola MTF s motorem Bosch vás podrží v každé situaci. Model MTF CROSS 9.0 je
k dostání
i v ženském provedení. Na jedno nabití ujede až 180 km.

 

To je ale zcela přirozené a rozhodně to neznamená, že by měl člověk s cyklistikou končit. Nebojte se vyzkoušet elektrokolo. „Jízdu na elektrokole si rychle zamilujete. S pomocí elektromotoru se dostanete do míst, kam byste si normálně netroufli, žádný kopec pro vás nebude překážkou. Můžete si plánovat delší rodinné výlety, které rázem dostanou úplně jiný rozměr,“ říká Jakub Danačík, komoditní expert na elektrokola ze společnosti Mountfield.

Na trhu jsou elektrokola pro všechny uživatele. Od městských přes trekingová, krosová a horská. Mezi seniory jsou hodně oblíbena elektrokola městská. Jsou komfortní, díky absenci horní rámové trubky je na ně snadný nástup.

 20181009__D8E3724_web.jpg

Městské elektrokolo MTF Grand 1.0 se zadním nábojovým motorem a baterií Samsung.

 

„Na nosič se dá připevnit košík, takže s městským elektrokolem můžete zajet do obchodu, ale i podnikat kratší výlety po městech či vesnicích. Jedná se o elektrokola pro pohodový styl jízdy vybavena blatníky, světly i zvonkem,“ prozrazuje Jakub Danačík.

Mountfield nabízí hned 45 modelů elektrokol a ceny startují už na báječných 19 990 korun! Na elektrokolech MTF najdete špičkové komponenty: motory Bosch nebo Max Drive, baterie Bosch nebo Samsung, přehazovačky Shimano, vidlice Suntour, Rock Shox, brzdy Tektro nebo barevné LCD displeje. A mnoho dalšího.

20190603__TAD8651_eRGB.jpg

Foto: Mountfield

 

Na delší výlety jsou vhodná elektrokola krosová či trekingová. S nimi bez obav můžete do lehčího terénu i na silnici. Elektrokola horská pak využijete hlavně v terénu. Top modely ujedou na jedno nabití až 180 kilometrů!

Ať už vyberete jakékoli, rozhodně se nespálíte. Brzy uznáte, že na elektrokole je cyklistika kouzelná. Ať už jezdíte na nákup po vesnici nebo třeba dlouhé výlety v horském terénu. A hlavně: díky elektrokolu není věk žádným limitem!

Více informací na www.mountfield.cz       

 

Hodnocení:
(5.3 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Elena Valeriánová
Elektrokolo mám a jízdu na něm si vychutnávám. Tento dopravní prostředek plně doporučuji.
Marie Doušová
Už namám moc času jezdit na kole a také mě docela zlobí ,že kopec je pro mě už dost nepříjemný. Když nemohu ,tak slezu a vedu kolo do kopce a kochám se přírodou. Ale ve skutečnosti už je na mě kopec dost velká zátěž. Elektrokolo by asi bylo fajn ,ale na moje projížďky se nevyplatí.
Ilona Kolářová
Tentokrát jsme si na dovolené půjčili jeden den elektrokola, bylo to prima, já už měla zkušenosti s naší "Cyklotour" Praha - Olomouc, takže mě nic nepřekvapilo. Napíšu o tom více v článku tento týden.