10 tipů, jak zvládnout vedro v kanceláři
Ilustrační foto: pixabay.com

10 tipů, jak zvládnout vedro v kanceláři

21. 6. 2019

Velké vedro umí pořádně prohřát atmosféru v kancelářích. Personálně-poradenská společnost Devire přináší tipy, jak se v práci vypořádat s vysokými teplotami.

1. Lehké oblečení. Oblékejte si lehké a světlé oblečení, které odvádí pot. Pamatujte na záložní svršky. Před důležitou schůzkou s klientem si je někdy lepší vyměnit propocenou košili za čistou.

2. Pravidelné osvěžení. Studená voda na toaletě je vítaným pomocníkem. Několikrát během dne si oplachujte ruce, krk a tváře.

3. Tekutiny. Více než kdy jindy je při velkých vedrech nutné pravidelně doplňovat tekutiny. Nejvhodnější jsou neslazené nápoje. Alkohol je při vysokých teplotách obzvlášť velkým rizikem.

4. Lehká jídla. Na jídelníček se vyplatí zařadit lehce stravitelné pokrmy, jako jsou saláty či ovoce.

5. Ventilátor. Pokud nemáte v kanceláři klimatizaci, zpříjemněte si ovzduší alespoň ventilátorem. Kolegů se však zeptejte, zda je proud vzduchu neobtěžuje.

6. Ranní chládek. Zkuste přijít do práce dříve, než jste zvyklí. Ranní teploty jsou snesitelnější než odpolední hic. Vyvětrat kancelář bývá při vedrech možné jen brzy ráno.

7. Slunce nesmí dovnitř. Zamezte slunečním paprskům pronikání do místností s pomocí žaluzií či závěsů.

8. Více deodorantu. Pot umí znepříjemnit osobní jednání, proto je vhodné více než jindy myslet na deodoranty a parfémy.

9. Neopouštějte klimatizovanou budovu. Pokud máte v kanceláři klimatizaci, je lepší zůstat přes polední pauzu uvnitř a nevycházet ven do velkých veder.

10. Ochlazení nohou. Ve velkých kancelářích s mnoha kolegy asi není vhodné použít lavor se studenou vodou k ochlazení dolních končetin. Studená lázeň nohou však v létě prospívá. Namísto vody je možné použít například chladicí gely.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.