Sluníčko. sluníčko...
Ilustrační foto: pixabay.com

Sluníčko. sluníčko...

3. 7. 2019

...popojdi maličko - si zpívám, když mi všetečné slunce nakukuje do bytu a snaží se mi v něm ohřát vzduch na nepřístojnou teplotu.

Zaháním ho a bráním mu ve vlezlosti zatažením závěsů. Nevadí mu to a i přes ty závěsy se snaží ke mně proniknout a znepříjemnit mi život. 

Škodí mi a já ho měla tak ráda. Jakmile vysvitlo, už jsem ležela na dece a opalovala se. Bylo to fajn. Tehdy jsem sluníčko opravdu milovala. Stáří si ale  řeklo, že už toho bylo dost, a vymyslelo si různé nemoci, kvůli kterým na sluníčko nesmím. Nevadí mi, že zůstávám bledá jako rusalka, protože na mém starém vzhledu už opálení nepomůže, nebo právě naopak.

Slunce mi ale dalo zákaz vycházení. Můžu jít s pejskem ven hodně brzy ráno, už za kuropění, a pak šlus. Jenže to slunce se nemůže dočkat a hrozně mě honí. Sotva dojdu domů, abych se schovala.

Slunce začíná můj život ovládat a není před ním úniku. Sedím tedy doma  a píši stížnost. Stížnost na slunce. Nevím, proč se nemůže chovat jako dříve, přijít v létě, opálit lidi, nechat je vykoupat a při tom hřát přiměřeně. Je totiž nevychované a despotické. Ovládá přírodu, krade vodu ze studánek a ze studní a vůbec se nastydí.

Vím, že svítit a hřát v létě musí, ale čeho je dost, toho je příliš. Prosím, usměrněte ho a zakažte mu to řádění. Vždyť ho za chvíli nebude mít nikdo rád.

Hodnocení:
(5.1 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Kolářová
Sluníčko to poslední dobou opravdu přehání.
Eva Mužíková
Hani, rozumím Tvým slovům. Sluncem prozářené dny mám moc ráda, i přes solární alergii na něm díky jedinému maličkém prášku přežívám i dlouhou dobu v pohodě. Ale pravda, všeho moc škodí.
Zuzana Pivcová
Slunce si vážím jako zdroje energie a života, ale v současnosti ho moc nesnáším, tedy horké paprsky. Tys to pojala jako vždy s nadhledem.
Jana Šenbergerová
Občas, v poslední době dost často, to opravdu poněkud přehání, ale když se pak týden neukáže, chybí i těm, kteří před ním prchají do stínu jako já. Skutečně se někdy chová jako Lucifer, ten náš Světlonoš. :-)
Anna Potůčková
Sluníčko mám ráda, ale mnohdy mně dovede pozlobit - záleží na tom, kde zrovna jsem. Jinak jej snáším u vody a jinak ve městě.
Věra Ježková
Hano, líbí se mi vaše jemná nadsázka. Slunce jsem nikdy nevyhledávala, ale nevadilo mi. V posledních asi 25 letech před ním však prchám. Vadí mi na pleť i na duši. Každé ráno se ke mně prodírá skrze zatažené žaluzie. Horko nesnáším kvůli srdeční vadě.
Naděžda Špásová
Taky jsem na něm kdysi vydržela hodiny a teď si čás na něm taky odměřuju. Myslím, Hanko, že jsme si to, co nám teď slunce dělá, zavinili sami. Skleníkový efekt se zvyšuje, ozónová díra se zvětšuje a co dělá člověk? Ničí a ničí a obávám se, že bude hůř. Kdyby tady bylo aspoň to moře.
Soňa Prachfeldová
Jestli není to slunce naštvané na nás, neustále tu zeměkouli převracíme, vymýšlíme si , asi je z nás občas zoufalé a dává nám to najevo. Jenže to odnášejí i ti nevinní , jako třeba Hanka :-)
ivana kosťunová
Vždy jej budu milovat, moje láska je stálá.
Marie Doušová
Ano hodně sluníčka dokáže potrápit, ale bez slunce se nedá žít. Musíme věřit , že se slunce umoudří a deštíků bude víc a slunce na chvilku se schová a nechá nás vydechnout.
Hana Nováková
jo větru ani dešti neporučíš, kdyby nesvítilo celý rok, kde bychom asi byli? I ono, jako všichni lidé, má své rozmary, takže je musíme tolerovat, i když je to někdy hodně těžké