Nejstrašnější letní oblečení, které je vidět na ulicích
Ilustrační foto: pinterest.com

Nejstrašnější letní oblečení, které je vidět na ulicích

3. 7. 2019

Dříve narození žasnou. Něco takového za našich mladých let nebylo, říkají. Někteří se však hbitě přizpůsobují, bohužel. Řeč je o letním oblečení. Přesněji, o nejstrašnějších věcech, které je možné v létě v ulicích vidět.

1. Ramínka od podprsenky vystavená na odiv. Je to podivuhodné, ale mnoho žen si myslí, že když mají tílko na ramínka a pod ním viditelně vyčuhující ramínka od podprsenek, je to pěkné, možná přímo sexy. Pozoruhodné je, že takovou kombinaci velmi často volí nejen mladé dívky, ale i zralé ženy poněkud širších rozměrů. Pohled na podprsenku zařezávající se do více či méně kyprého masa, je pro mnoho lidí poněkud odpuzující. Paradoxně právě muži často říkají, že jim taková kombinace vůbec nepřipadá žádoucí, takže je poměrně velkou záhadou, proč takto čím dál více žen vyráží mezi lidi. Tak jistě, argumentem je: Pod tílko si přece musím vzít podprsenku, tak co? No ano, ale není nutno chodit po městě v tílku.

2. Příliš těsné oblečení. Pokud je člověk poněkud plnější postavy, neznamená to, že by měl chodit ve stanu, aby nevystavil na světlo světa ani kousek ze svých špíčků. To opravdu ne. Zajímavé však je, že mnoho lidí volí přesně opačný přístup, tudíž oblečení velmi upnuté, tělo obepínající, každý záhyb zdůrazňující. V teplých letních dnech se tedy dá potkat hodně postav připomínajících panáčka z reklamy na pneumatiky Michelin. Drtivá většina z nich by nijak nelákala pozornost, kdyby měla tričko či košili o číslo či dvě větší. Jenže oni je mají upnuté, břicha se derou ven, mnozí volí i naprosto pozoruhodný způsob větrání a to krátké tričko, ze kterého je kus břicha ven úplně.

3. Bederní kalhoty. Ten trend už sice dávno není v módě, přesto se však na ulicích, v nákupních centrech a ve veřejných dopravních prostředcích dají spatřit podivuhodné věci, pokud se někdo předkloní, pro něco se sehne a podobně. Vylézající zadní půlky se staly běžnou součástí letních dnů. Mnozí volí bederní kalhoty proto, že mají v místě, kde končí záda a začíná něco dalšího, vytetovaný větší či menší obrázek. Ano, to místo je k tetování hojně vyhledávané. Takže je zřejmě záměrem při každém překlonění či usednutí ukázat obrázek co nejvíce lidem. Vyšší formou tohoto outfitu pak jsou v případě žen kalhotky zvané tanga, což znamená, že z bederních kalhot leze nejen půlka zadnice, ale celkový dojem je vylepšen ještě i tím, že je viditelná barevná šňůrka, která ji rozděluje. Ano, tento pohled už snášejí jen velmi otrlí jedinci.

4. Muži v sukních. O mužském letním oblečení je toho každé léto napsáno a vyřčeno hodně, nicméně situace v ulicích je rok od roku bizarnější. To, co nosí mnozí pánové, se už snad ani nedá nazvat kraťasy či bermudy. Je to tak plandavé, široké, barevné a pestré, že to více než kalhoty připomíná sukni. Muž v širokých bermudách z tenké látky s havajským vzorem cestující třeba v pražském metru je skutečně bytost, kterou mnoho lidí potkat nechce.

5. Výrazné prádlo pod světlým oblečením. Ono to tak trochu souvisí s výše napsaným. Spodní prádlo začaly mnohé ženy považovat za něco, co má být vidět. Možná je to předstupeň a časem budou chodit pouze v něm. Zatímco u některých žen by to muži přivítali, u některých se něčeho takového děsí. Už to, když je prádlo vidět pod lehkou často průsvitnou látkou, mnohdy naznačuje něco, čeho by okolí raději bylo ušetřeno. Mnoho žen má prosvítající prádlo pod letními šaty a halenkami nezáměrně, protože stále ještě nepochopily, že každá dáma by měla mít v šatníků jedno prádlo tělové barvy. To znamená podprsenku a kalhotky, které nejsou vidět, i když si přes ně vezme něco bílého, hodně světlého, lehkého. Bílé prádlo naopak prosvítá i pod světlými věcmi. Někdo nosí záměrně černou či červenou podprsenku pod bílé tričko, někomu se pod lehkou světlou sukní rýsují květované kalhotky aniž to tuší. Ať je to z jakéhokoli důvodu, každopádně je to podivné a o vkusu nositelky to světu nenaznačuje nic moc hezkého.

Tak pěkné zážitky z letních ulic přejeme. Určitě vás tam potká něco pozoruhodného, když se rozhlédnete. Nebo, vlastně, možná bude lepší se raději nerozhlížet.

Hodnocení:
(5.3 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Nedáívno jsem na ulici potkala pána v jakýchsi dost pochybných kraťasech, asi tak 50.letého a v černém tričku, které mělo přesně na jeho velkém břiše, bílou umrlčí lebku. Až jsem se lekla.
Blanka Bílá
Je teda pravdou, že za našeho mládí bylo obézních méně, děti musely doma pomáhat, i ty z města, nebylo takových lákadel jak k jídlu, tak k lenošení.Jako dítě okolo 10l., jsem kolikrát nešla v létě k obědu, mamina to tolerovala a nenutila, vůbec mě to nijak neublížilo.Brambůrky se daly koupit jen někde, třeba na výletu, sladké pochoutky , když měl někdo svátek, narozeniny, bonbony většinou přinesla návštěva, moučníky se pekly v sobotu, zbyly na neděli apod.Jako děti jsme neměly ani čas tloustnout, jídlo bylo kvalitnější, a když jsme u čtení hnihy spráskli pár rohlíků najednou, neublížilo.
Elena Valeriánová
Posledně jsem cestou vlakem pozorovala kyprou slečnu, asi tak 20 let, která v horku měla na sobě upnuté džíny řádně na stehnech roztrhané a z těch děr ji lezly opravdu nechutné jelita. V posledních dnech mě děsí jinak oblečené dámy a to zahalené od hlavy až k patě. Ty na fotkách jsou nevkus sám, ale z těch zahalených mám husí kůži.
Jana Šenbergerová
Na fotkách jsou opravdu rozkošné modely. Ale je to nejen o vkusu, ale také o dosažitelnosti vhodného oblečení. Každý extrém přináší problémy. Já bych určitě volila raději ten stan, jen nevím, kolik takových stanů bych si mohla dovolit.
Marie Doušová
Vychrtlá stařena je také děs ,to mám raději baculku , která se umí obléknout a upravit tak,že je moc pěkná.Ovšem pánové děs a běs ,když vyjdete v barevných kraťasech s pivním břichem do ulic . No na pláž a do přírody prosím, ale do města se mi to moc nelíbí. No kritika by mi šla ,ale raději nebudu hodnotit a věřit , že je ještě hodně lidí co mají soudnost a umí se obléknout s rozumem a elegancí.
Dana Puchalská
Není to náhodou další díl OBLUDÁRIA ?? Ta jedna slečna patří mezi XXXXL modelky a prý je celebrita. No tě pic.
Věra Ježková
Rozesmála jste mě, děkuji. Občas se bavím tím, že cestou tramvají pozoruji, jak jsou spoluobčanky vymóděny – a nestačím se divit. Fotky jsou bezva. :-)
Jarmila Komberec Jakubcová
Většinu takových "modelek" lze asi spatřit v USA, kde se opravdu nosí všechno. Vrátila jsem se od moře ze Španělska a nikde jsem nic podobného nespatřila. Nejhorší asi chodí oblékané brazilky ve Fortaleze, kde velmi silné mulatky měly na sobě úzké legíny a malinká trička. Dost jsem to nechápala. V zemi kde je 90% vlhkost a 35st.C musely být doslova uvařené.
Jana Kollinová
Lidská kostra je věrným modelem výuky, ale když se s ní setkáváte několikrát denně na schodišti a navíc živou tak vám zaručuji, že přehodnotíte svůj názor na boubelky nebo je vezmete shovívavě na milost.
Karel Boháček
Jsem z toho trochu zmatený. Nějak se tu navážíte do silných žen. Víte jaký je pro ně problém vypadat a jakou to dá práci ?
ivana kosťunová
Paní Hofmanová milosrdně vynechala pány - tak se jí pokusím doplnit- bermudy s havajským vzorem, plandavé triko s nápisem Radegast a pivní mozol, to také není to pravé ořechové...
Jana Kollinová
Ve svém životě jsem se setkala s tím, že lidé vnímají svoji osobnost jinak než jejich okolí. Moje kolegyně měla více kilogramů a při jedné ze společných služebních cest mě za jízdy upozornila na plnoštíhlou ženu mající nejméně o 50 kg méně než ona slovy " ta je tlustá, to je odporné." Za sebe mohu říci, že mám problém spíše s klinickými anorektičkami, se kterými se setkávám denně v místě bydliště a při procházkách v Zámecké zahradě než s baculkami. Dle přiložených obrázků bych si troufla soudit, že jde spíše o Američanky než o Češky, které bez ohledu na osobní hmotnost mají vkus.
Ilona Kolářová
Mně by zajímalo,kdyby slečna zhubla, co se stane s tím tetováním.
Marie Doušová
Také se někdy podivuji,ale říkám si holka to neřeš,ať si každý nosí co chce,jen když mě nenutí něco takového nosit. Usměju se ,někdy v duchu polituji a jdu dál. Takový je holt život, někomu vkus nadělil a někomu ne.
Hana Nováková
Je doba, kdy si každý dělá co chce a to platí i oblečení. Někdy nestačím zírat, co si někdo obleče, já jsem vlivem nemoci přibrala a tak se snažím podle toho oblékat. Když máte 60 kilo, to se to obléká, ale když máte přes 80 je to horší. Každý má svůj úsudek, svůj vkus, někdo lepší někdo horší a podle toho vidíte na ulicích tuto nevkusnou přehlídku.
Eva Mužíková
Ani mně se nelíbí typy oblečení, které autorka uvádí. Někdy to je opravdu " podívaná".
Eva Horká
Přeji krásný den. Tak tenhle článek mne opravdu potěšil. Občas si totiž připadám "nějaká divná", když někoho takového potkám. V ten moment se mi začnou hlavou honit samé kritické myšlenky typu...proboha, to snad nemyslí vážně?...viděla se ráno v zrcadle?...atd. Patřím mezi ty dříve narozené, a tak si nakonec řeknu....teda ty už jsi fakt stará, když tohle kritizuješ...asi je to normální, vždyť lidí takto oblečených potkávám dost a dost. Po přečtení tohoto článku jsem zajásala.....hurá..nejsem sama, je nás " divných" víc. Eva