Příběh na 50 slov: Multikulturní setkání
Foto: autorka

Příběh na 50 slov: Multikulturní setkání

7. 7. 2019

Na rodinné oslavě nového bytu se sešli: dvě Češky, jeden Čech, dvě Angločešky, jeden Angličan, jeden Korejec, jeden Kanaďan a jeden Fin s polskými kořeny. Na dlouhém stole lákala k ochutnání pestrobarevná jídla korejské kuchyně a kuchyní dalších asijských zemí. K pití se podávalo výborné víno, pivo a nealkoholické nápoje.

 

Hodnocení:
(4.9 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Věrko, píši trochu pozdě, ale přece. Z takové oslavy by mě lákalo snad jen to jídlo. Abych žil v takové rodině, musel bych se asi učit řeči. Když já už jsem na stará kolena strašně línej. Ale už od tebe vím, že je to u vás běžné. Zřejmě je to vize budoucnosti. Žijete už v 21. století.
Marie Ženatová
Díky moc za zajímavý a výstižný článeček...
Eva Mužíková
Kratce a lákavě, mňam.
Danka Rotyková
Vždycky jsem si taková setkání přála, ale zůstalo u přání. Mladší generace už žije jinak, a to se mi líbí.
Soňa Prachfeldová
Je vidět vyspělost světa a je to už normální, u nás byla malá černoška, když jsem byla dítě a my jsme byli u vytržení
Věra Ježková
Děkuji. :-) Do přítelovy mezinárodní rodiny patří ještě srbská dívka s maďarským občanstvím. Ta mluví výborně česky. Jinak na takovýchto setkáních samozřejmě převládá angličtina.
Jitka Hašková
Omylem se mi to vložilo, oprava, za čárkou mělo být: kde se sešlo asi 10 lidí 4 národností, jazykový problém nenastal, angličtina stačila.
Jitka Hašková
To bylo určitě zajímavé setkání. Zažila jsem podobné v Austrálii, kde jsme se sešli
ivana kosťunová
Jen mě napadlo, jakou řečí jste spolu hovořili, - asi angličtina ?
Naděžda Špásová
To muselo být chuťově hodně zajímavé. Asi bych si i vybrala. :-)
Zuzana Pivcová
Myslím, že ses někde zmínila, že ze strany přítele máte nějakou mnohonárodnostní příbuznost. To může být velmi zábavné a věřím, že se všichni výborně domluvili.
Hana Nováková
Věrko, tiše závidím, sešlost napříč světem a k tomu prezentace krajových jídel. Lákalo by mě ochutnat od všeho kousek. Doufám, že jste si to užila. Díky za článek
Anna Potůčková
Když jsem četla první řádky, myslela jsem, že v tom bude nějaký chyták :-) Ale to jídlo vypadá hodně lákavě, vybrala bych si také.
Blanka Macháčková
Krásně a stručně vyjádřeno, že to multikulturně jde. A jestli si jednou z Češek byla ty, muselo to být příjemné setkání. A ta lákavá fotografie.
Dana Puchalská
Moc pěkný a zajímavý článek. Děkuju.