Ještě jednou seznámení na inzerát
Ilustrační foto: Ilona Kolářová

Ještě jednou seznámení na inzerát

8. 7. 2019

Je tomu už hodně dávno. Byla jsem po rozvodu  se dvěma syny v útlém věku. I když se chlapečkové se svým tátou občas stýkali, žádali po mně nového tatínka. Chtěla jsem jim přání splnit i proto, že jsem byla ještě mladá, s touhami a nějaký šikovný mužský by se mi hodil.

Nejdříve jsem si ho ale chtěla prověřit já, potom prověřit jeho vztah k mým dětem a pak se uvidí.

Na ulici se ale seznámit nedalo, do společnosti vzhledem k dětem, jsem chodit nemohla, v práci také vhodný objekt nebyl, a proto jsem sáhla po inzerátech. Nebyl internet, ale byla ANNONCE, takový časopis, kde bylo inzerátů hodně. Dala jsem si tedy inzerát, už si nepamatuji jeho znění  a dostala jsem spoustu nabídek. Ty s pravopisnými chybami a ty z různých důvodů se nehodící jsem zahodila a zůstalo mi jich sedm.  Rozhodla jsem se s těmito kandidáty postupně sejít.

Popíši vám schůzku jenom jednu, i když ty ostatní byly také velmi zajímavé.

Byl to veterinář. Měli jsme se sejít navečer a že se pro mne staví.. Stavil se, nasedla jsem do jeho auta, dnes už vím, že jsem riskovala hodně, ale tehdejší moje naivita a důvěra byla bezbřehá. Vzhled sice nic moc, ale třeba bude vynikat něčím jiným. Byla jsem v domnění, že pojedeme na nějakou večeři a možná, že bude i taneček.  Na to konto jsem se také vyšperkovala. Natupírovala jsem blonďatou hřívu, vzala si slušivý kožíšek a kozačky na hodně vysokém podpatku. Prostě jsem byla vyleštěná do maxima.

Veterinář mi ale oznámil, že má noční službu a že musí na kontrolu do několika kravínů. Omlouval se, že to bylo nečekané, a požádal mě, abych ho doprovodila, že to bude pro mne zajímavá zkušenost. No dobře, souhlasila jsem, protože jsem ještě nikdy v žádném kravíně nebyla,. Jo, kdybych věděla, co mě čeká. Představovala jsem si krásná, roztomilá telátka  s hlubokýma očima, která si budu moci pohladit. 

Zastavili jsme u prvního kravínu, který už z venku vypadal podezřele. Co mě ale čekalo vevnitř, to jsem netušila ani ve snu. Ubohé krávy stály skoro po kolena ve smradlavé a mokré podestýlce, Byly natěsnané jedna na druhou  a vypadaly strašně zuboženě. Oči měly plné much. Jak se tam ale strašně určitě i nudily, bylo vidět, že jsem pro ně vítané  zpestření jejich ubohého života. Zaměřily na mne svoje, sice sotva vidoucí oči a nestačily se divit. Něco takového ještě neviděly a určitě už vidět nebudou. Já vyleštěná, určitě pro ně divné zjevení, jsem se brodila ve vysokých podpatcích ve smradlavém hnoji, zářila natupírovanou hřívou a krávy žasly a já také.

Telátka tam byla, ale když jsem viděla, jak strašně je obtěžují mouchy, mají jich plné oči a nestačí a také nemají čím je odhánět. Ty tam byly roztomilé, hluboké oči. Bylo mi jich tak líto, že mě bolelo srdce. 

Stála jsem zabořená ve smradlavém hnoji, inhalovala ten strašný puch a byla jsem vyjevená. To jsem ještě netušila, že uvidím narození telátka a nebylo to vůbec hezké. Když jsem si představila, do čeho se vlastně to tele rodí, bylo mi hodně smutno.

Veterinář si mě nevšímal. Po kravském porodu se ale na mě zaměřil a prozradil mi, že musí navštívit kravíny další dva. Byla jsem ale tak znechucená, že jsem žádala, aby mě odvezl domů. Bylo vidět, jak se mu moje přání nelíbí, ale odvezl mě. Asi se mu moje neuznalé chování nelíbilo a už jsem ho nikdy neviděla. Já jsem ho ale vůbec vidět nechtěla.

Další seznamování byla také povedená, ale s tím už vás obtěžovat nebudu. Nevím, jak vypadají chlévy dnes, zjiš'tovat to nebudu, ale tohle byl příběh ještě z minulého století.

Jo, a konstatuji, že není nad klidné stáří, bez pachtění se za něčím.

Hodnocení:
(5.1 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Kopecká
Kdyby panu veterináři na schůzce hodně záleželo, k nečekané noční službě by ho nepřiměl nikdo ani párem volů. Je ovšem taky možné, že úmyslně testoval někoho, koho si představoval jako budoucí ženu. Kdoví, jak to bylo. Je asi rozdíl prát na manžela z úřadu a na manžela s vůní od krav, se kterými přijde do i denního kontaktu. Každopádně ať už to bylo jakkoli, asi lépe, že to skončilo takhle brzy, než to začalo. Pan veterinář, kdyby se stal trvalým partnerem, by nikdy neměl řádnou dovolenou a každou chvíli by jim mohl mizet z volného večera, z víkendového výletu, z plánované kulturní akce....a to by se potencionální partnerce asi taky nelíbilo, stejně jako to první rande. Kdybych byla tak chytrá, jako Vy, určitě bych nešla do manželství s člověkem, který mi po pozdním příchodu na rande téměř vždy říkal....NESMÍŠ SE ZLOBIT, ALE MUSEL JSEM MATCE NA MANDL, OTCI PRO BARVU, ......zkrátka jeho pozdní příchody na schůzku byly stále zapříčiněny někým, něčím jiným, co nešlo odložit. Na rozdíl od setkání se mnou. No a já si ho vzala. Celý život chodil všude pozdě, spolehnutí veškeré žádné, a všechno bylo na mně. Dávno již tomu. Zaplaťpánbu.
Soňa Prachfeldová
Život je pes a ještě k tomu kravín. A tenhle binec snad už pominul. Moc pěkné :-)
Jana Šenbergerová
Úplně jsem vás v tom kravíně viděla. To jsou zážitky! V našich končinách se teď prosazuje celoroční pobyt krav v přírodě. Žádný kravín, jen širé louky. Tam by se vám určitě líbilo. Telátka jsou okatá a veselá, i když se občas narodí i na sněhu. Přeji vám hodně štěstí.
Libor Farský
No jo, také o svých pokusech něco zkusím napsat.
Zdenka Soukupová
Z dětství si kravíny pamatuji. Ale úplně jiné, než jsou popsané v článku. Čisté, suché, vyvětrané. Kravky určitě byly spokojené. Ale uvedené první rande, to musel být šok. Moc jsem se pobavila při představě kožíšku, vysokých podpatků atd. v kravíně...
Ilona Kolářová
Kouknu na článek a fotka mi připadala povědomá. A ejhle, je to opravdu moje foto ze Šumavy. Byly to kravky "běhačky." Takové kravíny se bohužel dnes někde provozují a dříve to bylo zřejmě normální. Je to neskutečná ostuda a i když se jedná o hospodářská zvířata, měla by mít právo na život v důstojném prostředí. Moje kamarádky, když se seznamovaly na inzerát, byly většinou v šoku, poněvadž mužský protejšek téměř vždy psal, sportovec, jízda na kole, plavání, turistika apod. a když viděly, co přišlo, raději to vzdaly.
Marie Ženatová
Díky moc za úsměvný článek...
Hana Rypáčková
Pobavila jsem se přesto, že jsem chtěla být veterinářkou.. Taky jsem tak zaneřáděný kravín jednou viděla...
Marcela Pivcová
V přefeminizovaném školství jsem dříve také zkoušela seznámení na inzerát. Na některé schůzky se pamatuji ještě po létech. S jedním zájemcem o mou přízeň jsem skončila na hokejovém zápase jeho oblíbeného klubu, další se mne při posezení v Obecním domě vyptával, jaké si dávám snídaně. On preferoval šunku s vejci a můj rohlík s marmeládou asi považoval za šílenství. Jistý pan inženýr přišel na schůzku na Václavák vysvlečený do půl těla. Snad zkoušel, co vydržím. K veterinářům mám odjakživa sympatie, ale žádný nikdy nebyl.
Danka Rotyková
Hanko, moc jste mne pobavila. I když jste to s 2 chlapci neměla asi moc jednoduché, přesto máte z té doby úsměvné vzpomínky. ?
Eva Mužíková
Hanko, na takovou zkušenost se asi nezapomíná.
Naděžda Špásová
Hanko, takže jsi byla se synky sama? V dnešní době to snad s těmi kravíny tak hrozné není, navíc jich značně ubylo. Tvůj způsob psaní , i když to není moc o radosti, mě vždycky pobaví. Přeju ti hodně štěstí. :-)
Hana Šimková
Já veterinářům také fandím, ale jako první seznámení a v takovém prostředí, to opravdu na mně dojem neudělalo. Mimo jiné ho více zajímala dobytek než já.
Marie Doušová
Úsměvné seznámení, ale jen na papíře. Seznamovat se s muži na inzerát je asi sázka do loterie ,ale kde se seznamovat bych asi také nevěděla. Asi bych se neseznámila nikdy s nikým, vždy si mě někdo namlouval a já se rozhodla pro nynějšího manžela ,kterého už mám 49 let a jsem spokojená.
Dana Puchalská
Tak na takovou schůzku se prostě zapomenout nedá. Já jednou také utekla z rande, protože mladý muž mně pozval na prvomájovou veselici s dechovou hudbou pod patronátem bývalé vládnoucí partaje. Podotýkám že mi bylo 17 let. Jejda to byl ale BLBEC.
Zuzana Pivcová
Jako prostředí pro první schůzku to asi lákavé nebylo. Ale veterinářům jinak fandím.