Na Dolní Moravě otevřou nejdelší bobovou dráhu v Česku
Mamutí horská dráha na Dolní Moravě. Foto: Archiv

Na Dolní Moravě otevřou nejdelší bobovou dráhu v Česku

17. 7. 2019

Bobová dráha na Dolní Moravě bude měřit tři kilometry, povede lesem a pláněmi. Bude nejdelší v České republice a druhá nejdelší v Evropě. První odvážlivci ji vyzkoušejí začátkem srpna.

Kochat přírodou se však nejspíš nestihnete. Při převýšení 364 metrů prosvištíte 25 zatáček, z nichž jedna má 360 stupňů a leží ve výšce 12 metrů nad zemí. Přehoupnete se přes čtyři jumpy nad lesními cestami a projedete osmičkovou smyčku či podzemní tunel. Dolů zamíříte až ve 30procentním sklonu a pojedete rychlostí až 50 kilometrů v hodině. Není však důvod se bát - Mamutí horskou dráhu zabezpečuje speciální antikolizní systém. Stačí se připoutat a užít pořádnou jízdu!

Vychutnat si však můžete nejenom dechberoucí sjezd. Už cesta na vrchol horské dráhy stojí za to. Vyberte si podle nálady sedačkovou lanovku, nebo dvoumístný bob, které vás vyvezou do výšky 1116 metrů nad mořem. Užijte si výhled do horské krajiny a třeba se rozhodnete chvíli se zdržet. Protože všechny atrakce Dolní Moravy za jeden den nestihnete. Vystoupat můžete na na Stezku v oblacích, která nabídne na 710 metrů dlouhé trase výhled na jesenickou hřebenovku a Masív Králického Sněžníku. V sobotu 3. srpna na ní pořádají noční show plnou odvážných artistických výkonů a slavných muzikálových melodií. Objevit zdejší krajinu můžete na speciálních horských koloběžkách. A prozkoumat tajemné podzemí vám umožní Stamichmanova štola, jíž vás provede speciální aplikace se zábavnou hrou.

Pro děti je i mnoho dalších atrakcí - jako například pískový svět, lestní svět, mamutíkův park a 13 metrů vysoký mamut, do jehož útrob se mohou ponořit. 

 

 

Hodnocení:
(2.5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Hašková
Já jsem z Prahy a nemohu ovlivňovat to, co se děje na Dolní Moravě, informace o záměrech se ke mně nedostanou. Mohu se jen divit a děsit, když se to dozvím.
Karel Boháček
To je právě to paní Rypáčková - proč lidé všude musí mít atrakce ? Turisté jezdí za přírodou a památkami. Nejdražší destinace jsou bez atrakcí - cení se nedotčenost a ryzost přírody a místa, víme ?
Hana Rypáčková
Dolní Morava je asi taky lyžařský areál a tam jsou atrakce, aby i v létě tam jezdili turisté.
Věra Halátová
Bydlím blízko od toho místa. Ještě jsem tam nebyla. Je to tzv. kasamač. S turistikou to nemá nic společného. A finančně je to dost nákladné. A co se týká těch otázek přispěvatelů, že by to bylo dobré pro děti ve městě, a proč to tam postavili a že na takové věci peníze jsou... Existuje nějaký provozovatel, ten to postavil, provozuje a inkasuje. Kdo mu to povolil a proč? To tady vy asi nevyřešíte. Zajímali jste se o to, když se objevil nápad, projekt, když se začalo stavět? Ta stavba už stojí přes tři roky. No a teď tam postaví tu bobovou dráhu. Zadarmo nebude, myslím, vstupenka na ni.
Karel Boháček
Dětem by udělala taková bobová dráha radost i ve městě - máme přece i města v kopcovitém terénu..
Dana Puchalská
A proč to vlastně postavili???? Chudák příroda v okolí. Ještě by tam mohli postavit aspoň 2 atrakce a Matka příroda dostane opravdu na frak.
Hana Nováková
V tomto případě souhlasím s Jitkou H.
Jitka Hašková
Na takové nesmysly penize jsou a ničí se příroda.
Karel Boháček
Kde je ta krásná ryzí neposkvrněná turismem Dolní Morava ? Najde se u nás ještě nedotčený kousek přírody ?