Ležérní móda pro každý věk
Ilustrační foto: pinterest.com

Ležérní móda pro každý věk

15. 7. 2019

Konec s řečmi typu: To se už v mém věku nehodí. A také s větami: Na to nemám postavu. Existuje styl oblečení, který sluší mladým i starým, hubeňourkám i baculkám. Chce to jen trochu odvahy vybočit ze stereotypu. Léto je pro to ideální čas.

Volné haleny, plandavé kalhoty se širokými nohavicemi. Šaty, které vlastně nemají tvar a jsou dlouhými tunikami. Vše v přírodních barvách, z bavlnu či lnu, s minimální či žádnou příměsí umělých materiálů. Někdo takové oblečení nemá rád a označuje ho za beztvaré, pomačkané, málo ženské. Někdo na něj naopak nedá dopustit a říká: Je pohodlné, vzdušné, skryje nějaký ten nedostatek či přebytek.

Léto je čas, kdy je dobré odhodit předsudky a vyzkoušet si něco, co se nám třeba zdá pro nás naprosto nevhodné. Mnohé ženy bývají v kabinkách obchodů překvapeny, když si zkusí něco, o čem si myslely, že se to právě pro ně nehodí. Není řečeno, že v tom musí hned odejít, koupit si to. I zkouška mnohdy postačí k přehodnocení názoru na to, co takzvaně sluší či ne, co se hodí či ne, k zamyšlení se, co dál.

Volné letní ležérní oblečení má stejně velkou skupinu vyznavaček jako odpůrkyň. Tak tady malá ukázka toho, jak pohodlně se dá v létě oblékat. A je na každé ženě, jestli takový styl do svého života pustí či ne. Ale je dobré vědět, že existuje.

Hodnocení:
(5.1 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Šimková
Ta poslední je snad nejhorší. Takové strašidlo potkat, tak se leknu. Proč mají staří lidé své tělo skrývat do pytlů ? Vždyť i staré tělo je krásné .-
Věra Lišková
Na nošení doma by některé modely šly, ale mezi lidi (jak říkala moje maminka) takhle vyrazit oblečená by nešlo.
Jan Zelenka
Děs a hrůza. Hlavně, že je to -in. Včetně těch obrovských náušnic. Já jsem - out- a vůbec mi to nevadí.
Vlasta Simonová
Ven bych vyšla leda v druhém, ev. v prvním modelu. Babka na posledním obrázku vypadá nejhůř, ale zjevně si toho už ani není vědoma. Hlavně, že je "in". Ta určitě nepomáhá s vnoučaty! Kdyby se nějaké nedejbože rozběhlo a ona v tom musela za ním, no potěš koště. To si vezme na sebe tak leda nějaká stará věčná mladice, co zná jen kavárny a "kamarádky", možná seznamky... A co to má na těch uších? Ani s brejlemi neviděla, co si tam věsí? No, hlavně Mít SE ráda a dát to okolí najevo.
Soňa Prachfeldová
Není to můj styl
Naděžda Špásová
Z dané nabídky bych si rozhodně nevybrala, vypadá to jako vytažené z popelnice. Jediné, co jsem opět začala nosit jsou široké kalhoty, ty mi kvůli mé silné noze vyhovují. Zůstanu u svých veselých tunik a triček.
judita lišková
Ležérnost v odívání by se neměla zaměňovat za nevkusnost u oděvů, které vypadají jako pytel. Nic proti tomu, aby bylo oblečení volnější, ale čím širší je tunika, kalhoty, tím širší dělá a kazí proporce...šířkou je zbytečně opticky zkracuje délka postavy. Nedostatky postavy se navíc neskryjí, ale zbytečně zdůrazní. Uvedené výtvory jsou vhodné leda tak jako domácí oděv...opravdu jsou nehezké a vzhledu žen škodí. Navíc si myslím, že ke staršímu věku se toto nehodí...to, co je hezké na vysokých štíhlých či hubených dívkách., není zrovna výhra u starších. Nevím, proč by starší žena neměla mít oblečení, které není sice upnuté, ale přece jen lehce kopíruje obrys postavy.
Zdenka Jírová
Asi zůstanu při svém.
Slávka Kobylková
Tak toto nemám zapotřebí, beztvaré, odporné, dík. Takové oblečení nemusím nosit, a jsem za to ráda.Cvičte, hýbejte , pracujte , nepřecpávejte se a nemusíte řešit oblečení.
Věra Halátová
Ležérní = plandavý?
Zuzana Pivcová
Len je příjemný, ale styl oblečení (snad kromě druhé fotky) by pro mě pocitově nebyl.
Marcela Pivcová
Myslím, že i některé vyšší (vysoké) a štíhlé ženy musí uvažovat, co je pro ně vhodné. Já si rozhodně nevyberu dlouhou sukni nebo šaty. V nich mám pocit, že na mně visí.
Jana Slavíková
Vysokým a štíhlým sluší všechno, my neštíhlé bychom si měly dát bacha. Buď plandavou kacabajku a úzké kalhoty či sukni nebo obráceně, ale plandavá tunika a široké kalhoty postavu zkracují a deformují. Podle mě dobrá 11, max 7.
Anna Dudková
Proč jsou všechny ty nešťastnice, tenké i kulaté, navlečené v jutových pytlích jak mouka ze mlejna?
Dana Puchalská
Některé modely jsou moc pěkné. A len je super materiál na léto. Je to přece nedbalá elegance. Určitě bych si vybrala.
Věra Ježková
Taky to mám tak půl na půl. Kdybych se musela rozhodnout mezi plandavým a obepínacím oblečením, zvolím plandavé.
Jana Kollinová
Určitě je oblečení v letních vedrech příjemné (pokud je z kvalitních materiálů), ale plandavá móda mnohdy dělá ženy staršími než ve skutečnosti jsou. Za mě - ne!
Marie Měchurová
Tak 50:50. Některé jsou moc vytahané. Jak píše Marie D. k létu se to hodí, v zimě by táhlo pod sukně.
Marie Doušová
Ženám na fotkách to sluší ,ale přece jen plandavá a neforemná móda je příjemná v létě ,ale jinak nic moc. Ztrácí se tvar ženy a to je chyba, ale ať si každý nosí co mu vyhovuje.