Prázdninový tip: Zlatá Matička Praha
Foto: autorka

Prázdninový tip: Zlatá Matička Praha

19. 7. 2019

Byli jsme pozváni k dceři do Prahy s tím, že ji vyzvedneme v práci, kde si prohlédneme areál. Dcera studovala a nyní pracuje na České zemědělské univerzitě v Suchdole. Já tam byla naposledy před 12.ti lety, když promovala. Za tu dobu se areál ČZU hodně změnil, naštěstí k lepšímu.

suchdol.jpg 

Mají tam mini ZOO, kde jsme viděli kozy, lamu, prasata, krávy, chlupaté slepice a k naší smůle nebyly vidět zrovna opice.

cunici.jpg

Hned poté následovala procházka Libosadem - po krásné dendrologické zahradě…se spoustou květinových záhonů a krásných dřevin. Téměř všude se nacházejí popisky rostlin, kde si můžeme ověřit své znalosti.

hor10.jpg 

V areálu se nacházejí i tropické skleníky a další zajímavosti. Tip na prima výlet pro všechny věkové kategorie.

 

Další naší zastávkou v Praze byla klasika – Václavské náměstí s nově opraveným Národním muzeem, což je krása na pohled.

vaclavak.jpg

 A ještě večer jsme se jeli podívat na Žižkov na televizní věž a její „miminka“.

my-na-z.jpg

 Další den jsme strávili ve Valdštejnské zahradě a následně se prošli po Karlově mostě.

km.jpg

Věřím, že pro někoho je Praha "ohraná píseň", ale pro nás přespolní je vždy Praha krásná a poutavá (až na ty davy turistů).

 

Hodnocení:
(4.8 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
alena hofírková
Leni krásně napsaný článek ostatně jako vždy.Hlavně jste si užili dceru a výlet do Prahy.
Lenka Hudečková
Děkuji všem za reakce :-)
Helena Votíková
Hezky jste si výlet užili. Praha se nám opravdu zahušťuje, raději chodíme brzy ráno a hlavním tahům se vyhýbáme.
Soňa Prachfeldová
Krásný výlet, užili jste si to a moc pěkné fotky.
Jiří Hudeček
Ano bylo to krásné. Hlavně pohledy ze střechy ČZU která je osázená krásnými rostlinami. Pokud se tam někdo chystá a pojede autem, je to nejlepší od Velkých přílep a Turska.
Miluše Hasenohrlová
Leni, krásné fotky.Asi Průhonice brzy navštívíme.Já bezednou studnici sice nepotřebuji,ale času je málo.
Lenka Hudečková
Aničko, taky bych brala nějakou bezednou studnici na to naše cestování. Nyní jsme měli výhodu, že jsme bydleli u dcery :-), tak aspoň za hotel nebo penzion jsme ušetřili. :-)
Lenka Hudečková
Jitko, v Průhonicích jsme také již byli, bydleli jsme přímo v Tulipánové ulici, kousek od parku i od dendrologické zahrady. Bylo tam moc krásně. A navíc jsme se tam sešli i s Helčou a Romanem, kteří nás vzali na Vyšehrad...
Lenka Hudečková
Jani, ano, my jsme minule byli na Karlově Mostě v 8 h ráno a byl tam klídek, žádné davy, takže souhlasím, že mezi 4-5 hodinou to musí být božské :-)
Anna Potůčková
Leni dobrý tip, krásné fotky ! Jen nějak kdyby na cestování byla bezedná studnice peněz
Jitka Hašková
Lenko, podařilo se vám najít klidné místo mimo centrum. Např. v Průhonických zahradách je také krásný klid, hlavně v Dendrologické.
Jana Šenbergerová
V létě je v Praze nejkrásněji mezi čtvrtou a pátou hodinou ranní. To se mi tam vždycky moc líbilo. Zajímavý tip, krásné fotky. Dík!
Zuzana Pivcová
Vybrali jste si docela atypická místa k návštěvě a mně se to líbí. Centrum města, kterým procházím do redakce a zpět, je většinou tak zacpáno turistickými výpravami, že se nedá normálně projít. Samozřejmě mám radost, že turisté obdivují Prahu, ale z centra většinou prchám.
Alena Tollarová
Praha je nevyčerpatelná studnice poznání a dá se říct Praha stokrát jinak. Vůbec jsem netušila, že si do Suchdola můžu zajet a pocourat si tam mezi záhony.
Naděžda Špásová
Leničko, výlet to byl určitě podařený a fotky ze Suchdola jsou krásné. :-)
Lenka Hudečková
Jitko, jistě máte pravdu, ale ten Suchdol za to stojí, když nyní vše kvete, navíc tam sice potkáte studenty a pár lidí z venčí, ale žádné davy. Neprošli jsme zdaleka všechno, jsou tam ještě tropické skleníky a další místa. Jinak my z daleka, jsme se museli podívat i na ta turisty zaplavená místa. Zase se do Prahy tam brzy nedostaneme.
Dana Puchalská
V Suchdole je to krásné. Málokdo to ví. Byla jsem se tam podívat předloni. Ano Praha je v létě skutečně plná turistů a i já radši do centra moc nejezdím.
Jitka Hašková
Dobu prázdnin považuji za nejméně vhodnou k návštěvě Prahy. Všude je děsné množství turistů, je to hrůza jít do centra města, ale i kamkoliv jinam. Jako rodilá Pražačka se tomu vyhýbám a jsem ráda, když mohu jet pryč.