Poznáte, co to je?
Foto: autorka

Poznáte, co to je?

19. 7. 2019

S touto zajímavostí jsme se setkali v době srazu íčka v Kořenově. V neděli jsme se rozhodli vyjet vlakem na výlet. Naším cílem byla Desná a její okolí. V úmorném vedru jsme vyšlápli na kopeček, a tam jsem to uviděla. Velmi mě to zaujalo. Netušila jsem, k čemu to je, i když mě to mohlo napadnout podle toho, kde se to nacházelo. Tušite, co jsem objevila?

Hodnocení:
(4.9 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Magdalena Klosová
No,každopádně je to pěkná práce, milá Janinko z Hor Zlatých. Já bych tím zkusila pootočit a možná by se otevřely dveře do říše kouzel... Moc zdravím mm
Jana Šenbergerová
Za vaše snažení vás brzy rozluštění odmění. :-)
Alena Tollarová
No jestli jste byli v Desné a vyšlápli si na kopeček, tak by to mohlo patřit k hrobce sklářů Riedlů.
Jarmila Nedvídková
Manžel poznal že to je na starém dubovém dřevě. Takové bývají na zámcích, kostelích dveře. Manžel sice tvrdí že to na té hrobce není ono, ale já si stojím že je to ono, i když nevím na co to je, protože jsem nemohla najít značku na Riedlových skleněných výrobcích, domnívám že by to mohl být on.
Marie Seitlová
Kování, kukátko, uvidím, počkám na odtajnění.
Soňa Prachfeldová
Na kopečku je hrobka Riedlů - kukátko ?
Jarmila Nedvídková
Hledala jsem kolem Desné na internetě, protože jsem v těch končinách nikdy nebyla. Trochu mi pomohl manžel když poukázal na hrobku Josefa Riedela. A na dveřích hrobky byl znak, či rodový erb nad klikou. Možná je to ono. Jen hádám.
Anna Potůčková
Kukátko?
Miluše Hasenohrlová
zámek dveří
Jana Kollinová
Možná to je součást erbového znaku, možná zbytek kliky. Podstatný je středový reliéf. Na otočnou kliku je jsou "čudlíky" dost utopené a hrany kruhu příliš ostré. Něco tam chybí. Těším se na rozluštění. :-)
Dana Puchalská
Vypadá to jako část nějakého starého zámku či petlice.
Věra Lišková
Líbilo by se mi, že je to starodávné kukátko na dveřích.
Jitka Hašková
Otočná klika na dveřích.
Naděžda Špásová
Zase ty hvězdičky, má jich být *****. Omlouvám se. :-)
Naděžda Špásová
Že by klepadlo? Takové kovové znaky bývají na dveřích třeba kostela. Tak si počkám na rozluštění. :-)
Zuzana Pivcová
Napřed jsem řekla, že to je klepadlo, ale to je nesmysl. Vlevo v tom dřevě je nějaká zacvakávací páčka, ale nevím.
Lenka Hudečková
Jani, nedala jsi konkrétní místo, abyhom to i my viděli, ale může to být "klika" u dveří, nějaký nárazník, aby o sebe "vozy" nebrnkali nebo pečetidlo, ale to asi ne :-)