Kouzelná síla kurkumy pro vaše klouby
Kurkuma má celou řadu léčebných účinků

Kouzelná síla kurkumy pro vaše klouby

3. 8. 2019

Trendem současnosti je návrat k přírodě. Velké oblibě se těší mimo jiné i byliny, které se často využívají v léčitelství. Vedle stálic české zelené lékárny si velkou pozornost zaslouží exotická kurkuma.

Tato typicky žlutá rostlina je známá spíše jako koření, ale přínos má také pro zdraví. Aktivní látkou je kurkumin - silný antioxidant, který kurkumě dodává typickou žlutou barvu. Kurkuma má vliv na srdce, játra a plíce, na trávicí, oběhovou a dýchací soustavu. Ve vyšších dávkách má vliv také na zažívání a střevní mikroflóru. Její užití je různorodé, může se využívat zevně, například smícháním s medem se z ní vytváří pasta, která se v tradiční ájurvédě využívá ke zlepšení pohybu. A to ještě není vše. Moderní výzkumy prokázaly účinky kurkuminu v případě revmatoidní artritidy

Kurkuma v ideální podobě
Chcete-li maximálně využít vlastností kurkumy, nebude vám však stačit přidávat toto vynikající koření do jídla. Kurkumin se totiž velmi obtížně vstřebává a nedostává se do systémového krevního oběhu. Proto je řešením užívat ji ve formě doplňku stravy Flexofytol s unikátní vstřebatelností do organismu. Tento doplněk stravy obsahuje kurkumin v bio optimalizované podobě, jež dosahuje až 2700krát větší vstřebatelnosti než přírodní prášek kurkumy. To znamená, že jej tělo dokáže mnohem lépe vstřebat a následně vstřebanou kurkumu i maximálně využít. Flexofytol® obsahuje bio-optimalizovaný extrakt kurkumy standardizovaný na 42mg kurkuminu. Pokud je bylinný extrakt standardizovaný, máte jistotu, že v každé tabletě nebo kapsli je stejné množství aktivní látky. To je zárukou kvality a očekávaného přínosu výrobku.

Prověřená kvalita
Přípravek Flexofytol® byl podroben řadě studií. Jedna z těchto studií se věnovala působení na příčiny bolestivosti a vlivu na zvýšení pohyblivosti kloubů. Další ze studií se věnovala bezpečnosti užívání u starších osob trpících osteoartrózou spolu s některými dalšími onemocněními (cukrovka, problémy se srážlivostí krve atd.). Flexofytol® je úspěšně a dlouhodobě etablován na trhu západní Evropy (např. č. 1 v kategorii obdobných přípravků v Belgii) a jeho přínos ocenili již tisíce uživatelů. Jedná se tak skutečně o revoluci přispívající k vaší pohyblivosti. Koupíte jej v lékárnách

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5.3 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Gebauerová
Aby to mělo nějaký účinek,museli byste se jí sníst kvanta. Trochu koření do jídla to nezachrání.
Nina Nová
Kurkuma byla a je hojně používána v ajurvédě. Ajurvéda je nejstarší komplexní systém udržení zdraví. Kdo má zájem, může snadno získat kvalitní info - ve veřejných knihovnách je mnoho knih o ajurvédě, já mám ráda knihy od MUDr. Davida Freje, který se ajurvédou zabývá.
Jana Hošková
Velký pozor na užívání jakýchkoliv výživových doplňků ! Mohou kolidovat s léky, které berete ! Konkrétně i onen zmiňovaný kurkumin. Věra má pravdu - ale zase - kurkuma pro děti se nedoporučuje.
Věra Halátová
Kurkuma je moderní, nedávno objeevné koření. Jak víte, že má dobrý vliv na klouby. Klouby začínají bolet ve stáří. To bych musela tu kurkumu jíst od dětství. Anebo léčí akutní záněty kloubů?
Hana Nová
Přidávám si ji do kávy
Věra Ježková
Kurkumu přidávám jako koření do jídla. Četla jsem, že je téměř na všechno a proti všemu.