Jak jinak, nežli stejné téma - pejsek
Foto: autorka

Jak jinak, nežli stejné téma - pejsek

6. 8. 2019

Abych naplnila rčení: "Sdělená radost, dvojnásobná radost", rozhodla jsem se pochlubit se s malými pokroky, které díky odměnám a pochvale dělá ten můj pejsek na hlídání Míša. Je to sice velký poděs, je potřeba z mé strany velká míra trpělivosti, ale už jsou zde první výsledky. Měla jsem vždy velkou radost z Bertíkových dovedností. Tady, kromě vzorného aportování a trhání hraček, to bylo " pole neorané ". Nebudu to prodlužovat, už mám doma malého psího asistenta. Vyndavá z peřiňáku polštář, ze šuplíku moje ponožky a podobně, boty, které vyndám z botníku na viditelné místo, vedou.. Nejen, že s radostí přináší, cokoliv na něm chci, ale jak je z toho natěšený, je schopen vzít do tlamičky třeba i smeták, polštářky ze židle, nebo vyskočí pro utěrku..... Ale dnes mne doslova dostal, myslela jsem, že se uchechtám. Když jsem si obouvala v chodbě boty, začal šmejdit v koupelně, která je hned naproti botníku, a protože nic nenašel, vzal do tlamičky konec toaletního papíru. Jak s ním letěl, papír se rychle roztočil a na zemi z něj rázem byla velká kupa. Já jsem z toho byla nadšená, místo, abych ho zarazila, chválím a on letí s tím papírem radostně až do chodby. Zlatíčko moje zrzavý:))) No, zkrátka, Bertíka nenahradí, ale zažívám s ním spoustu radostných chvil a on je v mé péči určitě také spokojený. Však mi po posledním návratu domů psali jeho páníčkové, že s nimi dva dny nechtěl moc komunikovat, dokonce k nim ani nevlezl do postel, kde vždy rád pobývá.

Tak už jsem se pochlubila, vím, že většina bude mít pro moje slova pochopení a snad vás i trochu pobaví. Přikládám pár fotek z dnešního toulání, tak prosím nakoukněte. Bertice.

Hodnocení:
(5.1 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Měchurová
Jednou v životě jsme měli pejska Bakulu, často na něho vzpomínám, i tento hezký článek mi ho připomenul. Děkuju. Hezké fotky !!
Marie Novotná
Psí máma se nezapře. Jste super dvojka.
Lenka Hudečková
Evi, nejen, že jsem se pobavila Tvým příspěvkem, ale až slzy mi hrkly do očí na konci čtení- Míša je šikovný, ale především Ty jsi skvělá psí máma :-) ♥♥♥
Jaroslava Handlová
Evi, já mám radost z toho, že Ty se raduješ. Těmi vtipnými poznámkami u zajímavých fotek jsi mne pobavila. Díky.
Jitka Mošovská
Hezká letní procházka s pejskem.
Marie Seitlová
Evi krásný článek o Míšovi a samozřejmě o tobě. Máš zase výchovné úspěchy, ty těm pejskūm rozumíš. Mě se také zdá, že je podobný Bertíkovi. Jen tak dál a napiš nám to.
Eva Mužíková
Děkuji vám, jak píše Jitka, sdílení je také velká radost. S tím papírem jsem si pěkně naběhla, nyní, jelikož byl hodně pochválen, kdykoliv vejdu do koupelny musím ho hlídat. Hned maže u roličce a tahá...
Dagmar Bartušková
Evo, fotky krásné a vtipné. Vzpomněla jsem na Bertíka, na jeho dovednosti. Míša Ti dokazuje, co už umí. :-)
Lidmila Nejedlá
Evo, vždyť on se Bertíkovi podobá. Jste šikovní, našli jste i tři oříšky pro Popelku.
Alena Tollarová
Evo, Ty prostě nejsi jen Bertíková, ale i Míšová. A vůbec, prostě Pejsková :) Jsi šikula a s hafíky to umíš.
Jitka Hašková
Evo, bezvadné, mám radost, že ti Míša přináší spoustu radosti. Já bych to tvoje rčení trochu doplnila: Sdělená a sdílená radost, dvojnásobná radost.
ivana kosťunová
je to milý pejsek, určitě by si mě získal taky.
Marcela Pivcová
Myslím, že když má někdo smutek po milovaném zvířátku, udělá dobře, když si brzy najde jiné zvíře, které mu postupně ztrátu jeho oblíbeného nahradí. Nelze pak obě srovnávat, každé je originál, který mile překvapí. Děláte dobře, že se Míšovi takto věnujete. (PS: Míšu s papírem si dovedu živé představit - několikrát se to dříve povedlo i Čertovi).
Dana Puchalská
Míša je parádní psí kluk. A je dobře, že už pomalu a jistě roste do šikovného psího kamaráda. Ta situace, když uháněl s toaletním papírem...... Ta opravdu neměla chybu. Díky Evi.
Marie Doušová
Moc pěkný příběh a fotky jsou také kouzelné. Přeji Vám Evi ještě hodně takových krásných zážitků s pejskem.********
Anna Potůčková
Kéž by takových lidí jako Ty bylo stále více a více! Tvé články o pejscích mám moc ráda!
Zuzana Pivcová
Z každé Tvé zprávy o zvířátkách, kterým pomáháš, mám velkou radost. Zdá se, že Ti to Míša kouzelným způsobem vrací.
Jana Kollinová
Článek i fotografie jsou pro mě pohlazením po duši. Evi, děkuji.
Věra Ježková
Evi, jsi báječná. Pejsek taky. „Nic nečiní člověka lidštějším než láska ke psům.“ H. Fielding
Naděžda Špásová
Evi, jsem za tebe ráda, že máš náplast na bolístku. Míša je taková krásná směska, v očích má krásný výraz a je vidět, že je moc chytrý a učenlivý. Určitě se budeš zase těšit, až jeho páníčci zase pojedou na dovču. Tak si to hezky užijte a fotky jsou super. Znáš to, sdělená radost, dvojnásobná radost. :-) :-)
Libuše Křapová
Evi, sdělená radost dvojnásobná radost, ty a pes jedno jest - v dobrém myšleno , samozřejmě. Rozumíš psí duši a oni ti tu lásku vrací bezlstně a nadšeně