Hostivařským lesoparkem
Foto: autorka

Hostivařským lesoparkem

13. 8. 2019

Na dlouho plánovaný výlet jsem se vydala jedno srpnové dopoledne. Byl to můj 38. Do stovky.  Od maminky z DS Háje jsem jela dvě stanice autobusem 175 na sídliště Petrovice. Jím jsem kousek prošla, až jsem objevila kostel svatého Jakuba. Kdybych o něm nevěděla předem, nečekala bych ho. Od něj jsem se vrátila kus zpět a došla na začátek hostivařské nádrže, která je součástí lesoparku. Podél ní jsem pokračovala asi hodinu. Vlevo voda, vpravo les. Na asfaltové cestě jsem potkávala další chodce, běžce i maminky s kočárky. Zaujalo mne, jak hezky je trasa udržována. Všude čisto, lavičky, dokonce toalety. U vody sedělo několik rybářů; samozřejmě každý sám. Krásných výhledů skrz stromy na vodní hladinu byl bezpočet. Na protějším břehu jsem viděla hlavní a nudistickou pláž – na té jsem objevila pána bez – beze všeho. Vyfotila jsem ho, ale fotku samozřejmě nezveřejním. Ani si ji nebudu doma prohlížet. Od přehradní hráze jsem došla podél Botiče do hezké vilové čtvrti. Výlet jsem zakončila na stanici autobusu Hostivařská.

Hostivařská přehrada je nejvýznamnější vodní plochou na území Prahy. Její stavba byla zahájena v roce 1961 a dokončena o dva roky později. Levý břeh nádrže je využíván jako sportovní areál a největší pražské přírodní koupaliště. Hráz Hostivařské přehrady je v nejvyšším místě vysoká 13 m, dlouhá 117 m a široká 3,5 m. Za běžné (letní) hladiny dosahuje plocha nádrže 34,49 hektaru a objem zadržené vody je 1 310 m3. Při této hladině je maximální hloubka v nádrži 10 m. (Zdroj: Informační panel na hrázi.)

 Projdete se se mnou?

Hodnocení:
(5.1 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Prima procházka Věrko.
Věra Ježková
Naďo, děkuju. Jejda, Jani, já bych taky chodila radši divočinou. Ale tu máme v Praze leda tak na silnicích. :-)
Jana Šenbergerová
I když mám ráda i pěkně udržované parky, dávám přednost divoké přírodě. V té upravené je pro mě příliš přelidněno. Hostivařským lesoparkem jsem se s tebou prošla moc ráda, protože živě ho asi nikdy neuvidím.
Naděžda Špásová
Věrko, ani se nechce věřit, že je to v Hostivaři tak pěkné.Jezdívala jsem do hostivařských ateliérů a navštívila jsem občas nějakou hospodu. Parádní forky.
Věra Ježková
Moc vám děkuji.
Elena Valeriánová
Ráda jsem se s tebou prošla krásnou přírodou, vím, že naživo to nikdy nebude. Jen mě zarazilo, že by tam dámy šly s pilou. Já bych to nechala žít vše, tak jak to je.
Jan Zelenka
Věrko, máš krásnou fotogalerii. Byť jsem v Praze bydlel více, než 40 let, u Hostivaře jsem byl jen jednou. Asi je to moc pěkná procházka.
Hana Čadová
Bydlela jsem na JM 5 let a na Hostivařskou přehradu jsem dost často chodila na procházku.
Eva Mužíková
Věrko Ty jsi ale " průzkumník ", najdeš tolik krás... Díky za hezké fotky...
Jitka Hašková
Hostivařský lesopark i koupaliště mám moc ráda. Chodívaly jsme tam s kamarádkou pěšky z Průhonic dokud z té cesty neudělali cyklostezku. To jsme si užily hodně nadávek od cyklistů, že už tam raději nechodíme.
Alena Tollarová
Tak tady mám taky pořádnou mezeru a přitom podle fotek je to pěkný kousek přírody. Díky za každé připomenutí, že je kam vyrazit a není třeba jezdit bůh ví kam. Asi bych taky měl Do stovky něco přidat, lajdám.
Alena Vávrová
Pěkný výlet a fotky, Věrko.
Karel Hyndrák
Já bydlím na opačném břehu přehrady u lesoparku. Chodíme tam skoro denně, je to nádhera. Nejlépe ze stanice Řepčická čtyř autobusů 125, 154, 175 a 183 u momentálně zbouraného LIDLu.
Zuzana Pivcová
Když jsem začínala s vycházkami do 100 km (tahle ale byla předčasná, tak jsem ji smazala), šla jsem z Chodova na Háje, tam cestou začínal z jedné strany Hostivařský lesopark. Bylo to však v prosinci, tak jsem se tam nevydala. Vím, že se tam dá jít i z Petrovic, kam jezdím ke kadeřnici, ale také jsem ještě tudy nešla. Znám jen cestu od Košíku. Určitě Tvou trasu zanedlouho použiji, díky, Věrko.
Dana Puchalská
Já to říkám pořád. V Praze je občas i kus krásné přírody. Dřív jsem se tam jezdila koupat. Děkuju za moc hezký výlet s krásnými fotkami. Jo pila by v některých částech byla potřeba.
Hana Nováková
Věro, díky za procházku. Mohlo by zde být i hezké bydlení na PrahuHezká zákoutí, jen by to trochu chtělo probrat, prořezat a pak by to bylo ještě dokonalejší.