Galerie v Roudnici
Foto: autorka

Galerie v Roudnici

20. 8. 2019

Na výletě do Roudnice jsme s Alenou a Věrou šly do Galerie, která je naproti Zámku. Tuto Galerii mám velice ráda a na konci 80. let jsem ji několikrát navštívila se svými přáteli. Již tenkrát tam byli velmi odvážní a viděli jsme výstavy např. surrealistů (jejich výstava, která byla již připravená v 50. letech i s vytištěným katalogem, byla tenkrát zakázaná), nebo výstava Mikuláše Medka, který byl také na listině nežádoucích umělců. Galerie mě nezklamala, sbírky má velmi zajímavé. Momentálně tam v zadní části probíhala výstava Ludvíka Kuby. Před galerií z předchozí výstavy Václava Jíry tam zůstala jeho plastika Coubí. Nevím, co Coubí znamená, ale ani WIKI to neví.

V galerii bylo dovoleno fotografovat bez blesku, tak jsem udělala výběr obrazů autorů, které mne zaujaly. Snažila jsem se s obrazy vyfotit i jejich názvy a autory, ale některé bohužel zůstaly nečitelné. Doufám, že vás můj výběr navnadí, abyste se do Roudnické Galerie vydali sami.

Hodnocení:
(5.2 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Prima návnada
Jaroslava Handlová
Jitko, návnadu jsi předložila opravdu zajímavou. Myslím, že se setká s odezvou. Našla jsem tam díla od některých mých „oblíbenců." Ta plastika Coubí, o níž Wiki neví, ta prý znázorňuje poezii z Kovošrotu.
Anna Potůčková
Já ji sice neuvidím, ale dle vložených fotografií byla a je určitě zajímavá !
Naděžda Špásová
Galerie je, dle pěkných fotek, určitě zajímavá. :-)
Zuzana Pivcová
Další zajímavý příspěvek o Roudnici. Galerie je určitě zajímavá.
Dagmar Bartušková
Jitko, Tvůj výběr děl mě opravdu navnadil. Věřím, že se mi galerii brzy podaří s Álou projít.
Dana Puchalská
Moc zajímavá výstava.
Mirek Hahn
Zaujalo.
Věra Ježková
Jitko, mne by tvůj výběr, doplněný hezkým článkem, jistě navnadil. :-)