Fotoreportáž: Výlet do Vimperku
Foto autorka

Fotoreportáž: Výlet do Vimperku

21. 8. 2019

Několik let si plánujeme při pobytu v Blatné výlet do Vimperku a letos se nám to konečně podařilo. Kdysi jsem tam byla se školou na exkurzi v textilní továrně na košile, na to si ale nepamatuji. Pamatuji si, že jsem tam byla pracovně, když jsem pracovala na Barrandově. Točila se tam Štorchova trilogie z pravěku, bydleli jsme tenkrát v hotelu Zlatá Hvězda. Středa 7.8. 2019 se od rána jevila jako ideální den. Bylo polojasno, i když dost teplo, ale dalo se to vydržet.

Vimperk je historické město v okrese Prachatice na úpatí Boubína na Šumavě 694 m n. m. Žije zde přibližně 7 400 obyvatel. Kdysi to bylo spíše německé město, v roce 1930 tu žilo pouze kolem 1200 Čechů z celkového počtu obyvatel 4823, ostatní se hlásili k Německu. Lákal nás hlavně vimperský zámek, který je bohužel v rekonstrukci, nedaleko zámku je Vimperské arboretum. Současným majitelem zámku je Správa NP Šumava. Vimperk byl pravděpodobně druhým českým městem po Plzni, kde se tiskly knihy. Dům zde má knihtiskař Johan Steinbrener, zakladatel vimperské tiskárny. Podklady jsem čerpala z wikipedie, kde zájemci naleznou veškeré další informace.

Na zpáteční cestě jsme se ještě zastavili v Radomyšli, kde je kostel Sv. Jana Křtitele, ke kterému vede lipovou alejí Křížová cesta, a  v  Sedlici u kostela Sv. Jakuba většího. Součástí obou kostelů jsou i místní hřbitovy.

Unaveni, ale spokojeni jsme se vrátili do Blatné, mohli jsme si odškrtnout další položku na seznamu plánovaných výletů. Vimperk je docela hezké městečko, ale bydlet bych tam opravdu nechtěla. Je hodně kopcovitý a domy jsou k sobě jakoby přilepené, chyběl by mi tu prostor.

Pokud se poblíž tohoto města vyskytnete, návštěvu určitě doporučuji.

Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Naďo, tolik fotek! Ráda jsem se podívala, i když jsem ve Vimperku byla.
Drahomíra Stínilová
Vimperk je zajímavé město,poblíž Boubín. Mám to tam nafocené v zimě, taky nádhera. Ale v létě je to příjemnější. Moc hezké fotky i članek.
Soňa Prachfeldová
Ve Vimperku jsme byli loni, když jsme se vyšplhali přes příkré náměstím k zámku, tak byl zavřený. Dojeli jsme tam z Volar vlakem a s chutí si dali pivo. Je tam hodně pamatek6, ale též mě Vimperk neokouzlil. Krásné fotky.
Zuzana Pivcová
Ve Vimperku jsem byla před mnoha, mnoha lety o jarních prázdninách na několikadenním semináři pro učitele němčiny s lektory z NDR. Jela jsem tam z Budějovic, takže to nebyla žádná dlouhá cesta. Krajina se mi líbila a seminář byl bezvadný, hlavně zásluhou vedoucího lektora z Kulturního centra NDR z Prahy. :-D
Hana Rypáčková
Hezky si to vystihla.Je to krásný pohled na hrsd i z vlaku cestou k Boubínu .
Dana Puchalská
Vimperk je moc hezké město. A Tvoje fotky jsou toho důkazem. Děkuju.
Alena Vávrová
Ve Vimperku mám známé, jezdili ke mně roky na chatu. Ale nikdy jsem tam nebyla, i když při svém putování Pošumavím, jsem byla velmi blízko. Dík za sdílení výletu.
Marie Seitlová
Moc pěkná fotoreportáž, díky za ni.
Eva Mužíková
Nadičko, procházela jsem se s Tebou ráda, ani mne nohy nebolí. Jsi zkrátka šikulka, Tvé fotoreportáže mne baví.
Jaroslava Handlová
Z minulých návštěv Vimperka si vzpomínám na příkrou cestu vzhůru k hradu. Na Tvých fotografiích vidím velkou změnu. Náměstí zkrásnělo, pěkně opravené domy. Pohled od hřbitova na město - to vůbec neznám. Pestrá fotoreportáž se mi líbí.
Anna Potůčková
Nadi děkuji za fotoreportáž - jsi Ty ale cestovatelka! Cestuji také ráda, ale musím mít rozum, samozřejmě kvůli financím! Ale určitě jsem ted na cestách častěji, než tomu bylo když jsem chodila do práce! Vložila jsi krásné fotky k článku!
Mirek Hahn
Pohledné město. Tam jsem ještě nebyl. Díky.
Elena Valeriánová
Líbí se mi, že nás bereš sebou na výlety. Jsou místa, která nikdy neuvidím a tak ráda cestují alespoň na íčku. Vimperk, Radomyšl - tak tam jsem byla, před chvílí z křesla domova. Pestré fotky, to mám taky ráda.