To je tedy Terno!
Foto: autorka

To je tedy Terno!

21. 8. 2019

Ne, to není reklama, za kterou mi zaplatí nebo mě obdarují nějakou potravinovou specialitou. To jen reaguji na sobotní slavnostní otevření vltavotýnské prodejny Terno po rekonstrukci.

A při té příležitosti se mi mimoděk vynořuje vzpomínka na někdejší nakupování v této prodejně Jednoty, která tu už stála v původní podobě někdy na přelomu 70. - 80. let. Zásobování tu bylo dost špatné. Jen  poměrů neznalí si přišli koupit pečivo k večeru nebo dokonce uzeniny v pátek. Ty byly až v úterý.

Dnešní supermarket s názvem Terno (další jsou Trefa nebo Tip) patří pod Jednotu, jedno z největších spotřebních družstev u nás, člena Svazu českých a moravských spotřebních družstev. Sama Jednota je nástupcem někdejšího konzumního a výrobního družstva Rovnost, založeného v Českých Budějovicích již v roce 1908.

Prodejna, o níž hovořím, stojí v bezprostřední blízkosti velkých konkurentů, jakými jsou Lidl a Penny. Myslím, že pro každodenní menší nákupy se hodí lépe. Já osobně jí dávám přednost před částečně krabicovým, dovezeným zbožím a velkými nákupními vozíky.

Prodejny Terno (nejen v Týně, ale i v Českých Budějovicích, Bechyni i jinde) jsou specifické tím, že kladou důraz na potraviny od regionálních výrobců. K Ternu patří i Vltavotýnské lahůdky. Ty mají ve městě již dlouholetou tradici. Vyrábějí široký sortiment pomazánek, salátů, zákusků i dortů na objednávku, chlebíčků , ale i knedlíky a hotová jídla. Patří k nim závodní kuchyně a rozvoz jídel zákazníkům, vedle toho pak řada hotových zatavených jídel v chlazené podobě. Vltavotýnské lahůdky jsou dokonce nositeli několika ocenění, např. Chutná hezky, jihočesky. V prodejně je lze najít pod názvem Vltavotýnské lahůdky nebo Z gruntu.

Chvályhodný je i fakt, že se Terno zapojilo i do finanční podpory centra Bazalka, neziskové organizace pro komplexní péči o děti a mládež s těžkým zdravotním postižením z celého Jihočeského kraje.

Když přijedu každoročně na léto do Týna, shledávám i u své oblíbené prodejny vždy nějaké vylepšení. Letos to je zbrusu nové parkoviště, druhý vstup do prodejny a zákaznické toalety z boku prodejny. Obchod je velmi přehledný, čistý a vzdušný, má pultový prodej s rychlou obsluhou i bufet s nabídkou teplých jídel s možností posezení. Zákazníci sbírají na věrnostních kartách body za nákupy a za ty si pak mohou vybrat nabízené dárky. Vedle týdenních slev poskytuje prodejna i speciální víkendové akční slevy. U vchodu je vedle automatu na kávu též možnost načepovat si zdarma do kelímku vodu Šumavský pramen.

Na závěr se se mnou ještě podívejte na několik snímků ze sobotní oslavy. Tahle prodejna je zvláště pro starší občany, bydlící v blízkém sídlišti, opravdu Terno.

Hodnocení:
(5.2 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Je mi jedno, kde nakupuji, hlavně aby tam byly zdravé a kvalitní potraviny. Velmi si vybírám.
Eva Mužíková
Tak ať se obchůdku daří.
Soňa Prachfeldová
Bohužel malé krámky neobstojí , to je všeobecně známo, jen málo lidí tam chodí nakupovat a to většinou pro několik věcí, které zapomněli . A malé krámky s výjimkou vietnamských prodavačů zkrachují. Na Plzeňsku je hodně COOP,. Přeji Ternu ať má hodně zákazníků.
Hana Rypáčková
Znám jen Coop terno.
Libor Farský
Bezva, musím se podívat na internet kde je Terno v ČB.
Jarmila Komberec Jakubcová
V Plzni máme pouze Coop, jinak ještě farmářské dvě prodejny. Já většinou nakupuji v Tescu nebo v Penny kde to mám nejblíž. Takové Terno by se hodilo i u nás.
Jana Šenbergerová
Zuzko, ať se vám i týnským dobře nakupuje. Běžné potraviny u nás jistí 4 prodejny Hrušky, 1 Coop a nejbližší, ale nejdražší CBA. Nejraději nakupujeme ovoce a zeleninu u Poláků, kteří u nás otevřeli obchod - široký sortiment, solidní ceny a můžeme si vybrat podle svého gusta. Doufám, že se nám sem nenastěhuje žádný supermarket. Zlikvidovaly malé prodejny a nasadily nehorázné ceny. Občas nakoupíme v Jeseníku, kde postavili Kaufland, Alberta, Billu, Lidl a Penny. Jsem zvědavá, jak dlouho se tam všichni udrží.
Marcela Pivcová
Když trávím prázdniny na chalupě v Týně, chodím také nejraději nakupovat do místního Terna. Pro každodenní nákupy je považuji za nejvhodnější obchod. Nejraději si zde vybírám pečivo, zeleninu, uzeniny nebo mléčné výrobky. Jen bych ještě doplnila k představě z některých příspěvků, že se obchod sice nevyrovná velikostí blízkým prodejnám známých obchodních řetězců, ale není to zase žádná malá prodejna.
Zdenka Soukupová
A týnskému Ternu i ostatním přeji úspěch.
Zdenka Soukupová
U nás Terno není. Zato jsou u nás všechny řetězce. Ve městě s ca 17000 obyvateli máme: Penny, Lidl (naproti sobě přes silnici); Billa, Albert, Norma, Tesco, hned vedle něj se dodělává Kaufland. Jednoty jsou tu asi čtyři. Tak to je tedy terno. Je to normální? Já vím, odpovíte mi, že konkurence je dobrá. Ale v tomto případě je to konkurence pouze levných nekvalitních potravin, aby se všechny obchody uživily.
Jarmila Komberec Jakubcová
Prodejny Terno neznám a ani jsem se s nimi tady v Plzni nesetkala, ale dík - porozhlédnu se po Plzni.
Danka Rotyková
Přeji všem malým obchodům a obchůdkům hodně zdaru. Na Praze 11 si o nich mohu jen nechat zdát. Nakupuji tedy hlavně dopoledne v Lidlu a Albertu, a to bez problémů.
Libuše Křapová
U nás je Jednota a Hruška, ale pro velé nákupy si jezdím do Kaufladu - mimo hlavní slevové dny, nemám moc ráda tlačenici. S nevraživostí se tam setkávám minimálně, ponejvíce ještě tak od personálu. měli tehdy asi nové a nezpracované, už je to tase lepší. Do těchmístních obchodů chodímtak málo proto, že jsou o hodně dražší a hlavně u Jednoty je velmi, ale opravdu velmi mizerná zelenina a ovoce.
Elena Valeriánová
Taky bych byla vděčná za takové Terno, ale u nás pouze Hruška jistí to, že neumřeme hlady. Nerada nakupuji třeba v Kauflandu ve slevové dny, ale až na jednu výjimku jsem se nesetkala s nevraživostí mezi nakupujícími. Bohužel ty malé obchůdky, vesnické krámky už na vesnici nenajdete.
Naděžda Špásová
Zuzko, to Terno je fakt terno. U nás jsou taky jen řetězce a teď si ještě velkou prodejnu otevřeli Vietnamci, aby měli kde prát špinavý prachy. Tak si to hezky užijte. :-)
Dana Puchalská
Nevěděla jsem že takový obchod existuje. Držím mu palce,ať prosperuje.
Marie Doušová
TERNO jsem neznala a dík za foto a přiblížení sortimentu této prodejny. Škoda , že u nás není.
Hana Nováková
Dodnes miluji malé obchůdky, s řadou prodavačů se osobně znám, pohovoříme, pofoukáme si bolístky a skoro vždy něco nakoupím. Uvítala bych Terno s potravinami, někdy mi řetězce lezou na nervy, lidé v nich se neumí pohybovat, když nemůžete projet a řeknete: s dovolením, koukají se nevěřícně, cože po nich chcete, zvláště pak, pokud jsou slevové dny a to proto, protože mají papír A4 popsaný z obou stran, košík plný jako kdyby čekali invazí mimozemšťanů a navíc a to bohužel, jsou odkázání na hole. Nesnáším tyto dny a proto v nich nenakupuji. Když je něco menší a útulnější, vždy to na mě nějak lépe působí.
Anna Potůčková
Také mám raději menší prodejny, kde se navíc můžu pohnout. Ty úzké uličky mně odrazují od častějších návštěv velkoprodejen
ivana kosťunová
Také bych takovou prodejnu uvítala, bohužel u nás pouze řetězce.
Věra Ježková
Přeji Ternu dlouhou existenci a spoustu spokojených zákazníků. (Jo, kde jsou ty časy, kdy jsem chodila do konzumu u nás v domě…)
Mirek Hahn
Také preferuji menší prodejny s regionální produkcí v nabídce.