Foto

Hitem letošních Vánoc
budou čtečky a tablety

26. 10. 2012

Už přemýšlíte o dárcích pro svoje partnery, příbuzné, vnoučata či přátele? Blížící se Vánoce budou podle obchodníků ve znamení tabletů, elektronických čteček a dárkových poukazů slevových portálů. Ke slovu se pod stromečkem dostanou také chytré televize, hračky, smartphony nebo knihy. Obchodníci naostro spustí vánoční prodeje po Dušičkách.

V internetovém obchodě Mall.cz už v říjnu vzrostly prodeje tabletů meziročně o 114 procent. „U čteček je situace ještě dynamičtější, prodeje se zvýšily dokonce o 245 procent. Proto se dá letos o těchto chytrých hračkách konečně mluvit jako o pravděpodobném vánočním hitu,“ řekla agentuře ČTK mluvčí e-shopu Michala Gregorová.

„Mezi přáními dětí vítězí chytré telefony, tablety a počítačové hry. Z klasických hraček jsme zaznamenali, což je potěšitelné, vyšší zájem o společenské hry,“ sdělil místopředseda Sdružení po hračku a hru Jiří Šťastný. „Trendem jsou interaktivní hračky, například kolekce z řady Lego Friends a City, které budou mít i masivní TV reklamu. Z panenek výrobky Bratz a Moxie Girlz,“ odhadl marketingový ředitel Globusu Libor Tomáš.

Hračkářství Sparkys považuje za letošní vánoční tahák Roborybu. „Umí plavat pod vodou ve všech směrech, aktivuje se sama ve vodě, stejně jako se po vytažení z vody uvede do klidového stavu,“ vysvětlila marketingová manažerka obchodů Kateřina Richterová.

V obchodech Alza očekávají největší zájem před Vánocemi o elektroniku se systémem Windows 8 - notebooky a ultrabooky s dotykovými displeji a tablety. Také Datart považuje za letošní vánoční bestseller tablety. „Mezi taháky najdeme také výrobky z oblasti her a multimedií, například ultrabooky nebo herní konzole,“ uvedla mluvčí řetězce Jana Choroušová.

Pro sportovně založené lidi letos budou lákavé jako vánoční dárky hlavně běžky. „Jsou alternativou zimního sportu, který není tak finančně náročný jako sjezdové lyžování, a vhodný zimní doplněk pro milovníky běhu, kterých je v Česku stále více,“ uvedl analytik splátkové společnosti Home Credit Michal Kozub.

Protože lidé chtějí na dárcích šetřit, ale nemohou čekat na povánoční výprodeje, opět o něco víc z nich se rozhodne pro slevové portály. Ty nabízejí zboží nebo služby za cenu i o polovinu nižší. „Největší zájem bude stejně jako během loňských Vánoc o zážitkové poukazy a růst bude poptávka po pobytech. Zvýšený zájem bude oproti loňsku také o módu," očekává ředitel vyhledávače slev Skrz.cz Petr Kováčik.

Slevový portál Zapakatel.cz nabídne ve slevě nově i hračky. Podle šéfa serveru Tomáše Carby letos najde pod stromečkem slevový voucher daleko víc lidí než loni. „Projeví se snaha lidí ušetřit na dárcích a nesnížit jejich kvalitu,“ dodal Carba.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

26%

Ještě nevím

19%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

29%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

26%