Hádej, hádej, hadači - Ochutnávka nápadů č.2

Hádej, hádej, hadači - Ochutnávka nápadů č.2

5. 9. 2019

Vážení přátelé, potěšen vaším povzbuzením přicházím dnes s pokračováním tématu ze svých záznamů při sledování zábavného, ale současně i vzdělávacího TV pořadu s názvem "Nikdo není dokonalý". Dovolím si teď zopakovat pár vět z úvodu v minulém článku, neboť je to již pět měsíců od jeho zveřejnění a jsou zde na i60 noví čtenáři. Takže - tento pořad byl postaven na otázkách kladených náhodným chodcům a byl pojat jako soutěžní, třeba mezi muži a ženami, mezi dvěma městy, nebo dokonce zeměmi. Po mnoho let vše uváděl Jiří Krampol a vybraní hosté jej doplňovali svými vtipy a příběhy ze života. Samotné otázky redakce vybírala z nápadů posluchačů, které k jejich zasílání vždy vybídla. Já jsem se také jednou zapojil, a pokud projevíte zájem o další pokračování článku, ukážu vám, jak to s mojí otázkou dopadlo. V posledním pokračování bych se rád pokusil formulovat několik dalších vlastních otázek a rád bych vás potom požádal o totéž.

Pochopitelně tento pořad nepřipadal vtipný každému, ale já jsem se bavil. Jak pravil Jan Werich - "Lidé jsou různé". Proto byly různé i odpovědi na položené otázky podle toho, jak oslovení lidé konkrétní otázku pochopili nebo nepochopili. Někdo ovšem odpověděl záměrně nesprávně a vtipně, těch byla ale menšina. Jiný odpověď neznal a řekl nějakou hloupost. Dost často se pak snažil zdůraznit, že je již dlouho ze školy, anebo se to snažil jinak "okecat". Nyní je na vás, milí čtenáři, do které kategorie si odpověď zařadíte. Humor nebo chyba? Hádej, hádej, hadači. Možná vám, stejně jako mně, právě ty nechtěně hloupé odpovědi připadnou nejveselejší. Musíme však vzít v úvahu také obyčenou možnost omylu, neboťPředstavte si teď situaci, kdy jdete po chodníku a najednou vás osloví reportér televizní stanice a požádá vás, jestli vám může položit pár otázek do zábavného pořadu. Souhlasíte. Jenomže až potom si povšimnete druhého člověka s kamerou, což vás třeba znejistí. (Alespoň u mne by tomu tak bylo, někdo má prostě před kamerou trému). Navíc máte v hlavě strašně důležité a úplně jiné myšlenky, např. co ještě dnes musíte nakoupit. Nuže, milí čtenáři, není to snadné. Já teď velmi uvítám, když se do této role vcítíte, na chvilku se zamyslíte a přidáte k libovolným otázkám své vlastní odpovědi - jako tomu bylo u prvního dílu. Aby článek nebyl příliš dlouhý, zůstanu opět u 10 otázek, které jako pokračování očísluji. Vy potom, prosím, u svých odpovědí uveďte pořadové číslo otázky, na kterou reagujete, a otázku nemusíte citovat. V závěru vám to předvedu. Vyslechnuté odpovědi tázaných občanů jsem opět zařadil hned pod otázky, ovšem jen ty, které se mi zvláště líbily. A jdeme na to: 

11. "Čím se proslavili David a Goliáš?"
     "Byli to zpěváci ve známé hudební skupině"
12. "Co je to panická hrůza?"
      "Strach z paniců"
13. "Jakou smrtí zemřela Kleopatra?"
      "Na elektrickém křesle"
14. "Co měli ve znaku husité?"
      "Srp a kladivo"
15. "Co se děje při polním pychu? (Pozn.: v řeči nebylo možné rozeznat pych od pích)
      "Kratochvíle sedláka a děvečky na poli"
16. "Kdo je to kleptoman?"
      "To je porucha řeči"
17. "O jakém řemesle se říká, že je nejstarší na světě?"
      "Kovářství"
18. "Doplňte rčení: Někdo má rád holky, jiný zase ...?"
      "Jiný je na kluky"
19. "Z čeho stvořil Bůh ženu?"
      "Z jablka"
20. "Kdo to jsou anebo byli nudisté?" Tak tato poslední otázka je má vlastní a hned uvedu správnou odpověď.
      "Chlapi, se kterými je nuda"

Nyní vám ukážu, jak jednoduše si představuji vaše příspěvky. Uvedu pár vlastních odpovědí, otázku je třeba vyhledat podle čísla.
13. "Zavraždil ji Kajínek.
14. "Husu"
16. "Kleptomanka je drbna, u mužů je to koníček méně obvyklý"

Titulní obr. pixabay.com
Ilustrační obr. v textu: www.kyblsrandy.cz - k volnému použití

        

    

  

 

 

 

Hodnocení:
(5.2 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Libore, moc vtipný článek. Uvažuji, jak bych asi odpověděl já. Jestli bych raději nevolil to, co píšeš. Když má být sranda.
Dana Puchalská
Super. Mám pocit, že už nic lepšího než to, co bylo před mým příspěvkem prostě nevymysllím.
Marcela Pivcová
Mne napadá 12: Strach muže, jak přijde o panictví - čím má více let, tím větší hrůza. 11. Mluvili v TV za Jů a Hele...Doufám, že brzy bude nějaké pokračování.
Zdenka Soukupová
12. Když se paní bojí jít ke gynekologovi. 14. Husí brka. 16. Ten klepe koberce. 19. Z hadího ocasu. Patnáctka asi fakt nemá konkurenci.
ivana kosťunová
Výborné postřehy. Sama vtipné odpovědi vymýšlet nebudu, domnívám se totiž, že kouzlo je právě v té nahodilosti.
Jana Hošková
Ještě když byl tento pořad v začátcích, byl takto odchycen jeden můj kolega na ulici,když zrovna vypadl z práce. Vy mi dáte nějakou přiblblou otázku a pak mě znemožníte pŕed celým národem - zachmuřil se kolega. A nasledovala odpověď: Pane,to ani nemusíme,vy se totiž určitě znemožníte sám! Jak to dopadlo,to bohužel nevím,kolega jim asi prchl,protože v pořadu pak nefiguroval.
Jana Šenbergerová
14. Husopasku.
Jana Šenbergerová
13. Spadla z posledního patra pyramidy. 14. Husu. 19. Z velmi pružného materiálu. Patnáctka nemá chybu - to se povedlo. :-)
Naděžda Špásová
13. Klepla jí pepka, když uviděla zmiji. 16. Člověk, který klepe. Liborku, pořad jsem měla docela ráda, jen mi vadil Krampol. :-)
Anna Potůčková
17 " řezník", 18 "bankovky"
Zuzana Pivcová
Věřím, že pro čtenáře se smyslem pro humor a s řadou vlastních nápadů to bude pěkná zábava. Nenechat se pouze bavit a také sám k zábavě přispět, to je určité umění.
Věra Ježková
Borku, prima. Ilustrační foto v textu je kouzelné; půjde do mé sbírky. :-)