Stáří s nápisem na tričku. Úlet, nevkus?
Ilustrační foto: pinterest.com

Stáří s nápisem na tričku. Úlet, nevkus?

10. 9. 2019

Tričko s nápisem. To je kus oblečení, které bývá spojováno výhradě s mladým věkem. Když přijde řeč na oblečení pro lidi starší, bývá označováno za symbol nevkusu a neschopnosti vyrovnat se s věkem.

Jenže pak se objeví někdo, kdo umí nápis na tričku nosit s elegancí nebo jako projev radosti ze života, a všichni koukají, jak mu to sluší.

Trička s nápisy se dají rozdělit do dvou skupin. Jedny jsou takové ty laciné, které se rychle vytahají a nápisy na nich jsou v podstatě pitomé. Rádi je nosí muži. Jde o rádoby vtipné slogany o tom, kolik kdo vypije piva, vtipy týkající se velkých bříšek, názvy oblíbených kapel nebo loga různých značek, které člověk často nosí, aniž by vůbec přemýšlel nad tím proč.

Další skupinu však tvoří jednoduchá, většinou bílá nebo černá trička z kvalitních materiálů s jednoduchým kontrastním nápisem. Černým na bílé, bílém na černé. Nápisem, který působí elegantně. Ideální je, když jen tak lehce kouká z kvalitního saka nebo svetru. V takovém případě je jedno, jestli je jeho nositelce třicet nebo šedesát, zpravidla taková kombinace sluší a nikoho nepohoršuje.

Zkrátka, nosit tričko s nápisem není jednoduchá disciplína, ne každý si na ni troufá a ne každý ji ovládá. Samozřejmě je také třeba brát v potaz, kam si člověk s takovým nápisem vyrazí. Když na výlet s kamarády a s pejsky přijde někdo v tričku s obrázkem psa a názvem oblíbené rasy, všem to bude připadat vtipné a na místě a nikdo nebude přemýšlet nad tím, jestli se to na šedesátiletého pana profesora hodí. Ale jestliže přijde šedesátiletá dáma do práce v růžovém tričku s blýskavým napisem Love, musí počítat s tím, že se za jejími zády kolegyně budou bavit o tom, že někdo prostě přibývající roky zvládá hůř a někdo lépe.

Na druhé straně je fakt, že každý si může nosit to, v čem se sám cítí dobře a co mu dělá radost. A právě nápisy na tričkách jsou tou nejlepší možností, jak dát světu najevo, jací jsme. Zda trochu ulítlí, veselí a hraví nebo naopak opatrní a decentní. Ale úplně je zatracovat je škoda. Mohou být veselým vybočením z každodenní všednosti.

Hodnocení:
(5.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Polednová
Trička s nápisy nosím ráda při sportu, na zahradě a doma. Dokonce dodnes nosím na chalupě trička s reklamními nápisy různých pivovarů. Jsou velmi kvalitní a nezničitelné, ničí je jen slunce. Nosím je ráda proto, že miluji pivo.
Hana Rypáčková
Trička s nápisem jsem nosila do doby, než začaly sekáče je chrlit. Mám jedno rock. A na zahradě reklamní Toi.
Jana Slavíková
Viděla jsem ne úplně mladého muže, na jehož tričku bylo napsáno: Nejsem starý, jsem recyklovaný mladý. Trička s nápisy nosím doma nebo na cvičení.
Miluše Hasenohrlová
Trička s nápisy kupuji a nosím,ale musím předem vědět ,co je tam napsáno,abych nebyla pro smích.
Dagmar Bartušková
Trička s nápisy nebo obrázky jsou součástí mého šatníku. Dnes mám na sobě krásné tričko, které jsem dostala od mladých, s kruhovým nápisem Hard Rock CAFE HONG KONG. A nosím ho moc ráda mezi lidi, líbí se všem. :-)
olga skopanova
Uplně nejlepší jsou trička s anglickými nápisy, kterým nositel nerozumí, protože jinak by si ho nevzal.
Jana Kollinová
Mirek H. Děkuji, jste vtipný. Za svoboda jsem se jmenovala Kůrová, tak mám ke kůrovci velmi blízko. :-)
Alena Vávrová
Jj, tričko s ošidným nápisem mě taky potkalo https://www.i60.cz/clanek/detail/10749/vtipnejsi-vyhrava-cervene-tricko
Věra Ježková
Ani mládí. :-)
Marcela Pivcová
Mám trička s obrázky a nápisy ráda. Z mých oblíbených zvířat především kočky - a to jak klasický obrázek, tak i moderní provedení. K některému zvířeti může být i nápis - fandí třeba pražské ZOO. Některé tričko mám jen s nápisem - není to žádný slogan ani vtip. V méně nápadném tričku jdu klidně i hrát do školy, nápadnější nosím třeba o prázdninách.
Lenka Kočandrlová
Paní s tričkem ée,nějak mi to připomíná tzv. dětské citoslovce....Já tedy triko s nápisem nikdy do města, s výjimkou práce na zahradě nebo do lesa.
Karel Boháček
Já nosím nejraději trička www.Ceskehory.cz, vyhrál jsem jich několik ve foto soutěžích. Jsou velmi kvalitní, vlastenecká a lidé čůůůmí..
Jitka Hašková
Trička ani jiné oblečení s nápisy pro sebe nemám a nechci.
Jana Šenbergerová
Jana a Mirek, škoda, že nemám emotikon palec nahoru. :-)
Jana Šenbergerová
Trička s nápisy jsem nikdy nevyhledávala, přesto jsem jich pár nosila a dodnes nosím. Jedno bylo luxusní bílé se zajímavým anglickým nápisem na zádech, což mi pod sáčkem nevadilo, další je zelené klubové, občas jím vyjádřím při vhodné příležitosti příslušnost k uvedenému klubu, další, červené s příšerným obrázkem a stupidním nápisem jsem si před lety lety koupila se svými vycházejícími deváťáky, kterým se moc líbil obrázek a nápis na prsou "Plačte, elita odchází." Kdo ta "jelita" učil, včetně seznamu žáků, si každý mohl přečíst na zádech. Dodnes ho doma nosím, mám ráda červenou. Asi by se divili, že ho ještě mám. Nejspíš si ho obléknu na sraz, jestli ještě nějaký stihnu. A pak jsem si v second handu koupila čokoládově hnědé tričko s růžovým nápisem: "The chocolate lovers are the best lovers", bohatě zdobeným lesklými růžovými kamínky. Padlo mi jako ulité a na doma mi připadalo velmi sexy. Když se mohu nápisům vyhnout, tak se jim vyhnu, ale nevadí mi, když je nosí ostatní. Možná by se někteří divili, co si na nich mohu přečíst. Některé nápisy jsou velmi ošidné. :-)
Mirek Hahn
Jana K.: navrhuji "Je'suis kůrovec"....
Jana Kollinová
Jsem ráda, že se nemýlím. Dodatečně jsem si prohlédla připojené fotografie a je to tak, chceš být IN, tak jedině triko s anglickým nápisem. Váhám, zda si pořídit triko oznamující, že věk je jen číslo nebo něco o ochraně přírody a světového míru. Aktuálně boj s kůrovcem nebo Čapím hnízdem.
Jana Kollinová
Trička s nápisem bývají mnohdy oživením nudné cesty do práce nebo za nákupem. Ráda si někoho přečtu, ale výjimečně potkám tričko s českým nápisem. No jo, co čekat od made in china. In je pouze nápis na triku v angličtině.
Marie Doušová
Já mám nejraději trička čistá,ale občas udělám vyjímku.
ivana kosťunová
Trička s nápisy nosím, řídím se vlastním vkusem, zbytek neřeším. Je jasné, že si tričko s nápisem neobléknu pod sako do kostýmu, ale ke džínám vypadá docela dobře.
Zuzana Pivcová
Určitě bych nenosila nápisy typu: Jsem roztomilé koťátko, nebo tak nějak. Ale naopak nosím klidně trička s oblíbenými zvířaty - s ještěrkou nebo s vlkem. Myslím si, že k mé vizáži to docela jde, a zatím se mi nestalo, že by se při pohledu na mě někdo válel smíchy.
Dana Puchalská
Proč ne? Trička i s nápisy nosím ráda. Ovšem některá jen doma.
Mirek Hahn
Ano, přesně. Rád nosím trička s pitomými nápisy. Můj poslední model je "Soutěžím o tričko s nejpitomějším nápisem". V podstatě se trička dělí na pánská, s pitomými nápisy, a dámská, s chytrými nápisy. Podle toho se to pozná. :-)