Fotoreportáž: Jdeme za historií
Foto: autorka

Fotoreportáž: Jdeme za historií

11. 9. 2019

V nedělní Toulavé kameře jsem viděla reportáž z Ústeckého muzea. Jednalo se o výstavu 700 let hradu Střekov. Domluvila jsem se s kamarádkou a ve středu 4.9.2019 jsme tuto expozici navštívily. Docela mě udivilo, že jsme tam byly samy. Zároveň jsme si prohlédly výstavu Historické filmové techniky.

Po vstupu do budovy Muzea nás upoutala veliká kostra slona indického. Jedná se o slonici Kalu, která letos v únoru zemřela v Ústecké ZOO. Výstava se koná u příležitosti 770. výročí první písemné zmínky o královském městě Ústí nad Labem a 700. výročí první písemné zmínky o hradu Střekov. Tato výstava končí 12.1.2020, Historie filmové techniky končí 13.10.2019. Veškeré informace jsou dostupné na internetových stránkách Muzea. Při prohlídce výstav narazíte ještě na jednu kostru a vycpaného orangutana.  Ten si zahrál kdysi ve filmu Dva lidi v zoo, který se zde točil.

Malé upozornění na zhoršenou kvalitu některých fotografií, přes sklo se špatně fotí, alespoň mně ano. Přeji příjemnou zábavu při návštěvě obou výstav.

Hodnocení:
(5.2 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Na den s cibulákem, resp. Českým porcelánem z Dubí, jsem se chystala, ale nakonec jsem po různých jiných toulkách už byla tak uondaná, že jsem Ústí vzdala. Koukám, že jelen z mýdel s jelenem tam od výstavy o Schichtových závodech zůstal. Já jsem si ho nevyfotila :)
Lenka Hudečková
Díky Nadi, byla jsem s Tebou na výstavě :-), to je prima, ne?
Eva Mužíková
Samozřejmě jsem si přečetla a prohlédla, už tam nepojedu :) Ba ne, nejela bych tam ani kdyby to bylo blíže, nejsem na výstavy naprogramovaná. Baví mne Tvé fotky z přírody, ale tím neříkám, že se Ti tato reportáž nepovedla. Naopak, umíš fotit i přes to sklo.
Anna Potůčková
Díky Tobě jsem něco viděla z výstavy i já - byt jen na fotkách!
Miluše Hasenohrlová
Nadi,pokochala jsem se Tvými obrázky,díky.
Věra Ježková
Naďo, díky. Reportáž jsem taky viděla. Střekov se mi moc líbí, ale zatím ho znám jen z okna vlaku.
Elena Valeriánová
Tu reportáž v Toulavé jsem taky viděla. Tak já ti * nedám, ať se to vyrovná :-( Kecám, už je tam máš. :-)
Jitka Hašková
Zajímavé. Děkuji.
Elena Valeriánová
Nadi, děkuji za zprostředkování. Den porcelánu - to by se mi líbilo.
Zuzana Pivcová
Ty jako bývalá "barrandovská" jsi byla návštěvou výstavy o historii filmové techniky určitě dvojnásob zaujatá. Ale mně by se taky líbila. Celý výlet by se mi líbil.
Naděžda Špásová
Tak jsem si dala hvězdičky, fakt nechtíc.
Dana Puchalská
Naďo, to musela být moc pěkná a zajímavá výstava. Děkuji za pěkné přiblížení Tvými fotografiemi.