Fotoreportáž: Jdeme za historií
Foto: autorka

Fotoreportáž: Jdeme za historií

11. 9. 2019

V nedělní Toulavé kameře jsem viděla reportáž z Ústeckého muzea. Jednalo se o výstavu 700 let hradu Střekov. Domluvila jsem se s kamarádkou a ve středu 4.9.2019 jsme tuto expozici navštívily. Docela mě udivilo, že jsme tam byly samy. Zároveň jsme si prohlédly výstavu Historické filmové techniky.

Po vstupu do budovy Muzea nás upoutala veliká kostra slona indického. Jedná se o slonici Kalu, která letos v únoru zemřela v Ústecké ZOO. Výstava se koná u příležitosti 770. výročí první písemné zmínky o královském městě Ústí nad Labem a 700. výročí první písemné zmínky o hradu Střekov. Tato výstava končí 12.1.2020, Historie filmové techniky končí 13.10.2019. Veškeré informace jsou dostupné na internetových stránkách Muzea. Při prohlídce výstav narazíte ještě na jednu kostru a vycpaného orangutana.  Ten si zahrál kdysi ve filmu Dva lidi v zoo, který se zde točil.

Malé upozornění na zhoršenou kvalitu některých fotografií, přes sklo se špatně fotí, alespoň mně ano. Přeji příjemnou zábavu při návštěvě obou výstav.

Hodnocení:
(5.2 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.