Kdo obléká Miss?
Nikol a Jakub Ponerovi. FOTO: Česká miss

Kdo obléká Miss?

16. 9. 2019

Sourozenci Nikol a Jakub Ponerovi založili módní značku PONER před čtyřmi lety. Nejprve vyráběli zdobené spodní prádlo, pak přešli k navrhování šatů i nejrůznějších doplňků. Jejich hvězda stoupá rychle.

Dnes už si lze stěží představit společenskou akci bez jejich modelů. Obdivovali je i diváci letošního ročníku České Miss. Jak vznikaly, o tom vypráví Nikol Ponerová.

Od kdy jste věděli, že budete navrhovat modely pro letošní soutěž Miss?
Na spolupráci s Českou Miss jsme se domluvili asi čtyři měsíce předem. S přípravami jsme začali zhruba tři měsíce před akcí. Látku nám vyráběli v zahraničí na míru. My jsme připravovali návrhy, které jsme potom upravovali, když byly vybrané finalistky.

Měli jste nějaké zadání od pořadatele?
V podstatě jediné: aby to dívkám slušelo a aby si každá připadala krásná. Taky to muselo mít jednotný koncept, všechny šaty měly být v podobném duchu. Zvolili jsme na zakázku vyráběnou látku vyšívanou korálky, flitry a perlami, a pak satén. Ze zkušenosti víme, že na jevišti vypadá dobře všechno, co se třpytí.

Sledujete jinak soutěže Miss u nás nebo v zahraničí z hlediska vaší profese?
Nijak moc. Samozřejmě jsme se teď podívali ze záznamu, abychom měli představu.

Když něco navrhujete, víte už dopředu, pro koho to bude? Nebo u Miss, kde všechny dívky mají skvělou postavu, je to jedno?
Všechny holky jsme znali. Šly nám naši přehlídku v Karlových Varech, takže jsme věděli, jak vypadají i jaké jsou jejich přednosti. Šaty jsme navrhovali, abychom zdůraznili a podpořili jejich krásu. S adeptkami jsme to konzultovali už od začátku. Šaty byly šité přímo na každou z nich, takže bylo samozřejmě důležité, aby se v nich cítily dobře. Jejich návrhy jsme ale museli skloubit s možností látky a celkovým konceptem. Nechtěli jsme nikoho upřednostňovat, hlavně jsme chtěli, aby byly spokojené dívky, klient i my.

Kolik jste připravili návrhů pro letošní Miss?
Pro finalistky jich bylo dvanáct, jeden pro moderátorku, další pro známé osobnosti a klienty. Celkem jsme na České Miss měli přes třicet šatů. 

Jak dlouho trvá výroba jednoho modelu?
To je velmi specifické, záleží na střihu a složitosti. Jedny šaty zaberou třicet hodin, druhé klidně sto padesát.

Když šaty navrhnete, kdo je pak ušije?
Šijí je švadleny a krejčové. Teď máme sedm švadlen, zbytek tvoří naše vyšívačky. Práci jim rozdělujeme tak, aby měly typově na šití to, co jim nejvíc sedne. Šikovné paní na šití ale sháníme pořád. Chceme se zdokonalovat a práci naštěstí máme. V ateliéru máme šest šicích strojů, každý na něco jiného. Další stroje mají švadleny doma, aby mohly dělat tam.

Co se stane se šaty po soutěži?
Zůstávají ve vlastnictví České Miss, takže to je otázka spíš pro ně.

Koho slavného kromě Miss jste oblékali?
První dámu, Ester Berdychovou, Nikol Švantnerovou, Terezu Budkovou, Alenu Mihulovou, Danielu Dejdarovou, Celeste Buckingham, Moniku Bagárovou, Štěpánku Komárkovou, Dominiku Myslivcovou, Charlottku Gottovou, Veroniku Kopřivovou, Evu Perkausovou a mnoho dalších.

Co vás čeká v nejbližší době?
Nejbližší přehlídku máme 24. října v Hradci Králové. Je veřejná, takže se tam se všemi můžeme vidět. Jinak se připravujeme na Vánoce a plesovou sezónu. Společenské eventy neplánujeme dlouho dopředu, tak je možné, že se ještě pro něco rozhodneme.

Co vy sami nosíte na sobě nejradši?
Já převážně elegantní, ale i sportovní věci. Ale nejradši PONER. Kuba asi obleky, košile, ty si nechává často i šít, a pak normálně džíny a triko. A jeho specialitou jsou boty.

Nelezete si s bratrem někdy na nervy? Jak si od sebe odpočinete?
Lezeme, pořád, ale ne na dlouho. My o tom za chvíli nevíme, trávíme společně často i volný čas, jezdíme na dovolenou, cestujeme. Já sama chodím ráda na masáže nebo na večeře s přáteli, tak si odpočinu nejvíc.

 

Hodnocení:
(5.2 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

19%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

30%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

26%