Zemřel věrný "íčkař" František Mendlík
Ilustrační foto: pixabay.com

Zemřel věrný "íčkař" František Mendlík

22. 9. 2019

Náhle, ve věku 77 let, zemřel František Mendlík, náš dlouholetý aktivní čtenář, který obohatil portál i60 o několik stovek povídek.

Ta zpráva mě zasáhla asi 40 kilomeetrů od domova. Zrovna jsme s kamarády, s nimiž jsem si vyjel na kolo, odpočívali v jedné hospůdce, když mi do mailu v mobilu pípla zpráva, že zemřel Franta Mendlík. Hodně mě to zaskočilo. Ještě před několika dny psal na íčko své komentáře, nic nenasvědčovalo tomu, že by nás mohl tak náhle opustit. Celou cestu zpět domů jsem na něj musel myslet...

Nikdy jsme se osobně neviděli, František nejezdil na společné srazy, nikdy nebyl u nás v redakci. Vlastně to byl pro mne (stejně jako pro mnohé jiné čtenáře) cizí člověk. A přesto nám byl všem tak blízký. Byl vášnivým komentátorem politického a společenského dění a ačkoliv jsem osobně s jeho názory mnohdy nesouhlasil, nikdy jsem se na něj nezlobil. Franta byl totiž gentleman. Uměl se na chatu prát za svůj názor, uměl se pohádat, ale nikdy nesklouzkl k hanlivým výrazům či osobním invektivám. Měl jsem ho rád.

Pro íčko, ale i regionální noviny, napsal stovky povídek s autobiografickými prvky, zejména o železničářské tématice a také o svém druhém zaměstnání - hlídače v parfumerii. Měl svůj osobitý humor a styl. Bude nám na íčku chybět.

Franto, budiž ti země lehká!

 

Zde si můžete přečíst některé z Františkových povídek:

https://www.i60.cz/clanek/detail/1411/pod-maskou-drsnaka

https://www.i60.cz/clanek/detail/18528/vyjezdni-zasedani-pomoci-invalidniho-voziku

https://www.i60.cz/clanek/detail/1927/jed-ptaku-jed

https://www.i60.cz/clanek/detail/3719/velmi-podivny-pruzkum-jidla-podle-obrazku

https://www.i60.cz/clanek/detail/7559/romca

 

Hodnocení:
(5 b. / 43 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciálního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i speciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA