Okolí očí o nás mnohé prozradí. Vyplatí se o něj pečovat
Ilustrační foto: pixabay.com

Okolí očí o nás mnohé prozradí. Vyplatí se o něj pečovat

2. 12. 2019

Hodiny strávené u počítače, prohýřená noc, grimasy, ale i choroby ledvin nebo jater. To vše se dá vyčíst z očního okolí. Kůže je tu totiž několikanásobně tenčí než jinde na obličeji, navíc snadno přijímá vodu.

Chcete-li se do budoucna vyhnout otokům, vráskám a kruhům pod očima, věnujte této citlivé oblasti dostatečnou péči. 

Pokožka kolem očí je mnohem tenčí než kůže obličeje. Její tloušťka je pouhých 0,1 mm. Podkoží je řídké a snadno přijímá tekutinu, proto se tvoří otoky. Kůže zde je rovněž velmi namáhaná – sluncem, větrem, mrazem, ale třeba i častým upřeným koukáním na obrazovky nebo grimasami, které nevědomky stále opakujeme...
To všechno si oční okolí pamatuje a projevy nezdravého životního stylu nám vrací v podobě vrásek, otoků a tmavých kruhů pod očima. Tato část obličeje ovšem často upozorňuje i na náš aktuální zdravotní stav. Změny v očním okolí signalizují například choroby ledvin nebo jater, poruchy fungování štítné žlázy, alergie a záněty.

7 zásad správné péče o oční okolí

Zásada č. 1: S pravidelnou péčí začít v 25 

Oční okolí potřebuje specifickou péči již od mládí. Začít bychom měli už od 25 let, kdy se začínají tvořit první mimické vrásky. Čím dříve začneme, tím lépe se nám podaří oddálit proces stárnutí, přičemž nutností je každodenní péče. Přípravky nanášejte 2krát denně, ráno a večer, raději v malém množství. I v tomto případě platí, že méně je někdy více. A vyhněte se přímému kontaktu s očima.

Zásada č. 2: Nejít spát bez odlíčení
Důležité je zvyknout si hned od začátku na pravidelné, důkladné a zároveň šetrné odličování, neboť jedině pleť zbavená všech nečistot je schopna přijmout účinné látky, které se jí chystáme dodat prostřednictvím kosmetických přípravků určených speciálně pro oční okolí.
„Pokožka kolem očí tak nemůže přes noc regenerovat, zbytečně se zatěžuje, nečistoty se mohou dostat do hlubších vrstev a tam napáchat velké škody,“ varuje Klaudia Nawaisehová, hlavní školitelka kosmetické značky Essenté. 

Zásada č. 3: Oční krém není zbytečnost
Přípravky určené k péči o pleť nejsou vhodné na citlivou pokožku kolem očí. Tady rozlišujeme krémy podle typu pleti (suchá, mastná, aknózní, kuperózní atd.), a ty mají jiné účinky než přípravky určené na oční okolí. Oční krémy mají speciální složení, aby nedráždily oči a zároveň dokázaly bojovat s vráskami, podporovaly hydrataci i mikrocirkulaci. Z tohoto důvodu bývají dražší než krémy na obličej. 

Zásada č. 4: Složení rozhoduje o účinnosti 
Přípravky by měly obsahovat látky podporující hydrataci, jako je kyselina hyaluronová, vitamín C a E, kofein, skvělé jsou též peptidy. Jsou to našemu tělu vlastní bílkoviny, které se starají o regenerační pochody v kůži, proto se doporučují i pro citlivou pleť. 

Zásada č. 5: Nevtírat, jen jemně vklepávat 
A jaký je správný postup? Přípravek aplikujte na hřbet levé ruky (praváci), odkud následně odebírejte potřebné množství, které lehce vklepejte do pokožky kolem očí. Krém je dobré nanášet bříšky prstů, nejlépe prsteníčkem, který má jemnější motoriku. Ukazováček by vyvinul příliš velký tlak. Jde o to zbytečně kůži nevytahovat. A pokud vám zbyde trochu přípravku na ruce, naneste zbytek nad horní ret, kde je rovněž jemná kůže, která potřebuje specifickou péči.

Zásada č. 6: Pravidelně hydratovat a občas dopřát masáž i očnímu okolí
Rovněž nedostatečná hydratace způsobuje rychlejší vznik vrásek nejen okolo očí. Proto je nutné dodržovat pitný režim a používat přípravky, které pleť dobře hydratují, a tím vyživují a chrání. Také špatná cirkulace lymfy může být příčinou vzniku váčků pod očima. Proto doporučuji preventivní lymfatické masáže obličeje a očního okolí, které rozproudí lymfu, odplaví toxiny a zároveň celkově zklidní mysl.

Zásada č. 7: Zrychlení mikrocirkulace zmírní kruhy pod očima
Tmavé kruhy pod očima jsou dané buď geneticky (pigmentací), nebo vznikají postupně s věkem, kdy dochází ke zpomalení mikrocirkulace. 
V tenkých kapilárách pod očima má krev tmavší odstín a pod tenkou kůží prosvítá. Ke zhoršení dochází například vlivem únavy, rovněž úbytek váhy způsobuje viditelné žilky. Dbejte také na dostatečný spánek, zdravý životní styl, omezte alkohol, zapomeňte na kouření, zvyšte příjem tekutin. 

Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.