Repliky starožitného nábytku
zdobí stále více českých bytů

Repliky starožitného nábytku
zdobí stále více českých bytů

28. 10. 2012

Starožitný nábytek už nenajdete pouze na hradech, zámcích či v muzeích, ale stále více lidí si jeho replikami vybavuje byty a domy. Od investice do nábytku, který v domácnosti navodí atmosféru doby Ludvíka XVI. nebo první republiky, movitější Čechy v době hospodářské krize neodradí ani výrazně vyšší cena tohoto ručně vyráběného nábytku z exotického dřeva.

„Krize prodej replik starožitného nábytku neovlivnila a poptávka je stabilní, protože ho kupuje specifická skupina zákazníků. Máme klienty, kteří si vybavují naším nábytkem celou vilu a neváhají do něj investovat klidně i 2,5 milionu korun,“ řekl ČTK Ivan Pecina ze společnosti No.1 Family, která kopie starožitného nábytku vyrábí v obci Obrnice u Mostu.

Nabídka čítá několik desítek druhů replik starožitného nábytku z tropického dřeva mahagon a teak, které dováží ze zahraničí. V portfoliu výrobků jsou židle, křesla, pohovky, knihovny, komody, masivní postele, stojany či hodiny. Firma vyrábí také interiérové doplňky z onyxu, vyřezávané obrazy s biblickými motivy a dřevěné figurky.

„Tropické dřevo je stále dražší a výroba pracná, čemuž samozřejmě odpovídá i cena replik nábytku. Cenové rozmezí je ale značné. Malé dřevěné sošky lze pořídit za několik stovek korun a naopak vyřezávaná mahagonová ložnice přijde na více než 130 tisíc,“ podotkl Pecina.

Nejnáročnější na práci a čas jsou podle Peciny kopie nábytku z doby Ludvíka XVI. „Má nejen bohatou řezbu, ale navíc ho vyrábíme z tvrdého tropického dřeva, většinou mahagonu,“ dodal.

Mezi zákazníky firem prodávajících repliky starožitného nábytku patří hlavně lidé starší 40 let, kteří už mají vybudovanou kariéru a nyní díky nadprůměrným příjmům investují do zvelebování svých domovů, přičemž si chtějí pořídit něco výjimečného.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA