Nehty vyjadřují vkus majitelky. Ale mnohdy i nevkus
Ilustrační foto: ingimage.com a pinterest.com

Nehty vyjadřují vkus majitelky. Ale mnohdy i nevkus

30. 9. 2019

Červená, perleťová, růžová. To bývaly klasické barvy laků na nehty. Jenže nyní starší dámy mnohdy často žasnou, co vše na rukou mladších žen vidí. Nehty jsou modré, černé, puntíkované. Existují nějaká pravidla, jaké nehty se k jaké ženě hodí?

Nehty se staly módním doplňkem. Některé ženy mění jejich barvu každý den, podle toho, jak ladí k jejich oblečení. Jiné preferují zásadně nenápadnou perleťovou či růžovou barvu. Některé si nechávají lepit nehty umělé, jiné naopak volí přirozenost, dělají si manikúru samy a nehty si nelakují vůbec.

Nehty nyní velmi často vyjadřují povahu majitelky. Naznačují světu, zda je experimentátorka, provokatérka nebo naopak elegantní dáma, případně sportovně založená holka, která dává přednost přirozenosti. Je jedno, jestli jde o ženu třicetiletou nebo sedmdesátiletou, protože nehty o ní hodně vypovídají.

Zejména ve vyšším věku ukazují nejen to, jak o sebe žena pečuje, ale mnohdy také naznačují její zdravotní stav. Ano, třepící se, lámavé či rýhované nehty mohou být náznakem, že se v těle děje něco nedobrého a není vhodné je podceňovat. Stejně tak není vhodné je každý den trápit lakováním, případně dokonce broušením a lepením nehtů umělých.

Zkrátka, i v tomto případě platí, že nejlépe dělají ženy, které volí takzvanou zlatou střední cestu. Nicméně to není důvod, proč nemít přehled, co se v nehtové módě děje a co vše je v ní nyní možné si pořídit. Protože je to pořádná divočina.

Hodnocení:
(5.1 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
V naší rodině naše mladé experimentují s nehty, mě to nevadí, sama mám krátké, udržované na nelakuji .
Jana Šenbergerová
Omlouvám se všem "kolegyním seniorkám", ale kromě rudých drápů na "starých pařátech" mi ostatní úpravy nehtů nevadí, i když bych si sama takové nepořídila ani na maškarní bál.
Danka Rotyková
Nechci gelové nehty, viděla jsem před pár lety, jak mé mladé kolegyni způsobily zdravotní problémy. Navíc tyto dlouhé a barevné jsou pro mne něco jako nevkus za hodně peněz. Já mám ráda nehty kratší a nalakované pouze bezbarvým lakem.
Lenka Kočandrlová
Já tedy uměláky ani za milión! Už se vidím,jak se hrabu v záhonech těmi vykrášlenými drápy!
Věra Halátová
Častěji nevkus než vkus. Mně se vždy líbily čisté ruce s upravenými krátkými nehty bez laku. Takové, jaké mají lékařky a zdravotnice - i když v dnešní době i zdravotní sestra má mnohdy nalakované nehty. Ty ruce stařeny na obrázku 2. to je příšernost a nevkus současně.
Eva Mužíková
To byl můj případ, chtěla jsem být " za dámu " v závěru jsem byla rada, že jsem se gelovych nehtů zbavila. Jednou a už nikdy více,byla jsem s nimi jako bezruká. Ale pochopitelně každého věc...Na hezky upravené nehty se ráda podívám.
Věra Ježková
Mít upravené nehty považuji za samozřejmost. Ale ani si je nelakuju. Když vidím ženu s dlouhými pomalovanými drápy, říkám si, jak s nimi asi píše na PC nebo myje nádobí.
Dana Puchalská
Celý život mám problémy s nehty na rukou. Líbí se mi upravené ruce, ale mám pocit, že některé dámy to trošku přehání. Nehty dámy na snímku 2 jsou fakt divoké. Mohla by hrát čarodějnici ve filmu. Lekla jsem se jí.