Moje cesta ke Karlu Gottovi
FOTO: youtube.com

Moje cesta ke Karlu Gottovi

3. 10. 2019

Přiznám se, že jsem v mládí Karla Gotta tolik neobdivoval jako mí vrstevníci. Tíhnul jsem vždy spíše k tvrdší muzice, ale více i k jazzu či soulu než k popu. Ani v éře Semaforu se mi Gott nelíbil, písně zpívané Šlitrem a Suchým se mi zdály "přirozenější", než interpretace hlasem Zlatého Slavíka. 

Gott mě v dalších letech zklamal podpisem Anticharty a průběžným "lísáním se k režimu". Upřímně jsem si myslel, že po listopadu 1989 skončí i slavná Gottova éra. Mýlil jsem se.

Karel Gott byl opravdový fenomén, který dokázal přesvědčit o svém umění i lidi jako jsem já. V mnohých televizních debatách, a rozhovorech v médiích mě utvrdil o své výjimečnosti. Sečtělý, vtipný, skromný, profesionální. Naprosto ojedinělý v houfu ostatních popových zpěváků, nejen v Česku. Rozdával radost a štěstí v každém režimu (ale teď o politiku vůbec nejde).

Před chvílí jsem si poslechl jeho poslední píseň Srdce nehasnou, nazpívanou s jeho dcerou. Mistře, našel jsem si k vám cestu a jsem za to rád...

Hodnocení:
(5.1 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA