Za Karlem Gottem
FOTO: autor

Za Karlem Gottem

3. 10. 2019

Dva dny po úmrtí Zlatého slavíka jsem se vydal k mistrově vile. Tento čtvrtek byl zamračený a deštivý. Ze Žižkova na Smíchov jede přímá tramvaj číslo 9. Je spolehlivá a rychlá. Horší bylo pak lezení deštivým parkem. Pěkně jsem se do kopce zadýchal, a to jsem mladší o šest let, než Mistr.

Spletitá cesta do smíchovského kopce byla nakonec jednoduchá. Šel jsem za lidmi, s kyticemi. Další šli dolů, to už bez květin. Před vilou na vrcholu kopce byly desítky smutečních hostů a mnoho svíček. Různé věkové skupiny. I já jsem tam zapálil svíčku. Natáčela tam i televize. Mnoho se nemluvilo.

Dvě důchodkyně mě požádaly o zapálení jejich svíčky. Prohodili jsme pár zdvořilých slov. Prý nám mohl zpívat i dále…

I já mu musím poděkovat za radostné chvilky v socialismu. Na televizní obrazovce s Mistrem se dal přežít i ten rudý režim…

Díky.

 

                                                                   

 

         

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Moc hezké ...
Soňa Prachfeldová
Díky i za mě.
Dana Puchalská
Moc hezký příspěvek.
ivana kosťunová
Pane Nekvasile, díky za zprostředkování dojmů z Bertramky.
ivana kosťunová
Musela chránit své dcerky- ono už jenom číst si některé komentáře ohledně Gottova státního pohřbu musí být dost traumatizující.
Jana Mesarčová
Ano, hluboký a nepředstíraný projev úcty spousty lidí, především těch starších... smutné, že si paní Ivana na ty lidičky čas neudělala, zdrhla...pro změnu neúcta k nim.
Jana Kollinová
Pane Nekvasile, překvapil jste mě. Děkuji za projev úcty umělci a za článek.
Marie Doušová
Moc hezky napsáno. Dík.
Anna Potůčková
Ano, jeho písničky dokázaly pohladit rozesmutnělé duše téměř všech věkových kategorií. Právě nyní jsem si pár jeho písniček poslechla. Ty, které jsem milovala ve svém mládí...…..
Zuzana Pivcová
Díky za pěkné vylíčení, potěšil jste mě.