Výlet do Jeseníku na vernisáž výstavy  "ČESKO OČIMA SENIORŮ"
FOTO: autorka

Výlet do Jeseníku na vernisáž výstavy "ČESKO OČIMA SENIORŮ"

10. 10. 2019

Ve čtvrtek 3. října jsem využila pozvání Zdenky Žichovské a rozjela jsem se s kamarádkou na vernisáž výstavy fotografů z "íčka". Už samotná cesta vlakem do Jeseníku se nám moc líbila. V podhůří Jeseníků je hezká příroda, obzvlášť teď na podzim, kdy se lesy začínají krásně zabarvovat. Musely jsme vyjet rychlíkem z Hulína docela brzy zrána, do Jeseníku jsme dorazily v 9 hod. Do divadla to z nádraží nebylo moc daleko, tak jsme začátek vernisáže v 9.30 hod v pohodě zvládly. 

Vernisáž začala hezkou básničkou, potom se ujal slova pan Raška, který představil portál i60, naše fotografy, a poděkoval Zdeničce za pomoc při organizaci výstavy. Účast na vernisáži byla velká a všem se vystavené fotografie moc líbily. Snažila jsem se vyfotografovat si některé pro inspiraci a pro dokumentaci k tomuto článku, ale světla se ve skle hodně odrážela, proto se omlouvám autorům za zhoršenou kvalitu jejich fotek. 

Protože v Jeseníku začínala akce "Dny seniorů", pokračoval v divadle zajímavý kulturní program určený hlavně pro ně. Na pódiu se vystřídaly hudební a taneční skupiny, nechybělo vystoupení dětí z mateřské školky, ukázka jógy a přijeli i hosté z Polska - pěvecká skupina Wrzos. Program se nám taky hodně líbil.

Potom nás Zdenička doprovodila na procházce městem a lázněmi Jeseník. Zaujalo nás nové moderní kulturní centrum s prostornou knihovnou. Ve městě informační centrum, budova radnice a muzea, krásně opravená škola v dřívějším klášteře. 

Třešničkou na dortu byla návštěva  a prohlídka lázní na kopci nad městem. Kafíčko a zákusek v Priessnitzově lázeňském domě završilo příjemně strávený čas s milými kamarádkami.

Určitě se v létě do Jeseníku vrátíme a budeme se brouzdat lázeňskými potůčky, od čehož nás odradilo ne zrovně teplé podzimní počasí. Doporučuji všem "íčkařům" návštěvu tohoto krásného koutu naší Moravy.  

Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Maruško krásné, poutavé, fotky všem dokreslují a Tobě Zdění gratuluji za ocenění za Tvoji aktivitu.
Ilona Kolářová
Zdeňka je šikovná..
Libor Farský
Moc hezké.
Jitka Hašková
Díky za článek i reportáž. Jsem ráda, že se výstava vydařila.
Eliška Murasová
Marie, díky za přiblížení výstavy. Zdenka je šikulka, krásně to vymyslela.Všechna místa, která popisuješ, mám ještě v živé paměti z naši květnové dovolené. Jeseník a celé Jeseníky určitě stojí za to navštívit.
Alena Tollarová
Díky za reportáž. V Jeseníku jsme se jen krátce zastavili při cestě na setkání v Loučné, jinak ho neznám. Koukám, že některé fotky jsou stejné jako byly v Poděbradech, ale jsou tam i jiné. Škoda, že autoři vůbec nevědí, že mají fotku na výstavě.
Irena Drob
Máš pěkný zážitek a já jsem ráda, že jsem aspoň takto mohla vidět vystavované fotografie. Díky
Eva Mužíková
Marie, děkuji za reportáž a fotky. Hezké...
Alena Vávrová
Takhle pěkně zprostředkovaná informace o vernisáži našich fotek v Jeseníku mne potěšila. Jeseník znám jen jako přestupní stanici, když jsem 2x cestovala za bohumínskou partou do Karlovy Studánky. To jsem ještě Zdeničku, ani nikoho dalšího z tohoto koutu, osobně neznala.
Alena Várošová
Pěkná vernisář a krásné fotky z ní.Díky Zdence!!
Dana Kolářová
Díky za info i fotky z vernisáže.
Jitka Caklová
Marie, dík za prima reportáž slovem i obrazem. Lázně Jeseník znám ze čtyřtýdenního léčebného pobytu a znáME z několika výjezdů z rekreačního komplexu Losinka v Rapotíně. Je to krásný kraj.
Jana Šenbergerová
Také jsme byli na vernisáži, která byla moc hezká. Se Zdenkou, Maruškou i její kamarádkou se pozdravili, ale víc jsme nestihli. Návštěvu Jeseníku vřele doporučujeme. Článek i fotky se moc povedly. Díky za to, že jste tu byly a tak hezky to všem přiblížily. :-)
Hana Lancová
Při našem letošním letním puťáku s manželem jsme se Jeseníku pouze "dotkli". Určitě stojí za delší návštěvu - můžeme doporučit.
Dana Puchalská
Muselo to tam být opravdu krásné.
Elena Valeriánová
Paní Marie, děkuji za propagaci našeho města. Vidím, že na výstavě byla přítomna i paní starostka. Tomu jsem také ráda.
Marie Novotná
Mohu jen potvrdit, že v Jeseníku je krásně. Zdenka je výborná průvodkyně, tak věřím , že se všem libilo. Mohu doporučit návštěvu Jeseníku i okolí. Výstavu jsem musela oželet a proto děkuji za článek s fotodokumentací.
Anna Potůčková
Když už jsem u toho nemohla být, tak jsem čekala na první článek o této akci a díky Tobě jsem se jej dočkala. A díky i za moc hezkou fotoreportáž.
Zuzana Pivcová
Od svého šéfa jsem se toho díky pracovnímu zaneprázdnění moc nedověděla, tak jsem ráda za tuhle krátkou reportáž. Věřím, že v příjemném prostředí Jeseníku se bude výstava vyjímat.