Výlet do Jeseníku na vernisáž výstavy  "ČESKO OČIMA SENIORŮ"
FOTO: autorka

Výlet do Jeseníku na vernisáž výstavy "ČESKO OČIMA SENIORŮ"

10. 10. 2019

Ve čtvrtek 3. října jsem využila pozvání Zdenky Žichovské a rozjela jsem se s kamarádkou na vernisáž výstavy fotografů z "íčka". Už samotná cesta vlakem do Jeseníku se nám moc líbila. V podhůří Jeseníků je hezká příroda, obzvlášť teď na podzim, kdy se lesy začínají krásně zabarvovat. Musely jsme vyjet rychlíkem z Hulína docela brzy zrána, do Jeseníku jsme dorazily v 9 hod. Do divadla to z nádraží nebylo moc daleko, tak jsme začátek vernisáže v 9.30 hod v pohodě zvládly. 

Vernisáž začala hezkou básničkou, potom se ujal slova pan Raška, který představil portál i60, naše fotografy, a poděkoval Zdeničce za pomoc při organizaci výstavy. Účast na vernisáži byla velká a všem se vystavené fotografie moc líbily. Snažila jsem se vyfotografovat si některé pro inspiraci a pro dokumentaci k tomuto článku, ale světla se ve skle hodně odrážela, proto se omlouvám autorům za zhoršenou kvalitu jejich fotek. 

Protože v Jeseníku začínala akce "Dny seniorů", pokračoval v divadle zajímavý kulturní program určený hlavně pro ně. Na pódiu se vystřídaly hudební a taneční skupiny, nechybělo vystoupení dětí z mateřské školky, ukázka jógy a přijeli i hosté z Polska - pěvecká skupina Wrzos. Program se nám taky hodně líbil.

Potom nás Zdenička doprovodila na procházce městem a lázněmi Jeseník. Zaujalo nás nové moderní kulturní centrum s prostornou knihovnou. Ve městě informační centrum, budova radnice a muzea, krásně opravená škola v dřívějším klášteře. 

Třešničkou na dortu byla návštěva  a prohlídka lázní na kopci nad městem. Kafíčko a zákusek v Priessnitzově lázeňském domě završilo příjemně strávený čas s milými kamarádkami.

Určitě se v létě do Jeseníku vrátíme a budeme se brouzdat lázeňskými potůčky, od čehož nás odradilo ne zrovně teplé podzimní počasí. Doporučuji všem "íčkařům" návštěvu tohoto krásného koutu naší Moravy.  

Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Taky mi přijde zvláštní, že autoři fotek nevědí, že mají fotku na výstavě. Já jsem se tam jela podívat. Měla jsem úmysl udělat tam seznam, ale nakonec jsem od toho nějak upustila. Fotek tam bylo asi 40. A k článku Jeseník není daleko jsem dala úplně jiné fotky.
Marie Bartošová
Že bude na výstavě i něco z mých fotek mi nikdo vědět nedal. Své koníky poznávám až na snímku p. Žichovské.
Soňa Prachfeldová
Maruško krásné, poutavé, fotky všem dokreslují a Tobě Zdění gratuluji za ocenění za Tvoji aktivitu.
Ilona Kolářová
Zdeňka je šikovná..
Libor Farský
Moc hezké.
Jitka Hašková
Díky za článek i reportáž. Jsem ráda, že se výstava vydařila.
Eliška Murasová
Marie, díky za přiblížení výstavy. Zdenka je šikulka, krásně to vymyslela.Všechna místa, která popisuješ, mám ještě v živé paměti z naši květnové dovolené. Jeseník a celé Jeseníky určitě stojí za to navštívit.
Alena Tollarová
Díky za reportáž. V Jeseníku jsme se jen krátce zastavili při cestě na setkání v Loučné, jinak ho neznám. Koukám, že některé fotky jsou stejné jako byly v Poděbradech, ale jsou tam i jiné. Škoda, že autoři vůbec nevědí, že mají fotku na výstavě.
Irena Drob
Máš pěkný zážitek a já jsem ráda, že jsem aspoň takto mohla vidět vystavované fotografie. Díky
Eva Mužíková
Marie, děkuji za reportáž a fotky. Hezké...
Alena Vávrová
Takhle pěkně zprostředkovaná informace o vernisáži našich fotek v Jeseníku mne potěšila. Jeseník znám jen jako přestupní stanici, když jsem 2x cestovala za bohumínskou partou do Karlovy Studánky. To jsem ještě Zdeničku, ani nikoho dalšího z tohoto koutu, osobně neznala.
Alena Várošová
Pěkná vernisář a krásné fotky z ní.Díky Zdence!!
Dana Kolářová
Díky za info i fotky z vernisáže.
Jitka Caklová
Marie, dík za prima reportáž slovem i obrazem. Lázně Jeseník znám ze čtyřtýdenního léčebného pobytu a znáME z několika výjezdů z rekreačního komplexu Losinka v Rapotíně. Je to krásný kraj.
Jana Šenbergerová
Také jsme byli na vernisáži, která byla moc hezká. Se Zdenkou, Maruškou i její kamarádkou se pozdravili, ale víc jsme nestihli. Návštěvu Jeseníku vřele doporučujeme. Článek i fotky se moc povedly. Díky za to, že jste tu byly a tak hezky to všem přiblížily. :-)
Hana Lancová
Při našem letošním letním puťáku s manželem jsme se Jeseníku pouze "dotkli". Určitě stojí za delší návštěvu - můžeme doporučit.
Dana Puchalská
Muselo to tam být opravdu krásné.
Elena Valeriánová
Paní Marie, děkuji za propagaci našeho města. Vidím, že na výstavě byla přítomna i paní starostka. Tomu jsem také ráda.
Marie Novotná
Mohu jen potvrdit, že v Jeseníku je krásně. Zdenka je výborná průvodkyně, tak věřím , že se všem libilo. Mohu doporučit návštěvu Jeseníku i okolí. Výstavu jsem musela oželet a proto děkuji za článek s fotodokumentací.
Anna Potůčková
Když už jsem u toho nemohla být, tak jsem čekala na první článek o této akci a díky Tobě jsem se jej dočkala. A díky i za moc hezkou fotoreportáž.
Zuzana Pivcová
Od svého šéfa jsem se toho díky pracovnímu zaneprázdnění moc nedověděla, tak jsem ráda za tuhle krátkou reportáž. Věřím, že v příjemném prostředí Jeseníku se bude výstava vyjímat.