Senioři jedí nezdravě. Mýtus nebo realita?
Ilustrační foto: ingimage.com

Senioři jedí nezdravě. Mýtus nebo realita?

6. 10. 2019

Sedmdesát procent lidí si myslí, že se čeští senioři stravují nezdravě. Hlavním důvodem je to, že na kvalitní jídlo nemají dostatek peněz. Toto vyplynulo z aktuálního průzkumu společnosti Rondo Data, který zkoumal, co si veřejnost myslí o stravovacích návycích lidí vyššího věku.

Z průzkumu vyšly zajímavé údajů. Více než sedmdesát procent obyvatel České republiky považuje otázku stravování seniorů za důležitou a tvrdí, že se o to, co a jak jedí jejich starší příbuzní, zajímají. „Vědí tedy, aspoň rámcově, jak se stravují. Přes šedesát procent lidí považuje jejich stravování za spíše nezdravé, devět procent za nezdravé, téměř dvacet sedm procent za spíše zdravé. Jen něco málo přes čtyři procenta dotázaných uvedlo, že jejich starší příbuzní jedí zdravě,“ uvedl Tomáš Kučera ze společnosti Rondo Data, která průzkum realizovala.

Otázkou je, jestli nejde o ukázku toho, jak rozdílně jednotlivé generace posuzují to, co je a není zdravé.

„Jím celý život stejně, i když v poslední době mám méně chuti k jídlu. Snídám chléb se sýrem nebo máslem a medem, obědy si připravuju jednoduché. Z jednoho kuřete si připravím jídlo na tři, čtyři dny. Vývar, kousek masa s rýží, další den zbytky masa promíchám s těstovinami. Večeřím kousek sýra nebo vejce. K tomu si dávám rajče nebo kousek papriky, ať mám nějakou zeleninu,“ říká jednaosmdesátiletá Stanislava, která žije sama a sama si chystá veškeré jídlo. Její třiapadesátiletá dcera jí podobně jako ona, ovšem její dcera, tedy vnučka Stanislavy jejich způsob stravování označuje za nevhodný. „Ony vůbec nezkoumají složení potravin a jedí pořád jedno a to samé. Nejedí ryby, mají málo bílkovin. Myslí si, že jedí normálně, ale o zásadách zdravé výživy nevědí nic,“ tvrdí třicetiletá vnučka. Jenže Stanislava ji naopak označuje za posedlou starostmi o to, co jí. „Ona si nechává přivážet jídlo v krabičkách a tam prý je přesně namíchaný poměr všech potřebných živin. Mě to přijde k smíchu. Třicetiletá ženská jí z krabiček jako by byla nesvéprávná a neuměla se sama rozhodnout co chce jíst a na co má chuť,“ říká Stanislava.

Stravování je jedna z věcí, na které je nyní velmi dobře vidět, jak velké rozdíly jsou mezi generacemi.

Mladí jsou opravdu přesvědčeni, že jejich babičky a dědové o zásadách zdravé výživy nic nevědí. Senioři jsou přesvědčeni, že oni jedí takzvaně normálně, zatímco mladí buďto úzkostlivě zkoumají každé sousto, jestli je zdravé nebo se naopak cpou nezdravými jídly z fastfoodů a sladkostmi.

Kde je pravda? No přece každá generace má tu svou.

Nyní zveřejněné výsledky průzkumu ukázaly, že dotazovaní považují za hlavní překážky zdravého stravování seniorů omezené finanční zdroje, dietní omezení a zdravotní problémy jako jsou obtíže při polykání, žvýkání nebo snížená chuť k jídlu. Na dotaz, zda si myslí, že mají dobré informace, jak by se senioři měli stravovat, převažovaly odpovědi, že ano. Čtyřicet procent lidí odpovědělo, že mají spíše dostatečné informace a patnáct procent, že dostatečné. Jako jejich nejčastější zdroj uváděli internet, takto odpovědělo  šedesát tři procent dotazovaných.

Ovšem jaká je skutečnost? Těžko říct. Stravování seniorů je tak rozdílné jak rozdílná tato skupina obyvatel je. Jsou mezi nimi lidé, kteří objíždějí gastronomické festivaly a radostí zkoušejí exotická jídla, stejně jako lidé, kteří obědvají polévky ze sáčku a večeří rohlík s taveným sýrem. Jsou mezi nimi lidé, kteří mají chuť k jídlu, stejně jako lidé, kteří ji kvůli různým zdravotním problémům ztratili.

„Senioři, kteří žijí v domácím prostředí společně s partnerem, mají tu výhodu, že věnují výběru potravin, přípravě jídle i společnému stolování více pozornosti a péče. Pokud žijí jako jednotlivci, mnohdy svému stravování nevěnují potřebnou pozornost, nemají motivaci k jeho přípravě a odbývají se několika málo snadno připravenými jídly. Obvykle jde o jídlo studené, například o chléb, kávu s mlékem nebo instantní polévku. Nezanedbatelný vliv na jídelníček seniorů má též jejich finanční situace,“ uvedla vrchní nutriční terapeutka Thomayerovy nemocnice Tamara Starnovská.

Příjemným zjištěním, které z průzkumu vyšlo najevo, je, že se lidé o stravování svých starších příbuzných zajímají a diskutují s nimi na toto téma. I když, jak se zdá, jde o jedno z témat, na kterém se rozdílné generace prostě neshodnou.

Hodnocení:
(4.6 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Myslím, že senioři, tedy většina si umi uvařit chutně i hodně co se naučili od svych předků. Vždyť je známo, kam vedou debaty o zdravém jídle, o pořádcích, o krabičkách . Jezme o co si tělo řekne, neprehanejme a bude dobře.
Alena Tollarová
Přiznávám, že nejspíš jím nezdravě. A neřeším to ... stejně se různá doporučení v čase mění, vezměte si třeba obyčejná vajíčka. Takže se řídím heslem všeho s mírou.
Jaroslav Charvát
Pí Hofmanová má ve svém článku podle mě hodně pravdy. Nesouhlasím s jednou pisatelkou zde v diskuzi, že my senioři jsme nepolíbení novými trendy ve stravování. Já si jen myslím, že stravování není jako móda v oblékání, či móda v nákupu aut. Stravování v nás starších je dlouhodobě zakotveno, a většina z nás hledá cestu k tomu aby se cítilo dobře po jídle, hlídáme si cukr a cholesterol, apod. Mám kamaráda kardiologa a ten mně pravidelně říká, dožil jsi se vysokého věku také díky tomu jak jsi se stravoval a jak jsi žil. Tak nic neměň. Nedívej se po mladých holkách to by tě zničilo, neblbni tzv se zdravím stravováním, to nech mladým, nám stačí když budeme žít tak jak žili doposud. Pít do polo pita a jíst do polo syta. Vím, že tyto názory a slova by pí Cajhamlová asi nerada slyšela, ale já v tom kus pravdy vidím. Mnoho mladších lidí kolem mě již odešlo do věčných lovišť, a byli to sportovci, žili "velmi zdravě" a dnes jen říkám - dej jim Pán Bůh nebe. Já nevidím velký problém ve stravování seniorů, ale daleko větší problém v naší společnosti vidím ve stravování dětí ve školkách a družinách. Ale o tom jsem napsal v jiné části i60.
Jana Šenbergerová
Zdravé je to, co nám prospívá. Vzhledem k nemocnosti jak starých, tak mladých, to rozhodně není žádná sláva. Tvrdit o někom, že byl celý život zdravý, když ve vyšším věku zemře na rakovinu, je naprostý nesmysl. Prostě si jen celý život střádal. A tak to dělá většina z nás. Jen někteří vydrží víc a jiní míň. Když vidím, že k přípravě některých "zdravých" jídel je třeba i 20 ingrediencí, mám z toho osýpky, aniž bych ochutnala. :-)
Antonín Nebuželský
Jím pořád stejně, a to je hodně a nezdravě"". Je mi několik let přes sedmdesát, tak mi už leccos nejde jako dřív, ale chutná mi. To Teda jo. Aspoň to kompenzuji, že hodně chodím. Mám osmdesátiléteho kolegu, a ten mě honí. Tak se musím snažit.
Marie Doušová
Jíme proto , abychom žili a aby nám jídlo chutnalo a je pravda , že jíme podle financí. Každý den vařím pro 4 lidi a nejvíce mě trápí si stále vymýšlet jídla ,která jsou zdravá , levná a hlavně chutná. No, někdy se daří ,někdy ne. Život není jenom o zdravém jídle.
Danka Rotyková
Já o jídelníčku přemýšlím, protože nevařím jen sobě. A mohu říci, že vařím skoro denně, jak je potřeba. Rozhodně nejsem líná si uvařit i jídlo jen pro sebe . Byla bych ráda, kdyby mně to ještě dlouho vydrželo. A mám už dost rozumu na to, abych na kvalitě surovin nešetřila. A ušetřit se dá pouze na tom, že si jídlo uvařím sama. Více o tom nepřemýšlím.
olga skopanova
Myslím, že senioři jsou hlavně nepolíbení novými trendy ve stravování jako raw, paleo či bezlepková dieta a zaplat pán bůh za to.
Hana Šimková
Jím, co mi chutná a nepřemýšlím, co je zdravé. Vzhledem k tomu, že jsem se dožila už úctyhodného věku, tak nevidím problém i když na nějaké tzv. zdravé lahůdky opravdu peníze nemám. Pokud nemám dietu, tak nevím vlastně o co jde. A´t si staré tělo ještě užije to, co mu chutná.