Přehlídka VerMi,z.s.
FOTO: autorka

Přehlídka VerMi,z.s.

10. 10. 2019

Včera se konala v Solnici Módní přehlídka pro zdravotně postižené. Tentokrát to byl již pátý ročník. Výtěžek akce je věnovaný vždy jednomu postiženému. Včera to bylo pro Aničku z Pohoří.

Večer jsme si báječně užívali. Celým večerem nás provázela Jako vždy Eva Králová s vydatnou pomocí Tomáše Löbla. Vzájemně se dokonale doplňovali, a tak večer probíhal ve veselé náladě a bylo dost věcí k zasmání, aniž by to bylo vtíravé.

Jako první byly představeny modely od návrhářky Marty Musilové, byly to společenské a svatební šaty, ani na pány nebylo zapomenuto, obleky byly elegantní.

Dalším, kdo nám představil návrhy ze své dílny, byl již tradičně Martin Zach. Jeho modely byly převážně určené vozíčkářům. Právě jim byla kolekce určená, protože oblečení je dotované. Abych vysvětlila slovo dotované oblečení. Pan Zach má sponzory ve výrobcích látek, a tak šijí z kvalitních a laciných látek. Oblečení je určené pro všechny, ne jen pro vozíčkáře, ale i pro ty, co mají zájem o hezké sportovní oblečení.

Jako poslední se nám představily modely společenských šatů a pánských obleků.

Na molu se objevili vedle zdravých modelek a modelů i modelky a modelové na vozíčku, abychom viděli, jak jim to sluší, protože i oni chtějí být hezky a moderně oblečeni.

Přehlídku zpestřovala živá hudba, zahrála kapela Koala party band a Tomáš Löbl nám zazpíval pár písní.

Na závěr byl předán šek mamince malé Aničky z výtěžku akce. Sešlo se nás v hledišti skoro 400 a vybralo se 161000, které byly celé,předány mamince malé Aničky.

Měla bych pochválit i firmy s pohoštěním, které taky darovaly nemalou částku na sbírku. Jedna firma darovala šek samostatně v hodnotě 20000, a tím se výtěžek celkem vyšplhal na částku 181000.

Přejeme mamince, aby mohla přizpůsobit bydlení pro Aničku, aby se jim lépe žilo a  zbylo i pár korun i různé pomůcky, které přispějí k rozvoji pohybu Aničce.

Fotky musím dát na několikrát. Některé jsou zdařilé, jiné méně. Nový foťák má tvrdou spoušť a ještě jsem si na ni nezvykla,

Hodnocení:
(5.2 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Růženko to je nádherná akce, jsem dojatá.
Jitka Hašková
Jsem ráda, že se tato akce zorganizovala.
Růžena Marková
Všem děkuji za příznivé komentáře a jsem ráda, že se vám můj příspěvek líbil. Říkala jsem si, že o takových akcích a lidech by se mělo vědět něco víc. Ne jen nás pár co jsme se sešli na přehlídce. O mně těší, že se článek líbil.
Alena Vávrová
Ahoj Růženko, Ty umíš překvapit! To byla akce jako hrom, moc blahopřeji k tomu úspěchu a jsem ráda, že jsi nám o tom napsala.
Eva Mužíková
Víc takových akcí. Děkuji za článek.
Elena Valeriánová
Smysluplná akce, která pomáhá konkrétně acjeste sbližuje lidi nenásilně formou společného zážitku. Tleskám a děkuji za přiblížení.
Marie Doušová
Všem, kteří uspořádali tuto módní přehlídku pro Aničku fandím a děkuji za příležitost se o této přehlídce dozvědět. Moc záslužné. Dík.
Hana Nováková
Dovolím se připojit k Daně P. Ne neziskovky s rozkradenými přispěvky pro ty, kterým jsou určeny, ale viditelná pomoc. Moc chválím....
Jana Šenbergerová
Pisatelky přede mnou už vyjádřily i moje myšlenky. Paní Marková, dík, že jste nám neobvyklou akci přiblížila.
Dana Puchalská
Chválím všechny, kteří takovou akci zorganizovali.
Zuzana Pivcová
Bylo by prima, kdybychom také měli příležitost a prostředky na podobnou akci.
Alena Tollarová
Tomu říkám chvályhodná akce, kéž by jich bylo víc.