Fotoreportáž: Výlov rybníka Rožmberk
Foto: autorka

Fotoreportáž: Výlov rybníka Rožmberk

20. 10. 2019

Sezóna podzimních výlovů třeboňských rybníků začíná vždy výlovem Rožmberka. Rybník Rožmberk je největší rybník u nás. Sledování tradičního rybářského řemesla při výlovu je velmi oblíbená zábava.

Během dne bývají dva až tři zátahy, následuje jejich zpracování (třídění, brakování, odvoz). Je na co se dívat a lidé mohou až k rybníku, ke kádím a autům, které ryby odvážejí na sádky. Vyloví se 90 % kapra a zbytek tvoří lín, candát, štika, sumec, amur, tolstolobik a okoun. Pod hrází na historických sádkách je možnost zachytat si s udicí, prohlídnout si druhy ryb a hlavně bílé sumce, které zase vracejí do rybníka. Ze spousty stánků voní rybí polévky, filety z ryb, kapří hranolky, vyhlášené řízky Třeboňských baštýřek a  další pochoutky. Rybí speciality zde vařil i mistr kuchař Petr Stupka. Pivo, víno i nealko nápoje na každém kroku. Však ryba potřebuje plavat. Pro děti je zde spousta zábavných programů. Nechybí ani hudba, prostě slavnost, jak má být.

Pokud si chcete vychutnat atmosféru výlovu od pátku do neděle, ubytujte se v Třeboni s předstihem. Pak je lepší vyjet k rybníku vlakem do stanice Lužnice a dva km dojít pěšky. Aspoň můžete ochutnávat třeboňské pivo. Pivovar Regent byl v Třeboni založen roku 1379. Až do konce války byl pivovar schwarzenberským vlastnictvím. V současnosti je vlastníkem akciová společnost Bohemia Regent. Město je významnou památkovou a přírodní rezervací. Leží mezi rybníky Rožmberk a Svět. Je hojně navštěvováno turisty. Ve městě jsou dvojí lázně: Bertiny lázně a Lázně Aurora. 

Hodnocení:
(5.1 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu