Žižkovský vězeňský podzim
ilustrační foto: pixabay.com

Žižkovský vězeňský podzim

27. 10. 2019

Nepražské věznice se otevřely a vyplacení trestanci se vydali do parčíku, před naším činžákem. Jeden mukl si koupil u našeho Vietnamce několik kořalek. Na místě je vyžahl. Ušel pár kroků do parku a padl. Běloši zavolali sanitku a ta ho odvezla.

Druhý den totéž, ale už z jiného kriminálu. Taktéž se jiný zchlemstal a padl na stejném místě, jako včera. Odvezli ho rychle.

Třetí den zase to samé, z jiné trestnice. Sanitka ho odklidila.

Nastoupily jiné dvě tlupy kriminálníků. Usedly do tlup a probíraly si hromady obnošeného šatstva.  Z chodníku je pozoroval kriminálník invalida. Měl obě nohy kovové. Jako frajér měl vyhrnutá lýtka, tak mu dole vyčnívaly jen kovové tyče.             

To bylo ještě denní světlo. Začalo se stmívat. V Praze máme teď „demokratický“ zákaz nočního vycházení. I trestanci se tu bojí o život!

Tohleto musíme pozorovat na sklonku letošního roku.

 

                                                                         

Hodnocení:
(4.9 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Na zdraví !!!
Soňa Prachfeldová
V takovém činžáku bych bydlet nechtěla.
Danka Rotyková
Nějak jsem to nepobrala. Mělo nás to určitě k něčemu dovést, ale nevím k čemu. Zneužívání zdravotnické péče? Nebo naopak nedostatečná pomoc společnosti lidem, kteří se vracejí z výkonu trestu? Dříve jsme si asi tyhle otázky nepokládali.
Lenka Kočandrlová
Není to tak dávno,co propuštěný vězeň musel nastoupit někde povinně do práce,tam měl zajištěnou ubytovnu a jen se musel někde čas od času hlásit,že seká dobrotu.Dnes je každému fuk,co s takovým bude : jestli skončí pod mostem,nebo kde.Hlavně,že se stále někdo stará o cizí přivandrovalce,se kterými nemáme společného vůbec nic!
ivana kosťunová
Řekla bych, že to byl Miloš Nekvasil. On se vymyká všem žánrům :))
Oldřich Čepelka
Mně to přišlo trochu zmatený. Autor se snažil ukázat, že je propouštění vězni ohrožují nebo alespoň obtěžují. Anebo to byla spíš minipovídka?
Marie Doušová
Jak se pozná propuštěný kriminálník z nepražské věznice ?Jsem ráda , že nebydlím na Žižkově ve vašem paneláku.
Jana Kollinová
Podzim není jen obdobím padání listů. Na Žižkově je výjimečný stav a období padání trestanců.
ivana kosťunová
S blížící se zimou už budete mít klid-parčíkmosiří :))
Zuzana Pivcová
Trestanci z nepražských věznic se vydávají všichni do Prahy, to jsou domluveni, že pojedou zrovna na Žižkov, nebo odtamtud všichni pocházejí??
Hana Šimková
No , pana Miloši, Vy máte ale těžký život, plný nepříjemností.