Podzimní výlet
Foto: autorka

Podzimní výlet

3. 11. 2019

Na první podzimní neděli jsem si naplánovala výlet na beskydský vrchol Soláň. Po poledni jsem nastoupila do autobusu a za necelou hodinu jsem byla v sedle Čarták. Pověsila jsem si fotoaparát na krk a vyrazila.

Cestou jsem si vychutnávala daleké výhledy na Beskydy a Javorníky, radovala se z teplých podzimních odstínů a občas se pozdravila s kolemjdoucími. Na Soláni jsem se posadila na lavičku a pozorovala beskydské vrcholy od Radhoště až po Lysou horu a vnímala úžasný klid. Kde se vzal, tu se vzal cyklista. Společně jsme pěli chválu na tu krásu kolem nás. Dlouho se nezdržel, jeho škoda. Za chvíli po jeho odjezdu začalo „chodit“ světlo po kraji. To byla nádhera.

Dobu do odjezdu autobusu jsem si krátila nejdříve v hotelu Čarták při kávě a potom četbou knihy přímo na zastávce. Domů jsem se vrátila po sedmi hodinách nabitá energií. Přírodo, díky.

Pokud jste alespoň trochu zvědaví, jaký byl začátek podzimu v Beskydech, zvu vás na krátkou procházku.

Přeji krásné podzimní dny a fotografům dobré světlo k zachycení všech proměn přírody.

Hodnocení:
(5.2 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Hošková
Díky, Aničko, ten beskydský kraj je krajem mých předků, takže jsem se ráda podívala na fotky ! :-))
Zuzana Pivcová
Krásná krajina a krásné fotky.
Soňa Prachfeldová
Je to nádherné, příroda je dar, který si uvědomujeme čím jsme starší, tím víc.
Dana Kolářová
Hezká vzpomínka.
Drahomíra Stínilová
Ta místa z Vašich fotografií znám velmi dobře. Dokud nebyla dálnice D1 tak rozpracovaná, jezdívali jsme tam se známým každý rok na lidové slavnosti nebo sečení trávy. Na Čartáku výborně vaří, ale ubytování si musíme rezervovat dost s předstihem. Je to nádherný kraj a děkuju za podzimní pohledy, znám to tam jen na jaře a v létě. Chtěla bych Beskydy zažít někdy taky zasněžené.
Eliška Murasová
Aničko, díky za procházku, kterou jsem také nedávno absolvovala. Je ten náš kraj ale krásný, viď? Moc pěkné fotky.
Libuše Křapová
Ani, škoda, že mi to tenkrát nevyšlo :-)
Alena Vávrová
Aničko, díky, moc ráda jsem se s Tebou vrátila do míst, kde se mi s Tebou tak LÍBILO tehdy o srazu u vás v Rožnově. Soláň mi navždy zůstala v ♥.
Anna Potůčková
Aničko, Beskydy jsou krásné v každou roční dobu a mám v Trojanovicích kamarádku která bývá hned u lesa a tu krásu ji závidím. A Rožnov patří do tohoto nádherného kraje - do Trojanovic to není asi tak daleko!
Hana Nováková
Anničko, krásné Beskydy a k tomu i krátký článek. POkochala jsem se krajem, kde jsem nikdy nebyla a už se mi to asi ani nepovede.Myslím, že je tam hezky po celý rok. Jo příroda si to umí zařídit. Děkuji
Elena Valeriánová
Aničko, můj Honza pořád mluví o tom, že si to Rožnovské pivní lázně musíme zopakovat i s ubytováním. Snad to vyjde a my se podíváme i po okolí. Díky za tip.
Naděžda Špásová
Aničko, Beskydy jsou moc krásné a tvoje fotky nemají chybu. :-)
Eva Mužíková
Aničko Čípová, fotky jsou krásné, jsem z nich moc nadšená, mé oko žasne..... To je opravdu krásný kraj...
Marie Seitlová
Díky za procházku Beskydami, na Soláni je krásně a ty se umíš dívat a tu krásu zachytit.
Dana Puchalská
Aničko jak já se těším na příští rok, až tam pojedu, to ani netušíš. Je tam nádherně, kam jen oko dokoukne. Děkuju.
Jitka Hašková
Díky za krásnou procházku po Soláni a Beskydech. Byla jsem tam nm na dovolené v r. 1976. Krásná vzpomínka.