Podmínky pro seniory v cestovním ruchu
Ilustrační foto: pixabay.com

Podmínky pro seniory v cestovním ruchu

1. 12. 2019

Chci se zmínit o poměrně zásadních problémech při cestování se seniory. Největší problémy jsou: nemožnost zaparkovat na nejbližších parkovištích u památek. Senioři, kteří cestují s různými kluby seniorů, mají problém vzhledem ke svým fyzickým schopnostem dostat se např. na vyhražená parkoviště pro handicapované poblíž památek. Bylo by dobré na tyto lidi pohlížet jako na handicapované. Cestují s námi i lidé, kterým je skoro 90 let. Průkazky snadnějšího přístupu k cíli pro fyzicky handicapované seniory neexistují, protože stáří není handicap. Nebo je?

Pro mladé s rodinami a děti se dělá maximum, což je úžasné! Ale kdo myslí na velmi početné masy seniorů, kteří se stále více pohybují u našich památek a je z nich i velký příjem? Chybí lavičky nebo židle na zámcích, kam by si mohli někteří jedinci sednout při výkladu a odpočinout.

A pokud chcete vědět, co nabízejí za služby tato města v cestovním ruchu, tak si vemte anglicko-český slovník do ruky, abyste se v naší zemi dozvěděli, co se nabízí. Pak se stejně dozvíte, že to vše je jen pro zdatné sportovce a pro seniory nikdo nic nevymýšlí .Prý mají sedět doma na zadku, když na to nemají a nerozumí anglicky. Bojíme se, my senioři, že za pár let bude vše v angličtině a my budeme úplně ztracení v tom cizím světě....... !

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

26%

Ještě nevím

19%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

30%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

26%