Podmínky pro seniory v cestovním ruchu
Ilustrační foto: pixabay.com

Podmínky pro seniory v cestovním ruchu

1. 12. 2019

Chci se zmínit o poměrně zásadních problémech při cestování se seniory. Největší problémy jsou: nemožnost zaparkovat na nejbližších parkovištích u památek. Senioři, kteří cestují s různými kluby seniorů, mají problém vzhledem ke svým fyzickým schopnostem dostat se např. na vyhražená parkoviště pro handicapované poblíž památek. Bylo by dobré na tyto lidi pohlížet jako na handicapované. Cestují s námi i lidé, kterým je skoro 90 let. Průkazky snadnějšího přístupu k cíli pro fyzicky handicapované seniory neexistují, protože stáří není handicap. Nebo je?

Pro mladé s rodinami a děti se dělá maximum, což je úžasné! Ale kdo myslí na velmi početné masy seniorů, kteří se stále více pohybují u našich památek a je z nich i velký příjem? Chybí lavičky nebo židle na zámcích, kam by si mohli někteří jedinci sednout při výkladu a odpočinout.

A pokud chcete vědět, co nabízejí za služby tato města v cestovním ruchu, tak si vemte anglicko-český slovník do ruky, abyste se v naší zemi dozvěděli, co se nabízí. Pak se stejně dozvíte, že to vše je jen pro zdatné sportovce a pro seniory nikdo nic nevymýšlí .Prý mají sedět doma na zadku, když na to nemají a nerozumí anglicky. Bojíme se, my senioři, že za pár let bude vše v angličtině a my budeme úplně ztracení v tom cizím světě....... !

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Pudichová
Souhlasím s Jitkou Ch. Kratší trasy jak takž zvládám, ale lepší to nebude, to vím. Zatím ještě vlastním řidičák, ale jedu pouze tam, kde mám jistotu zaparkovat.
Jitka Chodorová
A to je Zuzko právě to, o čem se tu píše. Kdo je dobře pohyblivý, těžko může tušit, co to obnáší. Jsem také hodně omezená, kde není židle, nebo nákupní vozík, tam prostě raději nejdu nebo nejedu, třeba zrovna na památky, které mě zajímají. Pokud by byla podána ochotná "ruka", třeba i lidé jako jsem já a mně podobní, by si na nějaký výlet rádi vyjeli. Tím se zároveň omlouvám i za íčkové srazy, kterých jsem se nemohla zúčastnit z důvodů zde uvedených. Prostě bych vám nestačila, a to ještě nepíši o tom, že každá, i když krátká cesta do cíle srazu by pro mě byla značně náročná.
Zuzana Pivcová
Myslím, že na výlety a zájezdy se vydávají hlavně ti, kteří jsou pohybově ještě samostatní. Ale uznávám, že některá místa jsou opravdu těžko přístupná.
Dana Puchalská
Vidím to podobně jako Jitka. Až tak hrozné to se seniory opravdu není.
Jitka Hašková
Já to tak černě nevidím. Vždyť ti co mají problémy se pohybovat, mohou dostat na základě vyšetření kartu ZTP nebo ZTP/P a mají možnost, aby je někdo dovezl blízko toho kam potřebují a jel zaparkovat na parkoviště.
Elena Valeriánová
No tak, to je docela dost pesimismu na neděli.