Sláva nazdar výletu
Foto: autorka

Sláva nazdar výletu

1. 12. 2019

A je to tady, den D. Naše studijní skupina VU3V se vydává na školní výlet. Máme tu vyhodu, že si výlety naplánujeme sami a to, na kdy chceme. Těšíme se na příjemně strávené odpoledne plné pohody a legrace. Jsme docela sehraná parta.

Kurz HUDEBNÍ NÁSTROJE, ač je díky lektorce velice pestrý, si chceme doplnit návštěvou hudební expozice, kterou, světe div se, máme od našeho bydliště nedaleko. Dá se říct – skoro za humny, kam nás spolehlivě doveze poněkud dýchavičný a rachotící vlak.

V horské vesničce Ostružná je unikátní stálá expozice hudebních nástrojů, která je svým rozsahem i obsahem prostě jedinečná. V současnosti tato expozice čítá již na 600 hudebních nástrojů z celého světa. Setkáváme se zde nejen s lidovými nástroji třeba afrických domorodců, s nástroji z Číny, Tibetu, a různými exotickými nástroji z dalekých zemí ze všech kontinentů a samozřejmě také s nástroji evropskými.

Tato sbírka byla otevřena v roce 2014 a to díky vášnivému sběrateli a hudebnikovi Ing. Miloslavu Muselíkovi, který svou sbírku buduje asi od roku 2004.
Byli jsme přímo ohromeni množstvím nástrojů, přehledným uspořádáním, kde nechyběly u jednotlivých instrumentů popisky. Expozice je v důstojném prostředí.

Obec Ostružná je dostupná vlakem, autobusem i autem. Dokonce i z Prahy je sem přímé spojení autobusem a vlak vás sem dopraví jen s jedním přestupem. Dobré spojení je od Olomouce i od Ostravy.
Muzeum se nachází jen pět minut od nádraží ČD, při hlavní silnici na Jeseník v areálu SKILAND.
Dobrá zpráva je také ta, že v areálu je nejen možnost ubytování, ale je zde i restaurace s výbornou kuchyní.

Muzeum je otevřeno denně: 10:00 – 17:00 hod.
Vstupné je lidové, senioři – jednotlivci zaplatí 50,-- Kč.

 

Hodnocení:
(5 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Bezva, díkec
Soňa Prachfeldová
Muzicírování bylo vždy u nás hodně rozšířeno. Ne nadarmo se říká co Cech to muzikant. Pěkné zajímavé.
Anna Čípová
Do Ostružné jsme jezdili v zimě na týdenní pobyty. Ale že je tam muzeum, tak to jsem netušila. Dík za tip na výlet.
Jana Šenbergerová
Jezdíme kolem a já už léta přemýšlím, proč jsou na fasádě restaurace hudební nástroje. Dobrý tip, kdybychom se tam někdy vypravili.
Eva Mužíková
I mne zaujala uhlová harfa... díky Eleno, ráda jsem nakoukla.
Zuzana Pivcová
Příjemné místo a jistě velmi zajímavé muzeum. Poohlédnu se po tom nabízeném spojení (jako vždy u mě vyhraje vlak), ale až bude trochu jarně. Díky, Eli, studentko!
Jitka Hašková
To je báječné muzeum. Také dobrý tip na výlet. Díky.
Dana Kolářová
Lákavá fotonabídka.
Marie Novotná
Moc hezký školní výlet.
Alena Vávrová
Vskutku zajímavý školní výlet! .
Lenka Hudečková
Elenko, krása, nejvíce se mi z fotek líbí ta úhlová harfa, paráda. Je dobře, když si umíme život užít, a Vy jste si to v Ostružné užili.
Dana Puchalská
Krásná výstava. Moc mne potěšil snímek s úhlovou harfou. To se jen tak nevidí.
Naděžda Špásová
Ten druhý ? mě být smajlík.
Naděžda Špásová
Aha, to je odtajnění školního výletu. To muselo být, Elenko, moc hezké, zvláště, když se sejde dobrá parta. Hezké fotky, a co ta svačinka v batůžku, byla? ?
Elena Valeriánová
Nástroje jsou velmi zachovalé, ale zřejmě hrát na ně dovoleno není. (Lehounce jsem zabrnkala na harfu a myslím - vím, že jsem nebyla sama, kdo na něco zabrnkal)
Alena Tollarová
No vida, přes Ostružnou jsem docela nedávno jela. Ale že tam skrývají takový poklad, to jsem netušila. Jsou nástroje funkční a mohli jste některý vyzkoušet?
Hana Rypáčková
Bezvadné..
Eliška Murasová
Skvostné nástroje, ideální doplnění vašeho učení. Díky Elen, že jsem mohla také vidět.
Hana Nováková
Díky za pozvánku a doprovodné fotky. Dost lidí přepadl zájem o výstavu a podle fotek byli i spokojeni....