Fotoreportáž o soutěži, koncertování a rozsvěcení
FOTO: autorka

Fotoreportáž o soutěži, koncertování a rozsvěcení

4. 12. 2019

Předadventní pátek se vydařil. 

Odpoledne malí hasiči prodávali své vánoční ozdoby na  faře a zároveň tam probíhala ochutnávka soutěžního cukroví. A k tomu dospěláci dostali svařák. U cukroví byla urna /volební/ a do ní se házela čísla cukroví, které lidem chutnalo. Nějakým nedopatřením jsem opět nestanula na pomyslném vítězném stupínku. Ale zúčastnila jsem se. Potichu se přiznávám, že více mě baví soutěžit na psích výstavách, než v pečivu. Ale obojí je napínavé a zábavné .

Pak se konal koncert Krušnohorského  pěveckého sboru v kostele sv. Jakuba. Tolik lidí pohromadě jsem již dlouho neviděla. Koncert byl úžasný, na závěr jsme si se souborem zazpívali i známé koledy.

Po skončení jsme se vyhrnuli na náves, kde zněly popové vánoční skladby pod ještě tmavým vánočním stromem. A pak již odpočítávaly děti a strom zazářil a dětské oči s ním. Myslím, že každý odcházel s hřejivým pocitem nejen ze svařáku, ale zejména z milého lidského setkání. Bylo to prima a teď budeme jen kontrolovat strom nás všech, jestli nám svítí .  

Hezký Adventní čas klidu a míru přeji všem. 

Hodnocení:
(5.1 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Moc pěkné fotky i komentář k nim.
Soňa Prachfeldová
Jarko, ano děláme koncerty v kostele, kde je nádherná akustika, byli tu i členové ze st.opery Praha již několikrát, je tu i hudba folková a lidé přijdou do kostela a diví se jak je krásný. Díky všem za nakouknutí.
Jaroslava Handlová
Soňo, Tvoje fotoreportáž je o skvělé atmosféře - já mám takový adventní čas moc ráda. Přestože Vaše obec nepatří k největším, tak je vidět, že ve Světci to žije.
Elena Valeriánová
Soni, přeji ti krásný adventní čas.
Naděžda Špásová
Soni, to nevadí, vyhraješ příště. Mně tohle moc nebere, ale všem ostatním přeji hezké svátky a slavení. :-)
Hana Rypáčková
Soňo , hezky si tam u vás užíváte. Vše záleží na lidech...
Soňa Prachfeldová
Děkuji přátelé, jsem ráda když obec žije a já s ní.
Eva Mužíková
Soni, kráčela jsem tou nádhernou atmosférou spolu s Tebou. Fotka: "Jdeme do kostela" , kouzelná. Z celé reportáže dýchá vánoční pohoda.
Marie Seitlová
Pěkná akce s předvánočním setkáním, fotky to krásně dokreslují.
Alena Vávrová
Soňo, díky za sdílení krásných okamžiků na zahájení adventu u vás.
Alena Tollarová
A tak to má být! Krásný advent!
Dana Kolářová
Soňo, díky a Tobě i rodině Šťastné a veselé...
Hana Nováková
Soni, miluji tyto adventní a vánoční akce. Je z nich cítit určitá nostalgie a tajemno a to mě bere. Ta u vás podle fotek musela být úžasná. Je třeba poděkovat všem, kteří pro nás tu atmosféru vytvoří a zpestří advent či vánoční svátky. Vy jistě patříte mezi ně a tak dík posílám zvláště i Vám. Hezký advent a pohodové vánoční svátky.
Dana Puchalská
Moc pěkná akce.
Jitka Hašková
Moc hezká akce, dobře, že jsi si ji užila.
Soňa Prachfeldová
Žebříky jsem si koupila a cukroví se mi teď láme , je to o atmosce, my horší pečárky to máme pro radost. A to na pečené co zbylo mají naši uklízeči z úřadu prace ke kafi :-)
Věra Ježková
Soňo, to musela být moc hezká akce. Stupně vítězů nejsou důležité. Hlavně, že jsi měla ze soutěže radost. Psí výstavy by mě taky bavily víc. Přeji ti hezký advent.
Mirek Hahn
Mě se líbí vánoční žebříky malých hasičů :-)
Zuzana Pivcová
Moc hezký a milý zážitek, a ta soutěž v pečení cukroví zase nebyla až tak moc důležitá, viď, Soňo?