Počešťování Vietcongu
ilustrační foto: pixabay.com

Počešťování Vietcongu

7. 12. 2019

Do našich žižkovských končin se před 30 lety přistěhoval mladý vietnamský pár. V kiosku mezi domy začal prodávat dámské šátečky. Po čase si pronajali velkou dřevěnou maringotku s hadříčky a obuví. Zavedli si do ní elektrický proud. Došlo k jejich sňatku.

Privatizací získali kamenný krám, u nás v domě. Povili dvě děti a vychovávali je ve své kanceláři, za krámem, žádné zbytečné výdaje, děti pořád spaly (žádné jesle a školky).

Pořád ale ještě neměli české občanství. Dostali ho teprve až teď. Vietnamský prodavač si osvojil dokonalou češtinu. Umí odmítat asijské dotěrné přistěhovalce.

Vyhání je výkřikem „nasr.t“ a jdi už do prd.le. Poslechnou ho a odejdou.

Opravdu si naše občanství zaslouží. Sžili se s námi dokonale!                                                                                                                  

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Ano po tolika letech si ho zasloužili a pobavila jsem se, jadrná čeština ta jde snad všem.
Zuzana Pivcová
Ani vlastně nevím, čím vším je podmíněno získání našeho občanství. Kdysi jsem viděla dokument, jak to bylo v sousední SRN. Přistěhovalí občané museli skládat opravdu dost těžké zkoušky, nejen z němčiny, ale i z reálií.
ivana kosťunová
Občanství teprve po tolika letech ? To už bylo opravdu načase.