Trojlístek mých nejsilnějších letošních zážitků s i60
Foto: autorka

Trojlístek mých nejsilnějších letošních zážitků s i60

10. 12. 2019

I když jsem díky editorské práci spjata s naším portálem vlastně každodenně, přesto jsou zážitky, které nad tento někdy až stereotyp vyčnívají. A o ty se s vámi coby spoluúčastníky chci podělit.

Zážitek č. 1 - oslava mých kulatých narozenin
Jak asi většina ví, letos v dubnu jsem oslavila ne zrovna mladistvé jubileum. Důvod k radosti to však rozhodně byl. Rozhodla jsem se, že bych své kulatiny oslavila ráda i s lidmi, které mám vedle své sestry vlastně jako jedinou rodinu, a to jsou čtenáři portálu i60. A tak jsme s Honzou uspořádali menší oslavu v našem Pražském kreativním centru. Té vévodil recital písní Lubomíra Müllera na texty mých různých básniček. Lubomíra před několika lety zaujaly mé verše na i60, z veršů se zrodily písně a z písní recital. Myslím, že to byl pro všechny přítomné silný zážitek. V závěru recitalu mi Honza věnoval své překvapení - vydanou sbírku veršů, s níž jsem nepočítala. A pak už se mohlo vesele a nenuceně slavit. Ti, kteří se oslavy nezúčastnili, mohli dodatečně zažít recital natočený na video.

Zážitek č. 2 - sraz i60 v Kořenově v Jizerských horách
Od roku 2014 jsem se zúčastnila všech srazů i60. Myslím, že tento byl pro mě nejzdařilejší. Nečekaná Jindřina nabídka a rychlé vyřízení ubytování. Krásný horský kraj, příjemné počasí, bezvadná parta lidí, zábavný program, hezké výlety. A jako třešnička na dortu konečně zase jednou jízda na motorce. Jsme lidi různých povah, bydlišť, osudů, někteří více, jiní méně zábavní a společenští. Ale zde to vyznělo jako jedno velké společné "íčko".

Zážitek č. 3 - dovolená v Albánii
Opět začnu tím "Jak asi většina ví....", jela jsem koncem září už pátý rok za sebou na zájezd do Albánie. A tam mě postihl zážitek velmi nepříjemný, a sice silné zemětřesení, v jehož epicentru jsme se ocitli, dne 21. září kolem 16 hod., se zopakovaným záchvěvem v noci na 22. září. Díky nešťastné okolnosti, že jsem se nacházela právě v 5. patře hotelu, zatímco téměř všichni byli venku, v moři, na pláži, na výletě, mě tato událost zasáhla bohužel ze všech nejvíce. Chci ale říct, že si hluboce vážím toho, jak mi mnoho lidí, jakmile se zpráva dostala na portál, drželo palce a psychicky mě povzbuzovalo. Na chatu i soukromými maily a esemeskami. Byl to krásný pocit, vědět, že na to nejsem sama.

A jsme u toho, čím se asi náš portál skutečně odlišuje od různých webů, na nichž probíhají debaty mezi neznámými lidmi, kteří netouží se poznat. U nás, tedy užšího kruhu, který už se zná, je běžné sdílet radost, ale právě tak samozřejmé mít o druhého obavy a pomoci mu, když to je možné.
To je můj nejsilnější zážitek s i60 v tomto roce a pevně doufám, že to tak zůstane i do budoucna, má náhradní rodino. Díky.

 

Za fotografie z oslavy děkuji i sestře Marcele.

Hodnocení:
(5.1 b. / 26 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Květuše Pinkasová
Já, díky nápadům Zuzky jsem i na její kulaté oslavě se všemi byla a poznala jsem Lubomíra M... prožívali Albánii, mávala při jízdě našim motorkářům, kdysi i koloběžkářům, sledovala nádherné srazy, nové lidičky, byla v pražském kreativním centru a viděla i zakladatele zvláštního portálu, po živém prvním v Poděbradech... Jan Raška Ostravák, má stále elán se svým kolektivem a nám to moc díky Vám stále svědčí. Krásný vzpomínkový trojlístek i moje nádherná část života ...
Soňa Prachfeldová
Krásně vyjádřeno.
Libor Farský
Ani nevíš, jak je mi líto, že jsem u Tvých kulatých narozenin nemohl být, ale do Albánie už nejezdi!
Alena Várošová
Zuzko,děkuji za celý trojlístek zážitlků,nadšení,spokojenost i ten poslení smutný,nepříjemný.
Helenka Červenka
Ano, souhlasím souhlasím souhlasím. Už jsem to psala já, síla íčka je pro tyto případy nezamětitelná. A to jsem psala taky - íčkaři se umí podpořit ve chvílích těžkých, bolavých i radostných a šťastných
Jitka Chodorová
Také mě mrzí, že se nemohu setkávat osobně s "Ičkem", s Tebou jsem se setkala několikrát ve snu, moje já asi touží se s Tebou potkávat, ale skutečnost je trochu jiná. Jsem ráda, že se s Tebou znám, sice jen virtuálně, již sedm let si tu obě básníme, vůbec se nechci s Tebou srovnávat, ale chci Ti srdečně poděkovat za přijetí na Íčku v létě 2012. Ty a Jirka L. jste mi ten vstup sem velmi usnadnili Přeji Vám oběma mnoho krásných zážitků s Íčkem a hlavně hodně zdraví do dalších let. A básni dál, máš plný sál...*********.
Jana Šenbergerová
Zuzko, přeji ti ještě hodně pěkných zážitků s íčkem a děkuji za všechny krásné básně i články, kterými připravuješ hezké chvíle jeho čtenářům. :-)
Jarmila Komberec Jakubcová
Díky Zuzko za tvou práci pro naše íčko.
Marie Novotná
Přeji ještě hodně sil a příjemných chvil s íčkem a nejen s ním. Díky redakci s Tvým přičiněním rozdáváte radost a potěchu oku i duši. Potěší každé setkání. Jsem moc ráda, že jsem jednou z tohoto portálu.
Soňa Prachfeldová
Zuzko přeji mnoho dalších krásných zážitků .
Jan Zelenka
Zuzko, hodně dalšího štěstí a vitality.
Marie Seitlová
Zuzko, pěkně jsi popsala tvé zážitky s i60.
Eva Mužíková
Zuzko, krásně jsi své zážitky vyjádřila.
Alena Tollarová
Jsem ráda, že jsem u Tvých kulatin i v Kořenově byla. A nakonec i v té Albánii, jenže měsíc před Tebou. Z každého setkání si vždycky odnesu fůru zážitků, ze kterých čerpám energii ještě dlouhý čas. A jen doufám, že to okno nepatřilo Tvému pokoji.
Alena Vávrová
Zuzko, děkuji za tvoje krásné shrnutí letošních zážitků s íčkem. Určitě nejen já, ale naprostá většina dalších íčkařů s Tvými pocity souzní. Přeji Tobě i portálu i60 a jeho velké rodině ještě mnoho krásných zážitků.
Hana Rypáčková
Pravdivé..
Věra Ježková
Zuzko, oslava tvých narozenin byla velice příjemná a důstojná. Jsem ráda, že se ti tvůj kulatý rok na íčku vydařil. Tak ať je ještě hodně takových! ♥
Naděžda Špásová
Zuzko, krásně jsi to napsala. :-)
Dana Kolářová
Vypovídající zážitky s i60, Zuzano. Ať Genius loci portálu i60 nepřestává působit!
Hana Nováková
Je mi líto, že se nemohu zúčastnit různých akcí, líbily by se mi. Jsem na íčku ráda, se všemi, kteří píší, fotí a diskutují. Po většině je to příjemné sdílení, které si dávám k snídani a pak k večerní kávičce. Děkuji všem, hlavně redakci, že zpracuje to co ji předložíme a tak máme možnost počíst si příspěvk mnohých z vás, shlédnout krásy naší vlasti i za hranicemi díky vašim fotografiím. Tak ať se nám všem daří i příští rok. A Vám Zuzko děkujji, že ohlídáte to, co za ta léta se mi nějak záhadně vytratilo z mé paměti...
Marie Doušová
Zuzko osobně se neznáme ,neboť se nemohu urvat od hlídání a pomáhání rodině,ale na i60 jsem vždy s Vámi a moc si vážím , že se mohu účastnit aspoň přes počítač různých názorů a hlavně přečíst si ,básně ,povídky,a také se občas připojit se svým názorem na dění v naší zemi.Fotky jsou pěkné a věřím , že se někdy setkáme a popovídáme . Dík. ********
Dana Puchalská
Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit alespoň jedné z akcí. A sice oslavy Tvých narozenin a krásným recitálem.
ivana kosťunová
I když jsem se uvedených dvou akcí nezúčastnila, dovedu si představit, jaká tam byla skvělá atmosféra.
Anna Potůčková
Pro mně to byl jednoznačně Kořenov s báječnými lidmi ! Krásný článek - Íčko žije a žit snad bude!
Jitka Hašková
Díky moc. Oslavy tvých narozenin byl pro mě nejsilnější zážitek roku. V Kořenově jsem nebyla.
Marie Ženatová
Díky moc za velmi nádherný článek i fotečky...
Libuše Křapová
Zuzko, prostě íčko je jen jedno :-)
Mirek Hahn
Esence i60 !