Kostel duchů v obci Luková
FOTO: autor

Kostel duchů v obci Luková

11. 12. 2019

V našem kraji je mnoho hradů, zámků, lázní a spousta dalších zajímavých míst. Většinu jsme již také navštívili a některé dokonce opakovaně.

Jsou ale místa, kam se člověk chystá a moc by je chtěl navštívit, a vždy do toho něco přijde. Nemoc, nebo je zavřeno atd. Také jsou místa, které máte na dosah ruky a nevíte o nich.

Jedním z míst, o kterém víme, je KOSTEL DUCHŮ v malé obci Luková u Manětína. Využili jsme nabídky, kdy 7.12 a 14.12 bylo mimořádně otevřeno. Další otevření je naplánováno až v dubnu, a tak jsme se rozhodli a vyrazili. Nemáme to daleko, pouhých 20 km. Nebylo sice moc pěkné počasí, ale nám to nevadilo. Jen škoda, že nesvítilo sluníčko, protože paprsky, které by prošly až do oken kostela, by dávaly fotkám jiný ráz a byly by krásně zajímavé. Ale i tak jsme byli spokojeni. Bylo tam mnoho lidí a dost i z ciziny. Následující dva odstavce jsou převzaty, aby to bylo přesné.

Děkuji za prohlédnutí, věřím, že vás to zaujme stejně jako mnoho dalších....

Kostel vybudován v polovině 14. stol., r. 1796 zasažen požárem, dochovala se pouze klenba presbytáře a sakristie. Při přestavbě v r. 1800 regotizován. Zchátralý objekt je postupně rekonstruován.

V roce 2012 byly v kostele umístěny sochy Jakuba Hadravy. Duchové v lavicích lákají pozornost turistů a pomáhají získat finanční prostředky na opravu kostela.
Kostel patří k sedmi nejstrašidelnějším místům na světě.

 

cestování
Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

AKTUÁLNÍ ANKETA