Housle s triem Liška, Langmajer, Hein slibují skvělý herecký koncert
FOTO: Divadlo Ungelt

Housle s triem Liška, Langmajer, Hein slibují skvělý herecký koncert

12. 12. 2019

Příznivci pražského Divadla Ungelt dostanou krásný dárek. Jejich oblíbená divadelní scéna pro ně připravila evropskou premiéru.

Dramaturg Pavel Ondruch při svém nekonečném pátrání po vhodných titulech našel hru "Housle"  newyorského herce, skladatele, zpěváka a v neposlední řadě dramatika Dana McCormicka.

„Už při prvním čtení mi Housle voněly. Příběh tří mužů, kterým se náhodně dostaly do ruky stradivárky v hodnotě čtyř milionů dolarů a oni řeší, zda je vrátit či prodat, je plný výborných dialogů. Hru o houslích jsme pro Evropu objevili my tady v Ungeltu,'' říká Pavel Ondruch.

Režisérem představení je legenda českého divadla Ladislav Smoček. Je to jeho již jedenáctý titul, který na scéně útulného divadla nazkoušel. Jak sám uvádí, cítí v Ungeltu svobodnou atmosféru a rád se sem vrací. Koneckonců, pod jeho taktovkou vzniklo i představení Bouřlivé jaro, kterým Ungelt před 25 lety začínal. Jedním z protagonistů tohoto kusu byl před léty i Pavel Liška, s nímž se diváci potkají nyní v Houslích.

„Hned jak jsem si přečetl scénář, cítil jsem s tím textem souznění,'' komentuje Pavel Liška. K inscenaci se vyjádřil i Jiří Langmajer: ,,Hraji často titulní role a je tak na mě upřena hlavní pozornost diváků. V Ungeltu se učím hrát v týmu. Je to pro mě hodně zajímavé. Ten tým je takový hodinový strojek, kde musí všechna kolečka přesně zapadnout do sebe. Věříme, že se to podaří.“

Trojici herců významně dotváří principál divadla Milan Hein. „Když teď přicházím na zkoušky, nechávám roli ředitele a majitele za dveřmi. S pokorou se podvoluji řízení režiséra Smočka. Jsem moc rád, že se na jevišti setkávám s těmi dvěma chlapci. Pavel Liška je u nás jako doma, Jiří Langmajer zde hraje s Táňou Dykovou a již se bude připravovat další hra, kde ho diváci také uvidí,“ dodává Milan Hein.

Evropská premiéra hry Housle je v divadla Ungelt 17. a 18.12.2019. O diváckém zájmu svědčí skutečnost, že představení jsou do března 2020 zcela vyprodána.

Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Svatava Páleníková
Věřím, že to bude krásné představení. Možná se mi na jaře podaří udělat výlet do Prahy a Ungelt navštívit. Třeba redakce zase sežene levnější vstupenky.
Danka Rotyková
Jestli si poradí s houslemi stejně jako se svoji slovní zásobou, pak to bude určitě bezvadné. Spolu jsem je ještě neviděla, ale jinak se mi líbí.
Zuzana Pivcová
Já myslím, že v tomto složení mužů typově dost odlišných, přesto však herecky dobrých, to bude hodně zajímavé. Já osobně mám ráda velmi zvláštního Pavla Lišku. Občas jsem ho potkávala v Karlíně, když jsem ještě pracovala na Invalidovně.
Věra Ježková
V Divadle Ungelt jsem nikdy nebyla, což mne nectí. Ty pány ovšem nemůžu. Ani jednoho.