Můj letošní nejsilnější zážitek s portálem I60
Foto: autorka

Můj letošní nejsilnější zážitek s portálem I60

29. 12. 2019

Portál i60 obohacuje můj život od roku 2012. Přišla jsem k němu čirou náhodou, když jsem hledala informace týkající se aktivit pro seniory. Od těch dob jsem si portál moc oblíbila a je mým  skoro denním společníkem. S ním si dám kávu, s ním se loučím v noci.

Uvažuji, jaký nejsilnější zážitek mě letos díky íčku potkal. Na menší srazy nejezdím, ať už proto, že mi to můj čas nedovolí, nebo obava se vydat sama  vlakem či autobusem. Proto pro mě jsou nejsilnější zážitky velké srazy, které íčko jednou ročně pořádá díky obětavým organizátorům, kteří zajistí ubytování s jídlem. Letos se tohoto nelehkého úkolu ujala paní Jindra a vše zvládla na výbornou.Také nám připravila tipy na výlety v Jizerských horách. Většinou je to společně strávená doba od pátku do neděle.

Tak jsme byli ubytováni v horské chatě, v Martinském údolí,  poznala jsme dvě výborné přítelkyně Aničku s Vlastou, s kterými jsem prožila moc hezké a veselé chvíle. Prostě holky z Moravy, jsou bodrá a společenská děvčata. Nikdy nezapomenu, jak mně po výšlapu mazala Anička unavené nohy slivovičkou a ono to fakt zabralo a ještě stačilo i na panáky, nebo jak říkáte vochtlíky.  

Překrásná byla Jizera se svými obrovskými balvany, viděla jsem poprvé Mumlavský vodopád. Prohlédli jsme si Harrachov, který byl nabit turisty. Nemohu také zapomenout na divadelní představení našich íčkařek v podvečer příjezdu. Nemělo to chybu. Večerní procházky v okolí, pak dobrá večeře a posezení s přáteli. V sobotu by se sedělo třeba až do rána nedělního, jenže většinu čekal odjezd domů. V neděli v den odjezdu jsme ještě zajely s Aničkou, Vlastou  na Jizerky. Turistů mraky, zeleň a kvetoucí louky, byla to nádhera. Však děvčatům z Moravy se to moc líbilo a ani se jim nechtělo odjet. Ale čas loučení přišel, loučily jsme se trochu se smutkem, ale zároveň s nadějí, že se příští rok zase setkáme. V roce 2020 bychom se měli sejít v Litoměřicích, v krásném městě Českého středohoří. Ještě Jiřka a já jsme na zpáteční cestě navštívily rozhlednu Štěpánku, daly pod ní v restauraci dobrý oběd, zmokly na kost a pak se vydaly autem domů.

Pro mě je zážitek vidět, jak celá tlupa s baťužky, s foťáky si to šine krajinou jako za mlada a srší dobrou náladou. A pak už se těšíme na vyprávění a na fotky z našich společných setkání z různých míst.

Kromě jednorázových akcí, a je jich skutečně mnoho, které pro nás redakce připravuje, je pro mě celoroční zážitek účastnit se dění na tomto portále. Ať jsou to soutěže, uveřejňování našich literárních či fotografických  výtvorů, ať je to chat mezi námi, vždy mě toto vše obohatí. Jsme přece jen už lidé postaršího věku, každý máme nějaké zdravotní problémy a domnívám se, že taková společná podpora  je silná deviza pro nás všechny. Silně mě zasáhl odchod pana Františka Mendlíka v letošním roce, jsme taková portálová rodina, kterou zasáhne nemoc či neštěstí druhého. Jsme přece všichni na jedné lodi.

Íčko je prostě nedílnou součástí mého každodenního bytí, velmi si vážím práce celé redakce v čele s Honzou Raškou. Myslím, že jim nelze ani nic vytknout, vždyť se tolik snaží vyjít nám vstříc, odstraňovat sebemenší nedostatky, jsou prostě úžasní. 

Přeji Portálu I60 pevné zdraví, neutuchající energii, přeji všem, kteří tento Portál spoluvytvářejí, mnoho zdraví, lásky, pohody v nastávajícím roce 2020!

 

 

 

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Leni děkuji a Květinko jsi statečné děvče, vše se zlepší, důležité je, že jsi s námi a máme Tě všichni moc rádi. :-)
Květuše Pinkasová
Soničko, jsem ráda, že všechno na portále vidíš a cítíš stejně. Jsi obdivuhodná. Těším se, že zase začnu nejen všechno s Vámi jen sledovat. Jste pro mne tady každý pán někdo a moc obdivovaný...
Lenka Hudečková
Ztratil se můj příspěvek....díky Soni, hezky jsi to napsala...♥
Soňa Prachfeldová
Děkuji Maruško a Jitko.
Soňa Prachfeldová
Díky Honzo, také se těším , že se osobně poznáme.
Jan Zelenka
Pěkné přiblížení atmosféry srazu. Užívejte si jich všichni co nejvíce. Příští sraz je v Litoměřicích, tak tam snad někoho z vás i budu moci pozdravit.
Marie Novotná
Hezky jsi to shrnula.V Kořenově jsem byla po několikáté , ale stále jsem neviděla všechno .Společnost íčka umocnilo krásu krásného prostředí.Díky.
Jitka Hašková
Z ohlasů a článků na íčku vím, že se Kořenov povedl. Bohužel se mi to časově nehodilo a navíc mám Jizerky prochozené.
Soňa Prachfeldová
Díky , všem které znám osobně i virtuálně, bez nás, by íčko nebylo takové jaké je.
Dana Puchalská
Moc hezký článek s krásnými fotkami.
Marie Ženatová
Soni díky moc za hezký článek i fotečky...
Naděžda Špásová
Soni, vidíš, stihla jsi to a krásně napsala. A já taky, myslím tím, že jsem to taky stihla napsat. Těším se na další setkání. :-)
Marie Seitlová
Soni, moc se mi tvůj příspěvek líbí. V Kořenově bylo moc hezky, to dokládají i tvé fotky.
Elena Valeriánová
Podle našich soutěžních příspěvků vyhrává především Jindřiška Hubačová, která si setkání v Kořenově sama naložila na svá bedra a zvládla to na 1*****. Děkuji za připomenutí dalších pěkných chvil.
Anna Potůčková
Soni krásně napsáno a jsem vděčná Íčku, že jsme Tě i Jiřku a také ostatní Íčkařky a Íčkaře poznaly. Či to byl osud, nebo jakákoliv náhoda, že jsem portál objevila jsem té chvíli nesmírně vděčná! Jo, na Moravě je všelékem slivovice a nikoliv rýmovník :-) ….
Eva Mužíková
Potvrzuji slova Zuzky, Soňa je úžasný človíček. .... Hezké vyznání, včetně fotek.
Zuzana Pivcová
Soňo, Ty patříš k těm, kteří velká setkání svou srdečností vždy obohacují. Takže díky za to i za článek.