Novoroční procházka
Foto: autorka

Novoroční procházka

3. 1. 2020

Novoroční vycházka okolními lesy nás zavedla ke studánce. Pelestrovské, ale vlastně Kristově. V dávných dobách byl majitel pan Krista. Většina zdejších lidí ji zná pod novodobým názvem Pelestrovská.

Nachází se v lesích Pelestrova - velmi malé obecní části, která patří pod Rozňák a ten je součástí obce Knyk.

Dříve spadaly tyto lesy pod obec Veselý Žďár, kde se kdysi nacházely dva dvory. Benákova chalupa zůstala osiřelá a zchátrala a druhý statek se rozšířil na nynějších 12 chalup s 16 obyvateli - Pelestrov.

Ve studánce ještě do nedávna byla voda bez závad a akvaristé si jezdili pro vodu pro své rybky do akvárií. Je součástí monitorovací sítě Českého hydrometeorologického ústavu v Praze od r.1971. Ale rozbory potvrdily, že již 3 roky voda není kojenecká, tudíž je nevyhovující .Přesto mnoho lidí z blízkého města si sem jezdí do lahví či kanystru pro vodu "na kávu“. Hluboké lesy již nejsou husté - díky kůrovci, ale vycházky v okolí jsou balzámem na duši a zapít únavu čistou pramenitou vodou je romantické. Chtěla bych věřit, že nebude ohrožená studánka vysychat a ještě hodně lidí zde posedí a uhasí svoji žízeň .

Přeji studánce hodné pocestné a nám všem šťastnou cestu.

S využitím Wikipedie.

Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.