Do spánku

Do spánku

6. 11. 2012

Večer už barvy ladí
a zas je každý sám,
ticho ti neprozradí,
jak moc tě postrádám.
  
Ve dne jsou city němé
a ústa lakomá,
do země zaslíbené
se výlet nekoná.

Když ale zavřeš víčka
a mraky odplují,
zelená oční sklíčka 
ti do snu putují.                  

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Nevím, jaké má Zuzka oči, ale hned mi došlo, že zelené. Tak mě napadá: Když zmizí pomněnky za zavřenými víčky a mraky odplují, moje zelené ještěřičky ti do snu putují. Jenže takhle se to hodí do mých rýmovaček, Zuzčin styl by to narušilo.
Jiří Libánský
Ještěřičku bych hned pochopil. :-) Ale to asi zase jen já.
Olga Štolbová
"Zelené ještěřičky" by fakt zněly lépe,ale jinak zase zvláštní a krásné.Závidím a děkuji.
Zuzana Pivcová
Je to básnický příměr pro zelené lesknoucí se oči, které by se tam do rýmu a rytmu nehodily ani zkroucené. Mohla by tam ale být po drobné úpravě "ještěřička" :-)
Jiří Libánský
Neuvěřitelně do sebe rýmy zapadají jak přesné soukolí a sluchu to nesmírně lahodí. I obsahově je to moc pěkné a výstižné. Jen s těmi sklíčky zelenými si neumím poradit.
Jarmila Peerová
Samota a prázdnota jsou těžcí soupeři.Ale naděje zůstává.Vy jste Zuzko mistr,tu naděje vždycky v sobě i pro nás najdete.Díky za to ....